Skocz do zawartości

Buty narciarskie-flex


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na etapie dobierania sobie butów.Poprzednie kupione na początku"kariery"są oczywiście za duże ,a po kilku sezonach jeszcze dodatkowo "nieco" ubite.

I oczywiście potrzebuję rady.

Przeczytałam już sporo w tym temacie i spotkałam się w jednym poście z informacją,że buty o flexie 100 mogą twardniec na mrozie -20 aż do 500? Czy to prawda? Czy buty które w sklepie są w miarę dopasowane i nie wydają się potwornie twarde,na stoku,przy mrozie,będą dawac zupełnie inne odczucia? Oczywiście nie chodzi mi o sam proces zakładania butów,który przy bardzo zimnym bucie może byc kłopotem,ale o samą jazdę już w założonym bucie?Twardnieją w czasie jazdy?czy to mit?Czy to może zależy od rodzaju materiału z którego jest zrobiona skorupa?Jedne twardnieją bardziej,inne mniej?

I jeszcze jedno pytanie-czy jeśli jeden but jest wygodny,a drugi (ten z pudełka,nigdy wcześniej nie przymierzany) miejscowo uciska (po 10 min mierzenia) to warto tego jednego "ubijac" samemu,ewentualnie odbarczac,czy dac sobie spokój i szukac innego modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buty o flexie 100 mogą twardniec na mrozie -20 aż do 500? Czy to prawda?

 

Nie. 

Czy buty które w sklepie są w miarę dopasowane i nie wydają się potwornie twarde,na stoku,przy mrozie,będą dawac zupełnie inne odczucia?

 

Buty w sklepie , przy temp np. 22 st mogą być bardziej miekkie. Ale nie jest to różnica radykalna. (przynajmniej w tych kilku parach, które miałem okazję dobierać też juz poza sklepem)

Oczywiście nie chodzi mi o sam proces zakładania butów,który przy bardzo zimnym bucie może byc kłopotem,

 

Dokłądnie- może też być wrecz niemozliwe,  miałem takie Rossignole Zenit. BUty jabezpieczniej  wozić  w kabinie samochodu...

 

 

Jesli jeden but uciska miejscowo, a reszta stopy i drugi jest ok, to jest to wrecz 'podrecznikowa' przesłanka do odbarczania. Można szukać co prawda do skutku ale to trrrrwwwaaaaa! Czasem można sie zaszukac na smierć a buty dalej nie takie, wiec jak ciśnie tylko w jednym  miejscu (np. kostka lub okolice) to warto poprawić.

W sklepie trzymaj buty na nogach tak z pół godziny - dopiero wtedy coś może sie okazac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...