Skocz do zawartości

Kiedy na narty? Kiedy do Austrii? Tłok?


WojtaS

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie z zupełnie innej beczki - nie trafiłem na takie coś na forum.

 

Mam dylemat. Chodzi mi o tłok. Nie chodzi mi o to, że ma być pusto (choć było by miło), ale zdarzają się okresy ekstremalne (np. Francja w okresie ich ferii).

 

Austria, Tyrol - kiedy lepiej jechać lub zdecydowanie nie jechać?

Może drogie koleżanki i koledzy z doświadczenia coś podpowiedzą?

Mam do wyboru ostatni tydzień lutego i drugi tydzień marca.

 

Znajomy podpowiedział, że w tamtych okolicach tłoczniej robi się np. przez polskie ferie - głównie woj. mazowieckiego, dolnośląskiego i śląskiego (te dwa pierwsze mają w ostatnich dwóch tygodniach lutego).

Podobno Austriacy mają wolny pierwszy tydzień marca i wtedy z założenia jest tłoczno i drogo.

Jakieś inne ciekawe spostrzeżenia?

 

Pogoda to w ostatnich latach totalna loteria (ostatnio w jednym tygodniu stycznia -35 stopni na 2000m, a tydzień później +15 i deszcz...), więc zakładam że pod tym względem podobna szansa na szczęście w obu terminach.

 

To jak to widzicie?

 

A jak to w innych miejscach bywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W tym terminie w większości ośrodków to niższy  sezon. Ferie tylko polskie. Więc takich miejsc w Austrii jest prawdopodobnie co najmniej kilkadziesiąt

( większe  ośrodki) do kilkuset ( samych  miejscowości). Poczytaj na forum lub poszperaj w internecie.  Raczej każdy wybór będzie dobry o ile pasuje do twoich kryteriów, których niestety nie podałeś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...