Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 WOjtas^

WOjtas^

Użytkownik

• PipPip
  • 107 postów
  • Na forum od: 12.2006
40
  • Umiejętności: 8
  • Kielce

Napisano 07 listopad 2013 - 21:06

Pytanie z zupełnie innej beczki - nie trafiłem na takie coś na forum.

Mam dylemat. Chodzi mi o tłok. Nie chodzi mi o to, że ma być pusto (choć było by miło), ale zdarzają się okresy ekstremalne (np. Francja w okresie ich ferii).

Austria, Tyrol - kiedy lepiej jechać lub zdecydowanie nie jechać?

Może drogie koleżanki i koledzy z doświadczenia coś podpowiedzą?

Mam do wyboru ostatni tydzień lutego i drugi tydzień marca.

Znajomy podpowiedział, że w tamtych okolicach tłoczniej robi się np. przez polskie ferie - głównie woj. mazowieckiego, dolnośląskiego i śląskiego (te dwa pierwsze mają w ostatnich dwóch tygodniach lutego).

Podobno Austriacy mają wolny pierwszy tydzień marca i wtedy z założenia jest tłoczno i drogo.

Jakieś inne ciekawe spostrzeżenia?

Pogoda to w ostatnich latach totalna loteria (ostatnio w jednym tygodniu stycznia -35 stopni na 2000m, a tydzień później +15 i deszcz...), więc zakładam że pod tym względem podobna szansa na szczęście w obu terminach.

To jak to widzicie?

A jak to w innych miejscach bywa?

#2 faf500

faf500

Półtora kilo mapek

• PipPipPipPip
  • 1264 postów
  • Na forum od: 09.2009
967
  • Skawina

Napisano 07 listopad 2013 - 22:38

Zdecydowanie nie jechać do popularnego ośrodka w terminie miejscowych ferii/niemieckich ferii. Szarańcza na stoku i ponad 40 minut stania w kolejce do wyciągu - to akurat był Stubai w końcówce lutego...

Pzdr, Maciek
Dziennik pokładowy

#3 miner rescuer

miner rescuer

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 11.2013
0

Napisano 22 listopad 2013 - 12:11

Witam wszystkich poszukuję fajnego miejsca w Austrii koniec stycznia na 4-5 dni na 5-6 osób nie konieczni przy samym wyciągu

#4 p.e.t.e

p.e.t.e

Użytkownik

• Pip
  • 88 postów
  • Na forum od: 01.2008
34
  • Umiejętności: 6
  • Lipiny

Napisano 22 listopad 2013 - 13:20

W tym terminie w większości ośrodków to niższy  sezon. Ferie tylko polskie. Więc takich miejsc w Austrii jest prawdopodobnie co najmniej kilkadziesiąt

( większe  ośrodki) do kilkuset ( samych  miejscowości). Poczytaj na forum lub poszperaj w internecie.  Raczej każdy wybór będzie dobry o ile pasuje do twoich kryteriów, których niestety nie podałeś. 

Sezon 2016/17- Wisła Stok 2; Zieleniec-4; Livigno-6; Czarna Góra/Stronie Śl. -3

2017/18- Zwardoń 4, Istebna/Złoty Groń 1; Pila/Aostatal 6; Pilsko 1

2018/19- Czarna Góra/Stronie 5; Folgaria/Alpe Cimbra 6; Białka 2; Jurgów 1; Rusiń-ski 1; Val di Fassa 6

#5 jask

jask

Nowy użytkownik

• Pip
  • 65 postów
  • Na forum od: 12.2011
12

Napisano 22 listopad 2013 - 14:26

Ferie feriami ( przy okazji tutaj ich terminy http://eacea.ec.euro...calendar_EN.pdf )ale ponawiam pytanie poprzednika WOjtasa o tłok w drugim tygodniu marca w dużych ośrodkach takich jak Solden SFL I Ischgl.

#6 Chrońmy Rysie

Chrońmy Rysie

Użytkownik

• Pip
  • 96 postów
  • Na forum od: 11.2010
31
  • Umiejętności: 5
  • Łódź

Napisano 23 listopad 2013 - 16:16

Witam: polskie ferie Alpy są w stanie rozładować, gorsze są ferie niemieckie i austriackie ale myślę, że termin 2-gi tydzień marca jest bezpieczniejszy,i przyjemniejszy: dzień dłuższy, i cieplej.