Skocz do zawartości

Boxy Jost


Spiochu

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś używał boxów polskiej firmy Jost?

 

http://www.jost.com.pl/onas/

 

Boxy są wykonane z włókna szklanego, przez co troche cięższe od zwykłych, producent potwierdza testy przy 190km/h najniższy model MD 28 ma tylko 30cm wysokości (420L) a największy box w kategori surf 880L pojemności. Jakby nie patrzeć, dość ciekawe parametry. Niestety nie znam żadnych opinii odnośnie tych produktów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Spiochu,

byłem w "fabryce" i oglądałem wszystkie modele. Rzeczywiście są cięższe od innych, to wynik użytych materiałów (podobno trwalsze), za to mają homologację na wyższe prędkości. Mój znajomy kupił z 10 lat temu i nadal jest ok, ale góra jest "w pajączki" - cały w mikro pęknięciach i przez to zrobił się szary.

Ich wadą według mnie jest sposób pakowania "od tyłu" i ograniczające pakowanie z boku teleskopy i dlatego zrezygnowałem.

 

pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

Śpiochu!

Wcale się nie dziwię że nikt nie odpowiedział na Twój post, ponieważ moim zdaniem nie jest tak bardzo istotne z czego i jak zrobiony jest box. Zainteresowani kupnem boxu chcą dowiedzieć się jakie są jego wymiary, waga, mocowanie, jaka jest cena i czy taki box im odpowiada. Owszem niekiedy pytają się z czego jest zrobiony. Natomiast dociekanie, czy przy jeździe gwiżdże, czy nie oderwie się od belek w czasie jazdy itp. itd. to nie ma sensu ponieważ kto szuka wygód to siedzi w domu. Ja kupiłem box o odpowiednich gabarytach, takich jaki mnie interesował, nie zgłębiałem się w żadne szczegóły z czego i jak jest zrobiony i już mam go trzy lata, jestem z niego zadowolony i myślę że jeszcze długo mi będzie służył.

Pozdrawiam.  :)

 

Mała liczba odpowiedzi może wynikać co najwyżej z niskiej popularności tej firmy.

Dla mnie jest istotne z czego jest zrobiony box bo to jest jakiś dowód potwierdzający lub obalający teorie producentów. A każdy producent pisze, że ich produkty są najtrwalsze, najwygodniejsze, najlżejsze itp. Dla mnie kluczowym elementem boxa jest również jego zachowanie w czasie jazdy. Zatem szukam takiego z którym najbezpieczniej można szybko jeździć i stawia najmniejszy opór aerodynamiczny Mniejszy szum również jest dla mnie atutem i to nawet większym niż wygodne mocowanie boxa, bo z tym będę się męczył raz do roku.

Zastanawia mnie jak w praktyce jest z tym otwieraniem z tyłu. Czy zapakowanie boxa rzeczywiście jest problematyczne.

 

 

A inni z jakiego materiału wykonują,pytam z ciekawości ?

 

Większość boxów jest zrobiona z tego:

 

http://pl.wikipedia..../ABS_(tworzywo)

 

tylko z zabezpieczeniem przed UV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze to byla troche glupota ale...audi q5, box thule spirit 780 i 220 na liczniku przez Niemcy i nic mu nie bylo :)
ps. znajomy jechal jeszcze szybciej ale innym nizszym autem i tez nic sie nie stalo box'owi takze luzik bo i tak wiekszosc ludzi nie bedzie przekraczala 150-160km/h wiec nie bralbym tego kryterium (predkosci max.) pod uwage przy kupnie box'a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze Box Jost wytrzyma duzo , ale pamietajmy o wlasciwym przymocowaniu belek do dachu ( tu nie ma miejsca na fuszerke, mozemy spowodowac smiertelne zagrozenie) no i tym kontekscie te moje 150 pewnie brzmi niezbyt rozsadnie, ale naprawde w mocowaniu bagaznika mam wprawe i spore juz doswiadczenie

Dawno temu mialem starego podrdzewialego juz pasata i caly zestaw na wysokosci przedniej belki zbezpieczalem paskiem dookola dachu, nic nie przeszkadzalo.....

wiec jak ktos nie jest pewien to moze takie zabezpieczenie go uspokoi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...