Skocz do zawartości

kiepski idealny but - pomóżcie


Rekomendowane odpowiedzi

mam na podorędziu dorosłego modelarza, takie rzeczy robi lepiej niż fabryka ale raczej nie zlecę mu tej robot, nie żeby źle zrobił ale może to nie jest dobry pomysł? I co wtedy?

Wtedy to ja nic nie pisałem.... ;) ;)

Która to jest trzecia klamra? Nawiasem mówiąc mam trzy szerokie.

w ciemno założyłem że DOBRY but narciarski MUSI miec 4 klamry - jak widać niesłusznie (a może to nie jest dobry but? ;) ) To mamy problem.... Trzecia to ta której nie masz.... ;)... czyli u Ciebie pośrednia między 2 i 3 !!!! czego to producenci nie wymyslą .... (a raczej ich ksiegowi... )

Użytkownik mig12345 edytował ten post 21 luty 2013 - 10:07

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ciemno założyłem że DOBRY but narciarski MUSI miec 4 klamry - jak widać niesłusznie (a może to nie jest dobry but? ;) ) To mamy problem.... Trzecia to ta której nie masz.... ;)... czyli u Ciebie pośrednia między 2 i 3 !!!! czego to producenci nie wymyslą .... (a raczej ich ksiegowi... )

To bardzo częsta sprawa ostatnio. Przy okazji wyboru butów miałem na nogach chyba ze 20 par i zauważyłem, że rozwiązania trzyklamrowe mają najwięksi, w segmentach wcale nie dziecięcych: http://www.skionline...x-100,3821.html http://www.skionline...o-i-d,4084.html http://www.skionline...3-ltd,3756.html (no tu już raczej "luzacki" but, jak cała seria cube) Bajdełejem, klamry w tecnicach (http://www.skionline...se-90,3631.html etc) wyglądają dokładnie tak, jak w Salomonach... Edit: No dobra, przegiąłem - podobne są tylko :)

Użytkownik hammerh34d edytował ten post 21 luty 2013 - 11:01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam but dwuklamrowy o szacowanym flexie 80-100. Jest znakomity i powoli staje się moim głównym butem mimo, że w konkurencji ma topowy but freeridowy czteroklamrowy z regulowanym kątem nachylenia cholewki i innymi bajerami. Dodam, że waży połowę tego co zwykły but narciarski i jest bardzo wygodny w chodzeniu- robiłem w nim kilkunastokilometrowe drogi po skałach. Znakomite buty trzyklamrowe to "od wieków" standard w skialpiniźmie - wreszcie klasyczne firmy narciarskie poszły po rozum do głowy i powoli zaczynają robić sensowniejsze obuwie bo to co oferowały dotąd to było takie sobie. Pozdro Wiesiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No popatrzcie, przekonana byłam że trzy klamry to tylko w damskich ze względu na niższą cholewkę. Ta górna która robi za dwie jest szersza niż pozostałe, taka "dwurzędowa", obsługuje się więc buty znacznie łatwiej i szybko je polubiłam. I nie obchodzi mnie co na to ortodoksi. Pozdrawiam serdecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ja mam podobny problem do Sylwkowego. Poprzednie buty - miękkie kapcie. Ponieważ górną część stopy mam bardzo wrażliwą to przy byle dotknięciu z wierzchu mam ja zdrętwiałą. W "kapciach" problem rozwiązywałam tak, że dolnych klamer prawie nie zapinałam (zapięte tylko na tyle, by nie latały luźno. "Kapcie" przestały mi wystarczać i postanowiłam kupić twardsze buty o ciut szerszej skorupie - różnica w szerokości - 3mm. Dopasowane są rozmiarem dobrze, są super wygodne, świetnie trzymają nogę. problemem jest to, że podczas chodzenia i czasem podczas zjazdu stopa przesuwa mi się do przodu i czubki palców dotykają przodów butów. Gdy mocniej zapnę klamry - stopa drętwieje. Najgorzej jest podczas schodzenia z górki, bolą mnie potem paluchy. W czym może tkwić problem? Kupiłam buty o zbyt szerokiej skorupie? Da się temu zaradzić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam but dwuklamrowy o szacowanym flexie 80-100. Jest znakomity i powoli staje się moim głównym butem mimo, że w konkurencji ma topowy but freeridowy czteroklamrowy z regulowanym kątem nachylenia cholewki i innymi bajerami. Dodam, że waży połowę tego co zwykły but narciarski i jest bardzo wygodny w chodzeniu- robiłem w nim kilkunastokilometrowe drogi po skałach. Znakomite buty trzyklamrowe to "od wieków" standard w skialpiniźmie - wreszcie klasyczne firmy narciarskie poszły po rozum do głowy i powoli zaczynają robić sensowniejsze obuwie bo to co oferowały dotąd to było takie sobie. Pozdro Wiesiek

Czyli TLT... Popularny :) Ale niestety dużo osób musi tego buta odbarczyć, by w ogóle moc z niego korzystać. Nawet bardzo dużo, jeśli porównać sytuację do owego buta konkurencji (zakładam że myślimy o tym samym modelu Scarpy na "M"? ) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...