Skocz do zawartości

Byłeś ostatnio na nartach - pochwal się.


spyder

Rekomendowane odpowiedzi

Bylem wczoraj i dzisiaj w Zielencu na Winterpolu.jezdzilem glownie przy kanapie.Wczoraj bylo mokro temperatura plusowa warunki dalbym na 3,5. Dzisiaj bylo znacznie lepiej,w nocy byl mroz i dosniezyli, dzis warunki okreslibym na -5. Mroz trzymal do konca dnia ,muldy umiarkowane.Calkiem niezle jak na tegoroczna zime.Pogoda byla piekna wczoraj i dzis,swiecilo slonce,bezchmurne niebo,bezwitrznie,to lubie!Co dziwne w tym roku kolejki sa niewielkie,mimo ze sa ferie wojewodztwie dolnoslaskim!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ja bedac niedawno w Białce opisze po koleji: nocleg (bez telewizora i radia w pokoju oraz łazienki) 25 zl obiad u pani gospodyni 15 zl (zupa do woli w wazie drugie danie obfite z kompotem ina deser domowe ciasto) odleglosc do wyciagu ok 2 min autem karnet czterodniowy 235zl wiec wydaje mi sie nie drogo wiem wiem ze niektorzy napisza co to za standart ale mnie akurat chodzilo tylko i wylacznie o nartowanie a jezdzilem dziennie od 9-13 i od 17-21/22 wiec po powrocie nie bylo zawiele checi na jakies ogladanie telewizji ktora byla w swietlicy tylko szybki prysznic i spac bo od rana na stok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przez 4 dni gościłem na kotelnicy i na małym cichym, warunki na kotelnicy średnie szczególnie na dole dużo muld jak dla forumowej 4 to ciężko naprawdę wybrałem się też w jeden dzien na nowootrwatą czerwoną trasę ale tam muldy były jeszcze większe w sumie czasami aż do kolan więc zjechanie tamtędy dla mnie graniczyło z cudem ;) ludzi było troszkę jednak czekanie 10 minut do wyciagu nie robiło mi dużej różnicy około 16-18 zaczęło się przeludniać i można było fajniej pojeździć, natomiast na małym cichym warunki dużo lepsze, niezaobserwowałem muld ani sypkiego sztucznego śniegu, za to ludzi troszkę więcej więc na godzinę robiło sie 2-3 wjazdów na górę, pogoda pikena szczególnie w niedzielę kiedy to wyszło słoneczko zza chmur i ukazały się szcyty tatr naprawdę piękny widoczek ;). Pozdrawiam Kuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soszów (Wisła - Jawornik) - dzisiaj rano. Trasy naśnieżone, wyratrakowane, b.ładnie wyglądające, natomiast występowały oblodzenia, także pod wierzchnią (widoczną) częscią pokrywy śnieżnej, przez co czasem trochę szarpało nartami, temp. była dodatnia. W sumie dało się jeździć, ale to nie to samo co śnieg naturalny i lekki mrozik:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pochwalę trochę tak bardzo nielubiany Szczyrk:confused: - w sobotę prawie zero kolejek zarówno na Skrzycznym jak i na Golgocie i Julianch, trasy przygotowane bardzo dobrze choć nie ukrywam że twarde, w niedzielę tak samo, no może poza kolejkami które troszkę się powiększyły ale za to było piękne słońce:) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z Lofer w Austrii, nocleg dla dwóch osób dorosłych + dziecko to 282Euro ze śniadaniami na 6 dni, Skipasy 2+1 to 262Euro na 5 dni, Śnieg - wszędzie powyżej 1000m, kolejki niewielkie, piwo 0,79 Euro, wspomnienia - bezcenne.

Piwo 0,79? chyba nie na stoku,a jak na sklep to drogawo,idzie za pół tego kupić:):):)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś rano w Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku (Skrzyczne). Pogoda dopisała, lekki mróz, warunki na trasie FIS dobre, momentami bardzo dobre (zobacz zdjęcie 1,2,3). Ogólnie jestem zadowolony, ale żeby nie było tak pięknie to kilka minusów: -dolnym odcinkiem krzesła jechałem 20 minut !!!, w czasie jazdy wyciąg zatrzymywał się kilkakrotnie !!! - od godziny 9 trasa FIS od połowy została zamknięta (trening zawodników) i żeby dojechać do Dolin trzeba było przejechać na Kaskadę, a tam w zwężeniu pełno kamyczków, kamieni (zdjęcie 4), - na Dolinach otwarta tylko jedna trasa, - do dolnej stacji zjazd tylko krzesłem, więc kolejne 4,50 zeta w plecy.

Załączone miniatury

  • IMG_0167b.jpg
  • IMG_0169b.jpg
  • IMG_0175b.jpg
  • IMG_0176b.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 5 dni /od piatku do wtorku/ jezdzilem w Tyrolu z czego 3 dni w Zillertal Arena. Jestem milo zaskoczony konfiguracja terenu tego nieduzego rejonu narciarskiego nadajaca sie do jazdy poza trasami. Wiekszosc terenu mimo ze niewysoko bo ok. 2000 m npm to w calosci powyzej poziomu lasu. Duza ilosc zlebikow, dolinek czy szerokich plaszczyzn o roznym nachyleniu daje kazdemu co dusza zapragnie. Trafilem w tz 10-tke bo w czwartek jeszcze padalo a w miniony piatek juz kusily dziewicze zbocza w pieknym sloncu na niebieskim niebie. Potwierdza sie tendencja wychodzenia poza nartostrady. Coraz wiecej narciarzy lapie "bakcyla" jazdy w glebokim sniegu. Niekiedy jest to tez widowisko dla "nartostradowych" bo bacznie obserwuja, komentujac rowniez poza nartostradowe zjazdy, a gdy zjezdza taaaaki wybielony od paru upadkow pod wyciag to skrycie ale z uznanniem kiwaja glowami jakby mowiac :" oooo ten to umie ja tez bym tak chcial". Dodaje 3 zdjecia obrazujace wyczyny poza trasowe. Zdjecie 1 to piatek popoludnie, drugie to samo miejsce w poniedzialek, a 3 zdjecie we wtorek wszystko rozjezdzone.

Załączone miniatury

  • CIMG2353.JPG
  • CIMG2438.JPG
  • CIMG2464.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 12-13 luty "Slask" jezdzil na Mostach http://www.skimosty....ima/nabidka.php Warunki byly spoko,zero przetarc,kolejka do wyciagu max5-10min. We wtorek snieg zrobil sie mokry od slonca(super pogoda)ale do 13-tej bylo ok. W srode brak slonca wiec i jezdzilo sie troche lepiej.Ogolne zadowolenie:D Zobacz http://www.skiforum....?t=12310&page=4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wrocił z Rokietnicy:? Jakie są tam warunki. Wybieram się tam 16.02. i liczę,że trochę sniegu będzie.

Od tygodnia obserwuję warunki w Rokytnicach i wygląda, że będzie dobrze. Temperatura poniżej zera, śniegu ok. 40cm. Też będę na stoku 16.02. Jak zobaczysz gościa w pomarańczowej kurtce i zielonej czapce to będę ja:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Fredi ! A te pozostałe 2 dni w Tyrolu to gdzie szusowałeś ?

Po jednym dniu w Wildkogel Arena i Kitzbühel

skoro tam byles to moglbys podac dokladniejsze namiary?? powinienem byc w fugen w sobote dziekuje za info ladne zdjecia!!!

W sobote i niedziele jestem na zawodach i dlatego od miesiecy milcze o nadchodzacym weekendzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sezonie dwa razy odwiedziłem ośrodek w Kluszkowcach. Może nie jest to super góra, ale od jesieni jest starannie naśnieżona i stok jest w przyzwoitym stanie. Stok ma północną wystawę, więc mimo ciepła trzyma się nieźle. Jedno krzesełko, dwa talerzyki i jedna wyrwiłapka specjalnie dla dzieci. Na małe pojeżdżenie warte polecenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem na Wielkiej Raczy. Warunki rano dobre, potem dużo gorzej - muldy i lód. W Dedovce kolejki na 10-20min., w Lalikach praktycznie kolejek brak, ale tam warunki były kiepskie, zwłaszcza na większych stromizmach, gdzie jeździło się albo po lodzie albo po muldach. Ogólnie bardzo fajnie. P.S. To co piszą nastronie www tego ośrodka, t.zn. iż warunki są wszędzie bardzo dobre to oczywiście bzdura. B.dobre są tylko w Dedovce rano, później średnie. Laliki - średnie,później kiepskie. Marguska - żenada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w Gogołowie, wyciąg jest ponownie uruchomiony od dzisiaj pokrywa śnieżna 15-20cm (jest to śnieg z armatek tylko, gdyż tydzien temu na stoku było zielono, a opadów śniegu do tej pory jeszcze nie było), pracuje 1 wyciąg, 2gi jest nie zaśnieżony ale kolejeki są niewielkie, warunki ogólnie dobre - na stoku nie ma jakiś kamieni czy coś w tym stylu. Wyciągi czynne do 21:00 ale jak jest więcej narciarzy to godzina zamknięcia jest przekładana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Soszów ,u góry -10 i silny wiatr,warunki jak dla mnie super równo twardo do 11.30 tłukliśmy po tyczkach.Oczywiści z powodu ferii kolejki już większe ale na bocznym orczyku było momentami nawet bez.Jedyne utrudnienie dla ludzi na stoku to nawiewany świeży śnieg bo pracowały wszystkie lance i pojawiający się czasami z pod tego świeżego lód ale ogólnie to bosko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...