Skocz do zawartości

Z Poznania gdzie? Co poza Zieleńcem?


NRGizer

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Witam wszystkich z racji świeżego zalogowania się do serwisu. Mam pytanie a propos miejsca do pojeżdzenia. W zeszłym roku byliśmy w Zieleńcu i we Włoszech. W tym roku tylko Polska z racji kosztów i czasu (tydzień od 26.01 albo od 02.02) Zieleniec bardzo nam odpowiada ponieważ fajnie są połączone trasy czerwone z niebieskimi (ja próbuję na czerwonych, żonka tylko niebieskie i jeszcze ma dużego stracha) Więc pasuje nam jak zjeżdżamy innymi trasami ale potem spotykamy się pod wyciągiem czy po prostu w knajpce. Ale w Zieleńcu w tym sezonie dość drogo (tam gdzie za nocleg płaciliśmy 60zł - obecnie 120zł) no i fajnie zwiedzić jednak jakieś nowe rejony. Pytanie, czy możecie polecić jakiś inne miejsce w odległości do 400km od Poznania o podobnej charakterystyce? Bardzo chętnie (jak ktoś ma pod ręką) z namiarami na jakieś przyzwoite i przyzwoicie tanie miejscówki ale bez tego też będzie ok. Oczywiście czym dłuższe trasy tym lepiej :) Myśleliśmy o czarnej górze ale z tego co czytam, tam raczej trudniejsze stoki i lepiej dokształcać się w Zieleńcu (patrz temat Zieleniec vs Czarna) Innymi słowy - gdzie jechać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Witam wszystkich z racji świeżego zalogowania się do serwisu. Mam pytanie a propos miejsca do pojeżdzenia. W zeszłym roku byliśmy w Zieleńcu i we Włoszech. W tym roku tylko Polska z racji kosztów i czasu (tydzień od 26.01 albo od 02.02) Zieleniec bardzo nam odpowiada ponieważ fajnie są połączone trasy czerwone z niebieskimi (ja próbuję na czerwonych, żonka tylko niebieskie i jeszcze ma dużego stracha) Więc pasuje nam jak zjeżdżamy innymi trasami ale potem spotykamy się pod wyciągiem czy po prostu w knajpce. Ale w Zieleńcu w tym sezonie dość drogo (tam gdzie za nocleg płaciliśmy 60zł - obecnie 120zł) no i fajnie zwiedzić jednak jakieś nowe rejony. Pytanie, czy możecie polecić jakiś inne miejsce w odległości do 400km od Poznania o podobnej charakterystyce? Bardzo chętnie (jak ktoś ma pod ręką) z namiarami na jakieś przyzwoite i przyzwoicie tanie miejscówki ale bez tego też będzie ok. Oczywiście czym dłuższe trasy tym lepiej :) Myśleliśmy o czarnej górze ale z tego co czytam, tam raczej trudniejsze stoki i lepiej dokształcać się w Zieleńcu (patrz temat Zieleniec vs Czarna) Innymi słowy - gdzie jechać?

Hej 6 h i Jesteście w Białce Tatrzańskiej żonka po winna być zadowolona ,obok Jurgów, Kluszkowce wszystko na jednym karnecie po nartach termy w Białce lub w Bukowinie 10 km noclegi np http://www.baza-nocl...lka_tatrzanska/ HB to chyba nie tak drogo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Co prawda odległość dość spora zwłaszcza, że środek lokomocji raczej niespecjalnie szybki (maks 100km/h jeżdzę) więc pewnie 6,5 godziny dojazd minimum. Ale można jechać. Jurgów odpada, bo tam niebieskie połączone z czerwonymi, ale Kluszkowce wyglądają super. No i plus w stosunku do Zieleńca - 325zł za karnet i można jeździć do woli (wiesz, do której?) bez wymyślania jakiś dodatkowo płatnych jazd nocnych. Co do cen noclegów - celujemy raczej w coś tańszego np. 60zł bez wyżywienia, ewentualnie 75 ze śniadaniem. P.S. Fajny film w sygnaturce, aż się chce jeździć!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie myślałem też o Czechach. Patrzyłem na stronie na ceny noclegów w Rokytnicy - nivby około 300 koron czyli +- 50zł za nocleg - to nie jest źle. Realne ceny? Z tych najbliższych (kojarzę Harrachov, Rokytnice Ty piszesz o Paseky) które będzie najfajniejsze z najlepszymi warunkami narciarskimi i najdłuższymi trasami? A może jeszcze coś innego? Spindlerowy młyn?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie myślałem też o Czechach. Patrzyłem na stronie na ceny noclegów w Rokytnicy - nivby około 300 koron czyli +- 50zł za nocleg - to nie jest źle. Realne ceny? Z tych najbliższych (kojarzę Harrachov, Rokytnice Ty piszesz o Paseky) które będzie najfajniejsze z najlepszymi warunkami narciarskimi i najdłuższymi trasami? A może jeszcze coś innego? Spindlerowy młyn?

Zobacz też tu www.holidayinfo.cz bo kto to wie jaka będzie pogoda i warunki śniegowe gdy ty pojedziesz na narty!?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie myślałem też o Czechach

Jeśli myślisz również o Czechach, a podobało Ci się w Zieleńcu, to po drugiej stronie tej samej granicznej Orlicy, w małej wioseczce De¹tné v Orlických horách masz takie ładne, puste i niedrogie miejsce -> http://www.skicentrumdestne.cz/ masz wszystko, co trzeba. Trasy dla każdego, a i noclegi tańsze. Zdravim :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bdb cenówka przy 2-ch osobach tylko nie mam tej drugiej połówki i musiałbym dopłacać do interesu:)

No własnie niezła. Co prawda w pokoju tylko zlewozmywak a łazienka na korytarzu... I rozumiem, że knajpki itp w Spindlerowym droższe niż np. w Rokytnicy? Widzę, że generalnie nie jest łatwo ze stokami powyżej 2 km...

Użytkownik NRGizer edytował ten post 14 styczeń 2013 - 00:35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie pojawiają się informacje przebijające spindlerowy. Poczytałem jeszcze trochę innych wątków i widzę, że przeciw jest właściwie tylko cena, a jeżeli warunki są rzeczywiście takie super na stokach to 5.000 CZK mogę przeżyć. 26.01 - 02.02 bęe zatem w Chata Labska http://chata-labska-...zakwaterowanie/ Po powrocie relacja murowana. Powiedzcie jeszcze jak ceny w knajpach? Może jakieś konkretne knajpki polecacie? (jakich cen można się spodziewać?) Będziemy zmotoryzowani, więc jak warto podjechać gdzieś trochę dalej to też jestem otwarty na propozycje. Jeszcze muszę się zorientować jakie jazdy wieczorne są (nigdy nie jeżdziłem przy oświetleniu a na pewno sobie nie daruję tym razem)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym sezonie na jednym karnecie można śmigać w janskich oraz w pecu + kilka malutkich ośrodków w stylu velka upa. odległość janskich od peca to 15km więc jeśli dojazd to nie problem to może warto rozważyć bo taki pakiet to już realna konkurencja do spindla. może nawet lepiej...

A w czym ta opcja będzie lepsza? Lepsze noclegi za tą samą cenę? (4200 koron za 7 dni dla 2 osóB) Tańsze karnety? (w szpindlu ze zniżką 5900 koron za 6 dni) Ogólnie taniej i lepiej co do atrakcji poza nartami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie pojawiają się informacje przebijające spindlerowy. Poczytałem jeszcze trochę innych wątków i widzę, że przeciw jest właściwie tylko cena, a jeżeli warunki są rzeczywiście takie super na stokach to 5.000 CZK mogę przeżyć. 26.01 - 02.02 bęe zatem w Chata Labska http://chata-labska-...zakwaterowanie/ Po powrocie relacja murowana. Powiedzcie jeszcze jak ceny w knajpach? Może jakieś konkretne knajpki polecacie? (jakich cen można się spodziewać?) Będziemy zmotoryzowani, więc jak warto podjechać gdzieś trochę dalej to też jestem otwarty na propozycje. Jeszcze muszę się zorientować jakie jazdy wieczorne są (nigdy nie jeżdziłem przy oświetleniu a na pewno sobie nie daruję tym razem)

I jeszcze - czy trzeba / warto mieć łańcuchy na koła? I jeszcze - czy znajdę instruktora mówiącego po polsku lub angielsku i ile może kosztować lekcja? lst - sorry, źle zrozumiałem Twoją wypowiedź. Sądziłem, że sugerujesz, że Twoja propozycja będzie lepsza. Obejrzę sobie jeszcze te dwie miejscówki, aczkolwiek już tyle naczytałem się o Szpindlerowym, że chyba tam pojadę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...