Skocz do zawartości

prośba o wskazanie paru modeli nart


kordirko

Rekomendowane odpowiedzi

Moje narty się powoli kończą, to już ich 5-ty sezon, dziury w ślizgu, proszę o wskazanie paru modeli, które mógłbym potestować przed zakupem, bo w opisach producentów się kompletnie gubię.... 1. M 2. Wiek 44 3. Waga 80-85 4. Wzrost 182 5. Jak długo jeździsz na nartach ? 20 lat z przerwami, ostatnie 5 lat intensywnie 6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? 6, może 7 Instruktor Maciek na Harendzie 3 dni temu ocenił że jeżdżę dobrze, namawiał mnie na kurs kwalifikacyjny na Instruktora, twierdził że spoko dam radę a na takim kursie dużo się nauczę, więc chyba z oceną na 6-7 za bardzo nie przesadzam 7. Jakie masz buty ? ( FLEX ) ok. 80-90 8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? ( opisz swoje wrażenia ) Blizzard XO IQ 167 cm, o takie: http://www.skionline...xo-iq,2059.html Promień skrętu ok. 14 m Narty są OK, opanowałem je po 2 sezonach, po dokupieniu twardszych butów jeździ się na nich łatwiej, wydaje mi się że długość 175 byłaby chyba lepsza, ze 3 razy wypożyczałem inne narty (nie pomnę jakie - prosiłem o "zaawansowane, twarde", jakieś Atomiki czy Salomony) i nie odczuwałem jakiejś specjalnej różnicy w jeździe, każdą nartę dało się opanować po kilku zjazdach, raz tylko pożyczyłem miękkie atomiki dla początkujących (nie było innego wyboru), i nie umiałem na nich kompletnie jeździć bo się wyginały na każdej dziurze 9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? Slalomki, prędkość duża, ale bez przesady, skręty w miarę ciasne ale nie funcarving 10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? ( niebieskie, czerwone, czarne, sztruks, muldy, jazda pozatrasowa ) Polska, trasy czarne i czerwone, muldy mogą być, poza trasą chętnie ale nie stać mnie na 2-gą parę szerszych nart, więc pozostanę przy prasowanych stokach moje ulubione stoki to: raz w roku tydzień w Zakopanem: Harenda, Kasprowy, czasem Nosal (ale górny odcinek Nosala mnie mocno męczy), potem Beskidy: w weekendy Szczyrk COS, czasem Bieńkula, Wisła Stożek, a w tygodniu Praciaki w Andrychowie, bo czynne do 21:00 i da się dojechać po pracy 11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? ( turystycznie, sportowo ) turystycznie, rekreacyjnie 12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? W sezonie cały pełny tydzień/10 dni urlopu + potem co najmniej raz w tygodniu weekendy + wieczorek po pracy ---> jakieś 20-25 dni przy czym głównie dni niepełne - jeżdżę jednorazowo od 3 do 5 godzin (max. pół dnia). Poza sezonem rower rocznie ok. 1000 km, rolki, basen, więc kondycja nie jest tragiczna. 13. Możliwości finansowe na narty chciałbym przeznaczyć do 1500 zł, wolałbym kupić nówki, ale raczej coś tańszego z zeszłego sezonu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? Slalomki, prędkość duża, ale bez przesady, skręty w miarę ciasne ale nie funcarving

Mysle, ze sam juz sobie odpowiedziales na zadane pytanie, szukaj pierwszych katalogowych nart slalomowych roznych firm, co bedzie do przetestowania to przetestuj, dlugosc 165cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Mam jeszcze jedną prośbę - zrobiłem rundę po okolicznych sklepikach i zrobiłem sobie listę modeli w cenach od 1000 do 1500, w które ewentualnie mógłbym się "wstrzelić", bardzo proszę o pomoc w wybraniu z tej listy "lepszych" modeli, nad którymi warto się zastanowić.... Rossignol Radical 5 RSX - 1300 Rossignol Radical 7 carbon - 1460 Rossignol Z72 - 1250 Rossignol Pursuit 14x - 1400 Fisher super camp - 1260 Fisher Progressor 700 - 1200 Blizzard race RCC - 1250 Head integrale 003 - era 3.0 - 1200 Salomon G-Kart 12 - 1500 Salomon Enduro LX 800 - 1500 Wedze Linebreaker 73 - 1500 Jeszcze mi to przysłali reklamy na czyszczenie magazynów: Kneissl Power 10, wszystkie modele po 1500 zł: -Red star SC -Red star RC -Black Star XC -Black Star MC -Fly Star dziękuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...