Skocz do zawartości

Volkl Kendo vs. Stockli VXL


B4ME

Rekomendowane odpowiedzi

Janie z tego co rozumiem to jeździłeś na jednej i na drugiej, obecnie mam jeszcze mantre, wiem ze na niej też jeździsz/jeździłeś, powiedz różnica jest duża pomiędzy np; vxl a mantrą? Zależy mi na deskach które zakładam rano i nie muszę zmieniać przez cały dzień niezależnie od warunków czy to rano jest twardo czy popołudniu będzie padał śnieg itp na wypady off piste pozostawiam mantre. PS. Miałem też Vokla ac30 jak wyglada takie porównanie z vxl z nim ? (ac 30 też pewnie ujeżdżałeś) Na testach piszą o vxl ze na twardym zachowuje się jak szeroka narta race i ma świetne trzymanie krawędzi, no i w warunkach z luźnym śniegiem w cukrze itp tez sobie radzi prawda to ?

Użytkownik B4ME edytował ten post 15 grudzień 2012 - 22:09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janie z tego co rozumiem to jeździłeś na jednej i na drugiej, obecnie mam jeszcze mantre, wiem ze na niej też jeździsz/jeździłeś, powiedz różnica jest duża pomiędzy np; vxl a mantrą? Zależy mi na deskach które zakładam rano i nie muszę zmieniać przez cały dzień niezależnie od warunków czy to rano jest twardo czy popołudniu będzie padał śnieg itp na wypady off piste pozostawiam mantre. PS. Miałem też Vokla ac30 jak wyglada takie porównanie z vxl z nim ? (ac 30 też pewnie ujeżdżałeś) Na testach piszą o vxl ze na twardym zachowuje się jak szeroka narta race i ma świetne trzymanie krawędzi, no i w warunkach z luźnym śniegiem w cukrze itp tez sobie radzi prawda to ?

mantra, zdecydowanie - nie spotkalem jeszcze tak wszechstronnej deski. moze to praktycznie niezauwazalny tip-rocker?? za mantra przemawia wieksza szerokosc, co w warunkach przewalonego czy swiezego sniegu daje duuuuuza przewage. na trzydziestkach nigdy nie stalem, natomiast 4 -ke, 40-stke i 50-tke objezdzilem.. powiedzmy tak; te wymienione przez Ciebie sa doskonale. jezeli chcesz nieco wiecej pod butem, to grizzly, nieco wiecej - wlasnie mantra - w sumie mantra to gatunkowo i rozmiarowo blizej gotamy. tak, ze wybor uzaleznil bym od tego, do jakich warunkow ma sluzyc i jakie narty juz masz…. obecnie, jezeli jade w DUZE gory i musial bym sie zadowolic jedna para, to biore mantre, bo wiem, ze wszystko pojedzie wg zyczenia. oczywiscie, to samo mowilem o grizzly i nadal na nich bby sie swietnie jezdizlo wszystko…. te kendo i stockli wymienione juz bardziej sa na przygotowane trasy, chociaz dadza sobie swietnie rade przy opadach sniegu czy bardziej miekkim…… tak, ze jak powiedzialem,- zalezy czy to jest jedyna para, w jakich warunkach zwykle jezdzisz, czy wypuszczasz sie na nieubite...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody, nie kombinuj ;) Mantre masz, teraz kup rosoła 9sl na 2012 ;) W sumie to niewielka różnica pod butem miedzy tym stoeckli a mantra ale stoeckli pewnie lepiej poradzi sobie na bardziej twardym. Kendo juz ujeżdzałeś (chyba?) na testach, 1/2prokrzysiek jeździł a Ty nie pamiętam..ok,podnerwie Cie hehe masz tu linka ;) http://allegro.pl/vo...2866497449.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody, nie kombinuj ;) Mantre masz, teraz kup rosoła 9sl na 2012 ;) W sumie to niewielka różnica pod butem miedzy tym stoeckli a mantra ale stoeckli pewnie lepiej poradzi sobie na bardziej twardym. Kendo juz ujeżdzałeś (chyba?) na testach, 1/2prokrzysiek jeździł a Ty nie pamiętam..ok,podnerwie Cie hehe masz tu linka ;) http://allegro.pl/vo...2866497449.html

jeździłem ale dali mi za krótkie i nie podobały mi się ;) narobiłeś i mi smaka tymi grizzly, taka cena.... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co Ty mowisz - te stoeckli maja niemal identyczxne wymiary co kendo. roznica , moim zdaniem, zasadnicza. nie wiedzialem ,ze pytajacy ma juz mantry……

Chodzilo mi ze jest mala roznica w szerokosci pomiedzy stoeckli a mantra, jesli chcialby miec dwie dechy wielozadaniowe to nie w okolicach 87mm i 96mm(mantra 09/10) tylko powinien celowac w cos jeszcze szerszego pod butem albo pojsc w druga strone i kupic wlasnie sl do zabawy. Nie wiedziales ze ma mantre wiec wszystko jasne ;) W sumie ja mialem ac50 i mantre i bylo ok, no ale teraz jesli mialbym mantre to nie wiem czy szukalbym czegos w okolicach 85mm pod butem.

Załóż temat na forum i na pewno nie kupisz takiej narty jak chciałeś :DDDDDDDD the code mnie nie urzekły śmigałem na zwykłym i na v-werksie, Janie dzięki za opinie, reszcie dziękuje za kocioł w głowie :D

Nie bede ci mowil jak dzisiaj sprawowaly sie moje salo enduro 850xt bo znowu ci namieszam hehe :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi ze jest mala roznica w szerokosci pomiedzy stoeckli a mantra, jesli chcialby miec dwie dechy wielozadaniowe to nie w okolicach 87mm i 96mm(mantra 09/10) tylko powinien celowac w cos jeszcze szerszego pod butem albo pojsc w druga strone i kupic wlasnie sl do zabawy. Nie wiedziales ze ma mantre wiec wszystko jasne ;) W sumie ja mialem ac50 i mantre i bylo ok, no ale teraz jesli mialbym mantre to nie wiem czy szukalbym czegos w okolicach 85mm pod butem. Nie bede ci mowil jak dzisiaj sprawowaly sie moje salo enduro 850xt bo znowu ci namieszam hehe :D

to juz w sumie zalezy od "filozofii posiadania". w koncu w kazdej narcie mozna znalezc cos specjalnego.. najlepiej miec caly wachlarz - od SL do potwora na puch........... a ile roznicy robi roznice ( w sensie szerokosci, profilu bocznego i taliowania) to juz temat na nocne rozmowy..... dla mnie, taki podstawowy wachlarz dla zaawansowanego narciarza (zakladajac odpowiednie srodki platnicze) to 1/SL sklepowa lub WC, 2/cos jak the Code co moze sluzyc jako all-mtn, zblizona do GS-a, 3/i cos szerokiego typu mantra/gotama/katana w zaleznosci od optymizmu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...