Skocz do zawartości

"Zawodnicze" czy seryjne?


W.W.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie ogarniam nart 27m ale damskie narty o promieniu 23,5m robią jak dla mnie olbrzymią różnice. Przy normalnie to znaczy szeroko ustawionym GS a nie jak to jest nieraz w Polsce czymś, co przypomina SL znacznie łatwiej zmieścić się na nartach o nieco mniejszym promieniu to znaczy 23m. Z drugiej strony narty o promieniu 18m jak dla mnie są zbyteczne. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nowe narty bardziej spasują Svindalovi niż Tedovi czy Marcelowi. Z drugiej strony Ted twierdzi, że na nowych przejeżdża GS szybciej niż na starych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden narciarz nie osiągnie lepszego czasu jadąc na nartach 185cm z promieniem 13m od od innego który pojedzie na narcie 185cm i promieniu 27m (przy założeniu że jedziemy gigant a nie slalom!) FIS zmieniając promień skrętu narty sprawi, że zawodnicy o małej wadze zostaną pozbawieni szans i obym się tu mylił.

To bardzo dobry przykład który pokazuje, że nikt nie będzie dążył do zmniejszania promienia bez sensu. Są jakieś naturalne granice i niech o tym decyduje zawodnik. To kolejny element taktyki. Jeśli uzna, że chce pojechać na promieniu 12,5 m supergigant to jego sprawa. Tylko wtedy możemy mówić o nie hamowaniu rozwoju konstrukcji sprzętu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko absurdalny przykład. Powinienem jeszcze bardziej przesadzić i napisać 8m?

Kto wie, może by się sprawdziło w jakimś ustawieniu SL? Postulowana przez ciebie wolność to tylko dobór optymalnego z istniejących rozwiązań, nie droga do rewolucji sprzętowej. Zresztą, zadać można pytanie- kto ma wygrywać? Zawodnik czy sprzęt? Pozdr Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawodnik czy sprzęt? Marcin

Wygrywać ma FIS? :D Poza tym. Wsiadaj na dowolną , jaką można stworzyć nartę i zapewniam Cię, że nie wygrasz nawet Akademickich Mistrzostw Polski a co dopiero jakiegoś PŚ. Ale nie chce mi się o tym gadać. Komuna także wiedziała od ludzi lepiej co jest dla nich lepsze.

Użytkownik Harpia edytował ten post 01 kwiecień 2012 - 12:13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrywać ma FIS? :D Poza tym. Wsiadaj na dowolną , jaką można stworzyć nartę i zapewniam Cię, że nie wygrasz nawet Akademickich Mistrzostw Polski a co dopiero jakiegoś PŚ.

Czy kiedykolwiek twierdziłem co innego? Ale jeśli już mówimy o poziomie amatorskim, to przypomnę ostatnie zawody SF. W którym przejeździe były większe różnice czasowe i dlaczego?

Ale nie chce mi się o tym gadać. Komuna także wiedziała od ludzi lepiej co jest dla nich lepsze.

Regulacje FIS ani mnie ziębią ani grzeją. Co z nich wyniknie, zobaczymy w przyszłym sezonie. Jeśli wyniknie ciekawsza rywalizacja, to pochwalę EFEKTY. Obecnie to tylko wszyscy powtarzają zasłyszane opinie przeciwnych obozów, mając o tym nikłe pojęcie. Pozdr Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda skrętem carvingowym preferowałaby zawodników z dużą waga (siła grawitacji) . Aby było śmiesznie trzeba jeszcze dopasować trase przejazdu do skrętu fabrycznego nart. Zmiany dadzą korzysci dla narciarstwa amatorskiego. Obalony zostanie mit jedynie słusznej jazdy na krawędzi. Wróci normalność. Na stokach pojawi się elegancja i zróznicowany sposób jazdy na nartach. Poprawi się bezpieczeństwo na stokach. Jazda z obsuwem nart (jeszcze obserwowana dwa lata temu) wyrażnie dzieliła zawodników. Była bardziej techniczna. Jeżeli coś jest łatwe , szybko ucieka z kontroli. Dobrego zawodnika powinniśmy rozpoznawać po stosowanej technice a nie po zastosowaniu praw fizyki. Na równi pochyłej im ciężar wiekszy tym większą uzyskuje prędkość poruszania się. :D. Jestem za zmianami.

Strasznie ci się musi nudzić, albo znów masz presję na zdominowanie forum. To o równi pochyłej, to wiadomo już od roku 1600. To data eksperymentu Galileusza, zaliczonego nota bene do Dziesiątki najpiękniejszych eksperymentów fizyki. Co do reszty, to odrób lekcję, zanim znowu tu wpadniesz jak z lasu. Dam ci kontekst do poszukiwań: 1. Jak FIS argumentuje nowy promień skrętu. 2. Na jakiej podstawie? (badania) 3. Czy promień skrętu to jedyna proponowana zmiana? 4. Co to jest "bootout" i "stivoting" 5. Ilu zawodników PŚ NIE bierze udziału w proteście. Chętnie z tobą porozmawiam, jak poczuję, że wiesz o czym mówisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekst mój ,który zacytowałeś to mój punkt widzenia. Nie obchodzi mnie co szanowny FIS wprowadzi. Zmianami zawsze najmniej przejmują sie młodzi, bo to oni pokazują co jeszcze można zrobić na nartach lepiej. Tak było od zawsze.

Dam ci kontekst do poszukiwań: 1. Jak FIS argumentuje nowy promień skrętu. 2. Na jakiej podstawie? (badania) 3. Czy promień skrętu to jedyna proponowana zmiana? 4. Co to jest "bootout" i "stivoting" 5. Ilu zawodników PŚ NIE bierze udziału w proteście. Chętnie z tobą porozmawiam, jak poczuję, że wiesz o czym mówisz.

Nie muszę się przygotowywać się do rozmowy z Tobą, bo na niej mi nie zależy. Egzaminu też przed Tobą nie muszę zdawać. Prace FIS -u , jak i cała karuzela PS mnie nie interesuje. Interesuje mnie tylko jazda , z niej czerpię natchnienie :). Przepisy to dla urzędasów. Jedyne co mnie zainteresowalo to znaczenie słów boot-out i stivoting. Tylko błąd (do którego się już przyznałem - post49) o grawitacji był moją wpadką. Reszta jest MOIM ZDANIEM. Myślę, że przestaniesz mi deptać po piętach. Na uwagi pod moim adresem (pisane przez Ciebie) nie odpowiadam. Powód - wyrażna róznica poziomów (oczywiscie chodzi o mój niski :D) Trochę niepokojący jest wniosek :

Strasznie ci się musi nudzić, albo znów masz presję na zdominowanie forum.

Więc , wybieram :"strasznie ci się musi nudzić" Z jakich pobudek Ty działasz na forum , ja przemilczę. Bo to po prostu niegrzeczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekst mój ,który zacytowałeś to mój punkt widzenia. Nie obchodzi mnie co szanowny FIS wprowadzi. Zmianami zawsze najmniej przejmują sie młodzi, bo to oni pokazują co jeszcze można zrobić na nartach lepiej. Tak było od zawsze. Nie muszę się przygotowywać się do rozmowy z Tobą, bo na niej mi nie zależy. Egzaminu też przed Tobą nie muszę zdawać. Prace FIS -u , jak i cała karuzela PS mnie nie interesuje. Interesuje mnie tylko jazda , z niej czerpię natchnienie :). Przepisy to dla urzędasów. Jedyne co mnie zainteresowalo to znaczenie słów boot-out i stivoting. Tylko błąd (do którego się już przyznałem - post49) o grawitacji był moją wpadką. Reszta jest MOIM ZDANIEM. Myślę, że przestaniesz mi deptać po piętach. Na uwagi pod moim adresem (pisane przez Ciebie) nie odpowiadam. Powód - wyrażna róznica poziomów (oczywiscie chodzi o mój niski :D) Trochę niepokojący jest wniosek : Więc , wybieram :"strasznie ci się musi nudzić" Z jakich pobudek Ty działasz na forum , ja przemilczę. Bo to po prostu niegrzeczne.

Jedyne co mnie zainteresowalo to znaczenie słów boot-out i stivoting.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...