Skocz do zawartości

Czy warto kupić gogle Oakleya


rumacz

Rekomendowane odpowiedzi

W Electricach masz bardzo sferyczną szybę - całkowicie wypukłą - w porównaniu do tych Oakley idę o zakład, że Electric ma lepsze pole na boki. Będzie lepiej widać. To tylko jeden z modeli Electric'ów tych bardzo sferycznych maja całą masę (ogromny wybór wzorów). Oczywiście szyby są wymienialne i co najważniejsze są lustrzane :). Zarówno Electrici jak i Oaklay'e to gogle z górnej półki cięzko to porównywać. Ja wolę Electrici z powodu budowy samej obudowy (praktycznie jest płaska z szybą - w Oakleyach tak nie jest - to ogranicza minimalnie widzenie na boki) i dziesiątek kolorów szyb oraz samych wzorów w/w obudowy. Poszukaj bo tych Electriców jest cała masa z tak mocno sferyczną szybą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czyżbyś był w moim ulubionym sklepiku narciarskim w okolicach Gdyni w którym to właśnie celebrują Oakleya i wznoszą na piedestał?:)Chyba zapatrzyłeś sie w to O za bardzo.Jest sporo równorzednych i czasem lepszych firm niż O.W czasie gdy Smith od 15 lat podukował gogle na całego Oakley dopiero zaczynał produkcje garażową...Koledzy podsuwają Ci ciekawe propozycje ,ja również proponuję abyś zainteresował się na przykład goglami ktorych używam myślę że warto zajrzeć tu i tam -być może któreś z naszych propozycji będą lepsze niż wspomniany oakley .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś ja za Oakleyem nie przepadam -w czasie gdy szukalem gogli tych własnie docelowych przymierzylem troche Oakley i jakos mi nie leżały -może dlatego że większość była zbyt "snowboardowa".Po przyjedzie do Pl gdy słyszałem te achy i echy nad w sumie przeciętnymi w porównaniu do konkurencji goglami moja niechęć do Oakleya jeszcze bardziej wzrosła.Teraz gdy będe gogielki zmieniał to również na smitha ale może na model i/os .Podejrzewam że jak wszędzie sprzedający optyke zachwalaja jak mogą Oakleya bo mają tam najwieksze marże -wiadomo że zarobi wiecej na sztuce gogli za 900 pln niż na takich za 250 .Normalna sprawa że i ja bym takie zachwalał.Dla mnie z tych droższych gogli Oakley jest ostatnim wyborem który brałbym pod uwagę .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaro nie czytasz uważnie. powyżej dałem linka za 164 $

Wiem że masz możliwość kupna taniej ale chodziło mi tu bardziej o wyjaśnienie dlaczego moim zdaniem tak zachwalają te Oakleye w sklepach gdzie jest sporo innej godnej uwagi konkurencji. Dobra już Cie od tych gogli nie odciągam bo i tak to raczej nie ma sensu - kupuj te które sobie wypatrzyłeś i ciesz sie z użytkowania .Pamiętaj żeby jedna szybka była jaśniutka na gorsze warunki pogodowe . Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro, dzienks. Za te pieniądze dostaje 2 szyby.

Nie kupiłbym Oakley :) Przymierzałem kilka modeli i lepiej leżą mi Electric'i. Poza tym Electric'i pasują mi do nart i snowboardu. Są ładniejsze, mają lepsze szyby (masa lustrzanych kolorów - pasują do różnych ciuchów). Szyba w Electricach jest bardziej sferyczna co poprawia widzenie na hopkach i nierównościach. No i ta błyskawica mnie urzekła. Do tego Oakleye są brzydkie jak noc, a wykonanie oprawek to już totalna tragedia. Po kiego D... w ogóle pytasz ? Skoro każdy udziela Ci opinii, a Ty dalej chcesz (przynajmniej tak to wygląda) żeby inni przyklepali Twoje Oakley'e. Jest masa zajefajnych gogli, a ty uparłeś się na przereklamowany sprzęt, którego używa co prawda część czołowych narciarzy, ale robią to dlatego, że dostają je za darmo. Ja w życiu nie kupie Oakle'y. Modele Oakley z tak sferyczna szyba jak Electrici kosztują bagatela 999 zł :) (przy czym oprawki dalej są w nich tragiczne - zero designu) To wolałbym kupić za tyle te gogle z szyba sferyczna i wmontowanym HUDEM i GPS :) Zobacz sobie co produkuje Electric i kto wymyśla do nich wzory.

Użytkownik Pitura25 edytował ten post 19 grudzień 2011 - 21:31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 lata później...

Kupiłem okaleya, w us. Airbrake. Gogle sprawdziłem w kiepskich warunakch - cały czas słonce. Rewelacja. W takich wrunkach zaletą było to że widziałem nieźle w cieniu. :)

Po czterech sezonach używania chyba masz już wyrobioną opinie na ich temat. Czy te Oakleye warte były wydanych na nie pieniędzy?

Z jakimi kolorami szybek je kupiłeś?

Jak z parowaniem szybek? Czy faktycznie nic się nie parują?

Pytam, bo mnie Oakleye też kuszą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czterech sezonach używania chyba masz już wyrobioną opinie na ich temat. Czy te Oakleye warte były wydanych na nie pieniędzy?

Z jakimi kolorami szybek je kupiłeś?

Jak z parowaniem szybek? Czy faktycznie nic się nie parują?

Pytam, bo mnie Oakleye też kuszą :)

 

Za gogle zapłaciłem wtedy  ok 300 zł czyli  koszt był przyzwoity. Widoczność dobra. Jedyny problem to w szkłach słonecznych kiepsko widac zacienione podłoże. Nie parują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za gogle zapłaciłem wtedy  ok 300 zł czyli  koszt był przyzwoity. Widoczność dobra. Jedyny problem to w szkłach słonecznych kiepsko widac zacienione podłoże. Nie parują.

300 zł to nawet bardzo tanio.

A z jakimi kolorami szyb je dostałeś?

Bo za te pieniądze to chyba nie były szyby PRIZM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300 zł to nawet bardzo tanio.

A z jakimi kolorami szyb je dostałeś?

Bo za te pieniądze to chyba nie były szyby PRIZM?

 

 

W USA, poza sezonem mozna airbrake kupic poniżej 100$ . 

 

Szkła to czrne na słońce i jasne pomarańczowo żółte na mgłę

 

Tu przykład ceny w srodku sezonu:

http://www.evo.com/o...n=EB-57128-1032

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takich wrunkach zaletą było to że widziałem nieźle w cieniu. :)

 

te dwa zdania chyba sie kloca ze soba????

Jan - to już kazuistyka :)

 

Moja opinia na dzisiaj, po przejechaniu kilku kilometrów, jest bardziej aktualna

 

W szkłach słonecznych, w miejscach zacienionych słabo widać podłoże co może doprowadzić do  wyp..  się na muldach tudzież innych przeszkodach

 

W  szkłach na mgłę ten problem jest zdecydowanie mniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W USA, poza sezonem mozna airbrake kupic poniżej 100$ . 

 

Szkła to czrne na słońce i jasne pomarańczowo żółte na mgłę

 

Tu przykład ceny w srodku sezonu:

http://www.evo.com/o...n=EB-57128-1032

Ale te gogle z linka nie mają szyb PRIZM i to właśnie tłumaczy ich niska cenę.

Właściwie to byłem już zdecydowany kupić gogle Oakley Airbrake, ale jak mój syn wczoraj za 520 zł kupił nowy tablet Samsung Galaxy Tab 4 z ekranem 7", to sobie nagle uprzytomniłem, że w tej sytuacji dać ponad 1000 zł za kawałek plastiku i gumy (jak to wcześniej określił jeden z dyskutantów), to raczej byłaby głupota :)

Chyba poczekam, aż Samsung lub Huawei zaczną robić gogle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...