Skocz do zawartości

Zillertal - kilka pytań.


yenna

Rekomendowane odpowiedzi

Powitać! :D Jedna z opcji naszego wyjazdu narciarskiego w nadchodzącym sezonie to zwiedzenie Zillertalu. Do tej pory z alpejskich ośrodków było BKK z Moltallem, Ischgl x 2, Serfaus-Fiss-Ladis i wiosenne Livigno. W związku tymże pomysłem mam kilka pytań do bywalców w/w doliny: 1. Gdzie najporęczniej się zakotwiczyć na tygodniowy wyjazd? (Chcielibyśmy w miarę możliwości jak najwięcej objeździć, raczej samochodem, niż skibusem) 2. Jak jest z widokowym urozmaiceniem terenu? (Czy raczej łyso, czy trasy w lesie też są) 3. Czy warto w styczniu poświęcić jeden dzień na zwiedzenie Tuxa, czy lepiej zostawić na cieplejsze miesiące? 4. Czy warto w ogóle w ten rejon, nie pytam, bo już trochę na forum poczytałam, ale jakie są minusy, jeśli są? To mniej więcej mi się nasuwa na tę chwilę. Dla jasności: jadą sami dorośli, wszyscy jeżdżący dobrze, ulubiony kolorek tras dla większości to czerwony, czarny, jak nie po lodzie, a i niebieski na koniec dnia z przyjemnością dla odpoczynku bardzo proszę :) Brałam pod uwagę jeszcze Soelden, ale jakoś mnie do Zillertalu ciągnie. To jak, skrobniecie coś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać! :D Jedna z opcji naszego wyjazdu narciarskiego w nadchodzącym sezonie to zwiedzenie Zillertalu. Do tej pory z alpejskich ośrodków było BKK z Moltallem, Ischgl x 2, Serfaus-Fiss-Ladis i wiosenne Livigno. W związku tymże pomysłem mam kilka pytań do bywalców w/w doliny: 1. Gdzie najporęczniej się zakotwiczyć na tygodniowy wyjazd? (Chcielibyśmy w miarę możliwości jak najwięcej objeździć, raczej samochodem, niż skibusem) 2. Jak jest z widokowym urozmaiceniem terenu? (Czy raczej łyso, czy trasy w lesie też są) 3. Czy warto w styczniu poświęcić jeden dzień na zwiedzenie Tuxa, czy lepiej zostawić na cieplejsze miesiące? 4. Czy warto w ogóle w ten rejon, nie pytam, bo już trochę na forum poczytałam, ale jakie są minusy, jeśli są? To mniej więcej mi się nasuwa na tę chwilę. Dla jasności: jadą sami dorośli, wszyscy jeżdżący dobrze, ulubiony kolorek tras dla większości to czerwony, czarny, jak nie po lodzie, a i niebieski na koniec dnia z przyjemnością dla odpoczynku bardzo proszę :) Brałam pod uwagę jeszcze Soelden, ale jakoś mnie do Zillertalu ciągnie. To jak, skrobniecie coś?

1.Między Mayrhofen a Fugen 2.jest to i to 3.nie warto 4.warto 5.zdecydowanie lepsza opcja od Soelden-szczególnie w styczniu Coś jeszcze chcesz wiedzieć ? bo jechać zdecydowanie warto-to jeden z lepszych regionów w Alpach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kaltenbach, Zell am Ziller, Mayrhofen 2. Raczej "łyso" ale trasy w lesie też znajdziesz 3. Nie - traktować Tux jako odwód strategiczny (przy niskim pułapie chmur, deszczu) 4. Region bardzo fajny, spore możliwości jazdy off piste, parę bardzo długich zjazdów. mnie się bardzo podoba... Pozdro Wiesiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, chłopaki! Widzę, że się odezwał JurekByd, nasz forumowy "kwater - mistrz" ;) , więc od razu zagaję o "ferienwohnung". Grzebię właśnie w bergfex.at, snowtrex.pl, atraveo.pl. i zillertalinfo.pl. Już mi się pitolą pensjonaty. Wysłałam kilka zapytań, ale na razie nie rezerwuję nic konkretnego, dopóki nie mam pełnego akcesu swojej bandy. Może być nas 7-9 osób. Jakieś sprawdzone miejscówki mile widziane na priv. Odwdzięczę się moimi w innych rejonach. Wiele tego nie będzie, ale zawsze coś :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My na zeszłoroczny wyjazd sylwestrowy (poszukiwania zaczęliśmy na początku października) znaleźliśmy w końcu kwaterki w Pension Panorama 3* w Fuegen. Korzystaliśmy w zasadzie ze skibusa, który stawał pod samym pensjonatem i "ujeżdżaliśmy" Hochfuegen + jeden wypad na Tux'a. Poza widokami to Tux'a nie polecam - albo miałem za cienką kurtkę albo coś, ale tak mnie wywiało, że masakra.. :) Faktem jest też, że poziom umiejętności mam raczej na niebiesko-czerwone niż na czerwono-czarne, o których pisałaś.. Plusem lokalizacji w Fuegen - bliskość do kompleksu term na "po nartach". Minus: niewielka liczba miejsc, gdzie można wieczorem posiedzieć (a może my ich po prostu nie znaleźliśmy), ale jakieś się da znaleźć.. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Na razie porozsyłałam maile i czekam. Przez te coroczne poszukiwanie zakwaterowania (jakoś się utarło, że to moja działka) oswoiłam się z niemieckim na tyle, że zapominam przestawiać język na angielski na stronach www, bo i tak prawie wszystko kumam :) Kiedyś ten język działał na mnie tak, że wolałam pokazać palcem, czego chcę (w sklepie, czy knajpie), niż się odezwać. Parę wyjazdów i spoko. Gadają prawie jak ludzie :D , a i ja, jak zamawiam gluhwein albo np. "zwei grosse bier", to prawie jak rodowita Tyrolka ;) Przy okazji: Możecie określić minusy Zillertalu? Jakoś nie lubię się nakręcać za bardzo na plus, wtedy nie ma rozczarowań, a za to miłe zaskoczenia. Czy to też taka mekka Polaków jak Livigno?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie określić minusy Zillertalu? Jakoś nie lubię się nakręcać za bardzo na plus, wtedy nie ma rozczarowań, a za to miłe zaskoczenia. Czy to też taka mekka Polaków jak Livigno?

Może będę nieobiektywny, ale powiem, że ja - jakichś specjalnych minusów nie stwierdziłem. No - może jeden w postaci zbyt szybko topiącego się śniegu w promieniach marcowego słonka ;-) A jeśli pytasz o mekkę, to jest Zillertal raczej domeną naszych prawosławnych sąsiadów ze wschodu, aniżeli mieszkańców dorzecza Wisły. Nie zmienia to faktu, że i my Polacy jesteśmy tam mile widzianymi gośćmi i to nawet na tyle, że stajemy się głównymi bohaterami, ergo "aktorami" różnych konkursów i gier. Więcej nt. mojej zillertalowej przygody dowiesz się z tego linka -> http://www.skiforum....ela-...-wrazen-) Zdravim :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa to moze Malpy albo cos ? Za kogo Pani sie uwaza? W Zillertal najlepszym mjejscem na Nocleg jest Mayrhofen

Do Pani (skoro już tak się będziemy tytułować) bez poczucia humoru: Objaśnienie: Bardzo wiele osób (statystyk nie przytoczę, bo nie mam dostępu do szczegółowych) nie lubi języka niemieckiego. Starsze pokolenie pewnie ze względów historycznych, młodsze... nie wiem dokładnie z jakich, ale większość młodzieży nie lubi i uważa, że brzmi on jak szczekanie psa. Z tego, co widzę, nie mieszka Pani w Polsce, więc trudno to Pani zrozumieć. O tym właśnie pisałam w moim poście. Dopóki nie zaczęłam jeździć do krajów niemieckojęzycznych na narty, niemiecki był dla mnie "be". Teraz jest (prawie) cacy. Za kogo się uważam? Och, to takie trudne dla mnie pytanie. (Jestem naturalną blondynką, więc wszystko mnie usprawiedliwia, proszę mnie zrozumieć...) Emotikonek nie używałam celowo, bo to, jak widać, czasem bezcelowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ramsau im Zillertal, http://g.co/maps/vccfb ok 25min jazdy na Hintertuxa, jakieś 35min do Hochfugen. Penken 5min, Ahorn 7 ;) Kilka fajnych knajp, do których idzie dojść pieszo z kwatery, market ze spożywką i sensowne ceny kwater. Byłem 2 zeszłe sezony i raz właśnie mieszkałem w Ramsau, a raz Hippach (wg adresu, ale wg lokalizacji było to praktycznie Ramsau). I warto wybrać się na Hintertuxa. Styczeń 2010 w górnej części (Gefrorene Wand) strasznie wiało i potęgowało to uczucie zimna.. W tym roku byłem koniec lutego i pogoda bajka. U góry około -10, ale piękna pogoda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mayrhofen to centrum tej doliny. Stąd jeżdżą skibusy do wszystkich ośrodków. Lodowiec jest średnio ciekawym miejscem i sprawdza się tylko jako zabezpieczenie w sytuacji gdyby były problemy ze śniegiem W dolinie są 3 duże ośrodki po około 160km tras każdy Mayrhofen http://www.skionline...iejscowosci=187 Hochzillertal –Hochfügen http://www.skionline...iejscowosci=184 Dolina Gerlos - Zillertal Arena http://www.skionline...iejscowosci=182 w kolejności ich atrakcyjności . Ogólnie miejsce warte polecenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...