Skocz do zawartości

Buty Salomon impact 9 cs


Buc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od kilku dni poszukuję butów. Mam obecnie w domu ( na nogach ;) ) salomon impact 9 cs. Mam szeroką stopę - na miarce w sklepie wyszło 110. Umiejętności 5-5.5. Skorzystałem z rad Lobo sprawdziłęm skorupę bez botka itd. Generalnie wygodne, staw skokowy sztywno, ale palce u stóp mogę zgiąć dość mocno, no z pewnością tak, że woreczek na korektywie bym mógł chwycić w stopy. W podbiciu komfortowo, od drugiej klamry mogę delikatnie unosić wszystkie palce.. 1 klamra na 3 z5 ząbków, 2 klamra na 2 z 5 ząbków, 3 klamra na 2 z 6. Czy z tego co piszę to buty nie są aby za duże ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jak to zrobić. Do wygrzania skorup równie skuteczne jak firmowy 'piecyk' jest miska z gorącą wodą (sprawdzone!). Mój sprzedawca nie bardzo wiedział o co mi chodzi gdy pytałem o mozliwość formowania skorup u niego.... ;) Niestety, nikt oprócz Ciebie nie jest w stanie zdecydować czy konkretne buty są dobre DLA CIEBIE! -- Pozdrawiam Michał

Użytkownik mig12345 edytował ten post 25 październik 2011 - 07:46

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem, ze skorupę można " zmienić". Ale mi się wydaje, że ja mam odrobinę za dużo miejsca w przedniej części. Czy to, że palce mogę zginać dosycswobodnie to nie znaczy, że jest tam za dużo miejsca ( podbicie )

Witam ,oczywiście ,że buty są za duże ,w salomonach tak jest niestety a formowanie dodatkowo je układa do kostek i lekko rozpycha gdzie trzeba ,po prostu są na Ciebie za szerokie.Nie wiem jaki numer czy aby nie Wziąłeś połówki ,bo są szerszei może tojest przyczyna. Z salomona seria X to jest to ,węższe i znacznie lepszei lepiej dopasowane .Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,oczywiście ,że buty są za duże ,w salomonach tak jest niestety a formowanie dodatkowo je układa do kostek i lekko rozpycha gdzie trzeba ,po prostu są na Ciebie za szerokie.Nie wiem jaki numer czy aby nie Wziąłeś połówki ,bo są szerszei może tojest przyczyna. Z salomona seria X to jest to ,węższe i znacznie lepszei lepiej dopasowane .Pozdrawiam

Tak były za duże ( za obszerne). Dziś wskoczyłem w 27,5 ale te z kolei po 10 minutach czułem, że są przy małe - nie wiem jakby było jakby się już ułożyły ale jednak czułem po kilkunastu minutach mrowienie w krawędziach na przodzie stopy. Na drugiej nodze miałem HEAD VECTOR 28. Nie chce się grzać od razu, ale przez 30 minut jak stałęm w sklepie nic.. po prostu świetnie było. Mam je w domu wskakuje i spradzam dalej. Ale krzyżuje palce i poczekam;) Dziś w powtórzyłem mierzenie szerokości stóp - niestety ale mam 115mm :( normalnie jak słoń, prawie okrąg:) ale te heady w palcach są również szerokie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wskoczyłem w 27,5 ale te z kolei po 10 minutach czułem, że są przy małe - Na drugiej nodze miałem HEAD VECTOR 28.

czyli na jednej nodze miałeś but w rozmiarze 27 z przeznaczeniem na szeroką stopę a na drugiej, but o cały numer większy .... sprawdź Salomona w rozmiarze 28 lub 28,5 (jak masz szeroką stope) i będziesz miał jasność jarek:rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli na jednej nodze miałeś but w rozmiarze 27 z przeznaczeniem na szeroką stopę a na drugiej, but o cały numer większy .... sprawdź Salomona w rozmiarze 28 lub 28,5 (jak masz szeroką stope) i będziesz miał jasność jarek:rolleyes:

To nie tak ja już miałem 2 dni w domu slomon 28, ale miałem za dużo mniejsca z przodu i w podbiciu, normalnie mogłem zginać palce u stóp, aż za swobodnie i generalnie z przodu buta było jakoś za obsernie mimo spięcia na przed ostatni ząbek 1 klamry. Dziśzałożyłem z kolei 27,5 ale ten już był za krótki. Natomiast na drugą stope założyłem HEAD 28 ( bo generalnie to większość 28 mi pasuje na długość). Był naprawde niezły... zaraz jeszcze raz go "zasmakuję" i sprawdzę. Dam mu 1h ;) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się podzielić wrażeniami. Miałem buty na npogach ok 30 min. Lewy jest idealny nic nie boli, bardzo wygodny. Natomiast problem jest z prawym butem/ stopą. Po kilkunastu minutach zaczynam czuć lekki ból, taki kłujący, środek stopy od podeszwy - dość uciążliwy. Czy coś mogę zrobić ? Czy wygrzanie coś da? Jeśli tak to w którym miiejscu ? A możeból jest początkowy? Zdarza się tak? Thx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,oczywiście ,że buty są za duże ,w salomonach tak jest niestety a formowanie dodatkowo je układa do kostek i lekko rozpycha gdzie trzeba ,po prostu są na Ciebie za szerokie.Nie wiem jaki numer czy aby nie Wziąłeś połówki ,bo są szerszei może tojest przyczyna. Z salomona seria X to jest to ,węższe i znacznie lepszei lepiej dopasowane .Pozdrawiam

to bylo do tego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się podzielić wrażeniami. Miałem buty na npogach ok 30 min. Lewy jest idealny nic nie boli, bardzo wygodny. Natomiast problem jest z prawym butem/ stopą. Po kilkunastu minutach zaczynam czuć lekki ból, taki kłujący, środek stopy od podeszw y - dość uciążliwy. Czy coś mogę zrobić ? Czy wygrzanie coś da? Jeśli tak to w którym miiejscu ? A możeból jest początkowy? Zdarza się tak? Thx

Rozumiem iz piszesz o headach, jesli tak to ich nie wygrzejesz - wlasciwie to mozesz ale efektu nie bedzie :D To ze czujesz bol w tym miejscu to nic nie znaczy, musisz zdefiniowac zrodlo ucisku wtedy bedzie szansa iz serwis powie czy to usunie przez odbarczanie. No chyba ze chcesz odbarczyc podeszwe skoro boli "od podeszwy" ;) Pamietaj tez iz duza pomoc niosa wkladki dopasowane do stopy (ortopedyczne), np. Sidasa. Ja zafunduje sobie na najblizszy sezon (jesli tylko lekarz dopusci mnie 'do ruchu' bom siem polamal ostatnio). Pozdr

Użytkownik Majkol edytował ten post 26 październik 2011 - 23:16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem iz piszesz o headach, jesli tak to ich nie wygrzejesz - wlasciwie to mozesz ale efektu nie bedzie :D To ze czujesz bol w tym miejscu to nic nie znaczy, musisz zdefiniowac zrodlo ucisku wtedy bedzie szansa iz serwis powie czy to usunie przez odbarczanie. No chyba ze chcesz odbarczyc podeszwe skoro boli "od podeszwy" ;) Pamietaj tez iz duza pomoc niosa wkladki dopasowane do stopy (ortopedyczne), np. Sidasa. Ja zafunduje sobie na najblizszy sezon (jesli tylko lekarz dopusci mnie 'do ruchu' bom siem polamal ostatnio). Pozdr

Tak mówię już o HEADACH bo salomony jużoddałem... jeszcze wczoraj na koniec wyjąłem wkłądkę z botka ( tylna jej część od sr. stopy jest dość twarda) i było lepiej. Już stopa mniej bolała. Ale z kolei miałem odrobinę przy dużo miejsca w środku. Dziś jeszcez potestuję i zobaczę może faktycznie w moim przypadku sidas by pomógł. Kamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałem się tylko pochwalić, że kupiłem w końcu HEAD VECTOR 100 HF. Wcześniej wspominałem, że problem był z prawą stopą coś kuło ?? Pojechałem do sklepy, podgrzali mi tego buta, założyłem postałem ponad 30 min i nic nie doskwierało - nic nie bolało. Mam nadzieje, że już tak zostanie. Po grudniowych nartach będę wiedział więcej. Jeśli ból wróci zainwestuję w SIDAS. Pozdrwiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...