Skocz do zawartości

gumy szlifierskie i szczotki


ictus

Rekomendowane odpowiedzi

Dla Ciebie wszystko jest marketingiem, ale sam mu ulegasz niejednokrotnie. Akurat DOBRZE skonstruowany i pomyślany rocker działa. Niestety nie każda marka opanowała tę sztukę. Ale K2 np. zrobiło to idealnie.

chyba mnie mylisz z mitkiem chodizlo mi o to zdanie Skrętność zachowana jak przy narcie krótszej, a przy agresywniejszej jeździe i większych wychyleniach krawędź efektywna już o wiele dłuższa. Duży + dla mnie nadal rocker ma sens dla dobrych narciarzy, w nartach na gleboki snieg pytanie - ile nart z rocker'em mialas na nogach OSOBISCIE?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2005 bądź 2006 się zaczęło.

zaczelo sie w 2001 od Volanta Spatula ;)

dla mnie nadal rocker ma sens dla dobrych narciarzy, w nartach na gleboki snieg.

czemu dla dobrych??? dobry zjedzie na slalomce. olowkach i kazdej innej, a caly marketing ktorego tak nie lubisz pracuje nad tym jak przecietnego kowalskiego nauczyc jedzic w jeden weekend i wlasnie na wygietych odwrotnie lopatach jest to mozliwe ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczelo sie w 2001 od Volanta Spatula ;) czemu dla dobrych??? dobry zjedzie na slalomce. olowkach i kazdej innej, a caly marketing ktorego tak nie lubisz pracuje nad tym jak przecietnego kowalskiego nauczyc jedzic w jeden weekend i wlasnie na wygietych odwrotnie lopatach jest to mozliwe ;)

moze powinno to byc zredagowane tak: dla dobrych narciarzy, rocker ma sens w nartach na gleboki snieg ( w domysle - na twarde stale lepsze klasyczne - dla dobrych narc) to jest wlasnie to,co chcialem powiedziec, nieprecyzyjnie sie wyrazilem

Użytkownik jan koval edytował ten post 08 październik 2011 - 16:08

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie - ile nart z rocker'em mialas na nogach OSOBISCIE?

Łącznie kilkanaście. Od K2, przez Volkla, Heada, Dynastara, Salomona, Atomica... Naprawdę sporo. Także różne konstrukcyjnie, od rockera 10% po 50%. Rockerowy mix z camberem, i rockery zmieszane z flatem. W nartach onpiste i nartach free. Między nimi były naprawdę przeogromne różnice. Najlepiej konstrukcyjnie wyszły (najlepiej wg mnie spełniały swoje zadania) K2 i Volkle, jednym z najgorszych był dla mnie Dynastar. Także to nie jest czcze gadanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łącznie kilkanaście. Od K2, przez Volkla, Heada, Dynastara, Salomona, Atomica... Naprawdę sporo. Także różne konstrukcyjnie, od rockera 10% po 50%. Rockerowy mix z camberem, i rockery zmieszane z flatem. W nartach onpiste i nartach free. Między nimi były naprawdę przeogromne różnice. Najlepiej konstrukcyjnie wyszły (najlepiej wg mnie spełniały swoje zadania) K2 i Volkle, jednym z najgorszych był dla mnie Dynastar. Także to nie jest czcze gadanie.

czczym gadaniem jest wlasnie stwierdzenie ze toyota jest lepsza od hondy mogla bys wymienic nazwy nart, ktore mialas?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja osobiście takiego przewodnika nie znalazłem, jestem w trakcie opracowania artykułu o szczotkach, ale to jeszcze chwile potrwa, jak będziesz zainteresowany to zapraszam na mój blog, poświęcony sprawom serwisu, wracając do szczotek możemy dokonać podziału wg. kilku kryteriów: z uwagi na (...) Reasumując jedna do trzech szczotek dla narciarza, a przede wszystkim serwisanta amatora, czy to będzie prostokątna, czy owalna z większą powierzchnią roboczą i wygodnym uchwytem czy obrotowa to już kwestia indywidualna

Muszę stwierdzić, że w sprawie szczotek za dużo filozofii w porównaniu do praktyki;p To jest moje zdanie. Ogólnie przyjęte jest, że aby oczyścić ślizg przed smarowaniem (czyli zdjąć stary smar) używa się powszechnie miedzianej, lecz preferowana jest stalowa (twardsza) Nowy smar szczotkujemy nylonem, czy twardy czy miękki - to zależy od smaru jaki nakładamy - na niskie temp. twardą na wysokie - miękką. na zakończenie jeszcze końskim włosem przejechać się powinno, bo szczotka ta ma właściwości antystatyczne i uwalnia naelektryzowany ślizg (poprzez tarcie szczotek metalowych, miedzianych, nylonowych, korka lub cykliny ślizg narty się ładuje protonami, może kopnąć w rękę). a to czy szczotka jest prostokątna, owalna czy obrotowa tak naprawdę zależy od dwóch czynników: finansowy i preferencyjny. Finansowy - najtańsze szczotki to prostokątne, potem owalne a najdroższe obrotowe (plus osprzęt w postaci wiertarki i szpikulca) Preferencyjny - komu jak wygodniej to tak wybierze;) Reasumując: są 3 podstawowe szczotki Ale to moja opinia tylko;) pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...