Skocz do zawartości

Dolina Aosty Włochy czy Soelden Austria?


consett0805

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie które miejsce lepsze dla rodziny której połowa nie jeździ? Żona i szkrab nie jeżdżą wiec basen, sanki, spacerki sklepy mile widziane. My z córką raczej początkujący 2 sezony za nami na Jaworzynie.

Oba dobre-to najwyższa półka,tylko,o ile dobrze rozumiem,to Twój pierwszy wyjazd w Alpy i jesteś raczej początkujący to czemu tak daleko i dlaczego od razu do takich dużych,wypasionych i drogich ośrodków? Kiedy chcesz jechać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to mój pierwszy wyjazd w Alpy. Termin od 11 lutego do 18 lutego. Będę podróżować z Anglii i to z północy, prom do Calasis lub do Amsterdamu. Tak więc właściwie chyba obojętne gdzie wyląduję (a właściwie nie obojętne ) A dlaczego te ośrodki? No nie wiem po prostu wpadły mi w oko po za tym chyba spełniają wszelkie oczekiwania. Ja z córką na stoku, żona z synkiem sanki - basen itd. Zależy mi na miejscu nie oddalonym od centrum tych miejscowości nie dalej jak 15-20min drogi pieszo, to ukłon w stronę żony i 2 latka no wtedy będzie prawie 3latka. Żona nie jeździ autem wiec tylko spacerki jej zostaną wtedy kiedy ja będę na górze. Po za tym są to dość duże ośrodki i wybór w tych łatwiejszych trasach jest. To tak po w pokrótce w czym rzecz. A czy tak drogo? Tego jeszcze nie wiem w obu regionach już sobie namierzyłem kwaterki a szukając naprawdę już wiele trafiam raczej na podobne ceny. Zaznaczam że nie szukam hoteli, tylko prywatne kwatery bez wyżywienia. Wiesz zawsze miło będzie wiedzieć że po zjeździe będzie czekać coś ciepłego i dobrego przyrządzonego przez żonę. Ale dziękuję że napisałeś o tym że oba to super obiekty. I chyba na nich się skupię. Jeśli tylko masz więcej wiadomości pisz proszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolina Aosta to nei jest Francia jedynie Teren Narciarski La Thuile zwiazany z Francuzkim La Rosiere

Wiem,że to Włochy,nie Francja....Chodziło mi o to,że kolega z Anglii ma dużo bliżej we francuskie Alpy niż austriackie,czy włoskie i jest tam chyba taniej , więc powinien chyba tam szukać miejscówki dla siebie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwszy raz w Alpy, to z Francji można by np. wybrać Les 2 Alpes. Położone niedaleko Grenoble, więc raczej dobry dojazd. Ośrodek duży, ale nie aż tak rozległy jak inne kombinaty, a wybór tras jest. Dodatkowo kurort ładnie położony i jest co tam robić poza nartami. Jak to zwykle we Francji kwatery max. 5 minut piechotą od wyciągu. Tylko przy wyborze apartamentu warto zwrócić uwagę na metraż, bo w wersji domyślnej/budżetowej są dość ciasne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No psia krew z tymi żabojadami no brałem to pod uwagę i szczerze z ręką na sercu spędziłem może godzinę grzebiąc w necie w tym temacie. Tu pojawiają się nazwy miejscowości i kurortów które nic mi nie mówią prześledzę. Na razie brałem pod uwagę tylko Chamonix-Mont-Blanc. Tak właśnie się obawiałem, już gdzieś napisałem im więcej czytam tym więcej się gubię:rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No psia krew z tymi żabojadami no brałem to pod uwagę i szczerze z ręką na sercu spędziłem może godzinę grzebiąc w necie w tym temacie. Tu pojawiają się nazwy miejscowości i kurortów które nic mi nie mówią prześledzę. Na razie brałem pod uwagę tylko Chamonix-Mont-Blanc. Tak właśnie się obawiałem, już gdzieś napisałem im więcej czytam tym więcej się gubię:rolleyes:

Chamonix & Mont Blanc możesz śmiało odpuścić jeśli chodzi o narty. Po tym jakie masz oczekiwania, wcale nie musisz się pchać we Francję. Niedaleko jednak Francji i blisko lotnisk masz bardzo fajny włoski ośrodek Siestrere [Vialattea ] 400 km tras w zupełności z zapasem Ci wystarczy - no i włoska kuchnia, bardziej jest zbliżona do rodzinnego wypoczynku niż od dżabojadów. Będzie pan zadowolony. W dolinie Aosty masz też włoską Cervinię ze słynnym Matterhorn- i szwajcarskim Zermattem tylko, że tam bardzo wysoko a płacić i jeździć w niższych partiach to trochę bez sensu moim zdaniem.. P.S. Gdybyś jednak zdecydował się na Cervinię/Zermatt, to polecam przewodnika Szejka Ordaka - on Ci wszystko pokaże na miejscu taxówką :)

Użytkownik Szabir edytował ten post 18 wrzesień 2011 - 21:09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chamonix & Mont Blanc możesz śmiało odpuścić jeśli chodzi o narty. Po tym jakie masz oczekiwania, wcale nie musisz się pchać we Francję. Niedaleko jednak Francji i blisko lotnisk masz bardzo fajny włoski ośrodek Siestrere [Vialattea ] 400 km tras w zupełności z zapasem Ci wystarczy - no i włoska kuchnia, bardziej jest zbliżona do rodzinnego wypoczynku niż od dżabojadów. Będzie pan zadowolony.

Jaki panhhhhee. No tak i zaczęło się co post coś nowego i jak tu nie zacząć łysieć, choć mi to już nie grozi. :) Ok masz jakieś namiary interesują mnie rzeczy tak jak pisałem wyżej. Czyli dla drugiej połowy rodziny nie jeżdżącej deptak sklepy basen jazda z małym na sankach. Dla mnie bliskość kolejek, wyciągów. Apartamenty bez wyżywienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twojej sytuacji Soelden to dobry pomysł: jeśli wynajmiesz apartament w Langenfeld, to żona bez problemu dotrze pieszo do Aqua Dome, a to niewątpliwie najlepsze termy w Alpach. Ty zaś możesz albo pojechać na narty do Soelden (skibusem lub samochodem), gdzie są też dobre trasy dla początkujących, a na sam początek może do Gries (3 km od Langenfeld), gdzie jest orczyk z łatwą trasą. Z Langenfeld możesz też jechać do Oetz (w dół doliny), gdzie jest duży ośrodek reklamowany jako rodzinny. Z doświadczenia wiem, że koszty pobytu (wbrew opiniom, że Soelden jest strasznie drogie), sa takie same, jak w innych ośrodkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W Twojej sytuacji Soelden to dobry pomysł: jeśli wynajmiesz apartament w Langenfeld, to żona bez problemu dotrze pieszo do Aqua Dome, a to niewątpliwie najlepsze termy w Alpach...

Zartujesz czy o droge pytasz? :D Moge zapytac w jakich innych alpejskich termach jeszcze byles? Wedlug mnie Aqua Dome to akurat jedne z najslabszych term w Alpach (chociaz ja lubie wszystkie). Terme di Pre Saint Didier w Dolinie Aosty sa co najmniej o kilka klas lepsze a na wyciagniecie reki ma Courmayeur i i wlosko-francuski Espace San Bernardo (La Thuile-La Rosiere). Co kto lubi, Sölden tez jest w porzadku na narty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...