Skocz do zawartości

Plecak - pomoc w doborze rozmiaru i parametrów


gordasz

Rekomendowane odpowiedzi

Jan Koval Naprawdę warto zastanowić po co plecak jest Ci potrzebny. Jeśli nie planujesz systematycznego noszenia przypiętych nart to Tobie i wszystkim kolegom proponuję wziąć pod uwagę trekkingowy McKinley Couguar z Intersportu. Przy "umiarkowanej" cenie - 239 zł ma sztywne plecy (stelaż plus wkład plastikowy). Dla mnie to było najważniejsze (bo przeraża mnie wizja termosu wbitego w kręgosłup po jakiejś wywrotce). Do tego naprawdę znakomity stelaż i bardzo dobra wentylacja (ważne przy normalnym trekkingu). Nie ma specjalnych uchwytów na narty ale są troczki i uchwyty na kije i czekan i można sobie poradzić. Pojemność 28 l - dla mnie ok. Pozdro Wiesiek

termos?????? plecak na narty bez uchwytow na narty???? chyba czegos tu nie rozumiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie , proszę keicama i tu taka mała różnica dość istotna w moim postrzeganiu " żeby było dobre nie musi się najpierw podobać" , a polega na tym , że nie tylko mi się ma podobać ( schodzi to troszkę na drugi plan) Ale ma być funkcjonalny , porządny w granicy budżetu +/- i dopiero się podobać. Dzięki za info sklepu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie , proszę keicama i tu taka mała różnica dość istotna w moim postrzeganiu " żeby było dobre nie musi się najpierw podobać" , a polega na tym , że nie tylko mi się ma podobać ( schodzi to troszkę na drugi plan) Ale ma być funkcjonalny , porządny w granicy budżetu +/- i dopiero się podobać. Dzięki za info sklepu

Ale ja miałem na myśli oczywiście fakt że podoba Ci się funkcjonalność tego plecaka! Natomiast poza szatą graficzną, w przeciwieństwie do Karata, nie widzę różnic w "anatomii" przedstawianych plecaków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja miałem na myśli oczywiście fakt że podoba Ci się funkcjonalność tego plecaka! Natomiast poza szatą graficzną, w przeciwieństwie do Karata, nie widzę różnic w "anatomii" przedstawianych plecaków.

Niewielkie, ale są. :) Gordasz ciągle trzyma w tajemnicy do jakiego typu narciarstwa potrzebuje plecak. W pokazanych przez niego obu modelach Ortovox nie ma najwygodniejszego patentu na przypinanie nart do plecaka, ale to nie jest problem, ponieważ oba plecaki pozwalają na zainstalowanie w bardzo prosty sposób takiego patentu, przy którym spięte narty przypina się do plecaka na skos tak by nie przeszkadzały w chodzeniu z nimi na plecach. Ortovox produkuje jedne z najlepszych na Świecie detektory lawinowe (śmiem twierdzić, że jego model S1+ jest obecnie najlepszy) oraz bardzo dobre sondy i łopaty. Firma robi fantastyczną bieliznę z wełny i dobre plecaki, ale znana jest przede wszystkim właśnie ze sprzętu lawinowego od czego rozpoczęła swoją Światową działalność. Plecaków, dobrych plecaków nawet na ubogim polskim rynku jest dość dużo, idealnych jeszcze nie ma. :) Gordasz sprawia wrażenie wylanego z gorącą kąpielą. Na rynku poza Ortovoxem typowe narciarciarskie plecaki ma Arc'teryx, Dynastar, Deuter, Gregory, Dynafit, PIEPS. U naszych południowych i zachodnich sąsiadów jest jeszcze Cilao. Wybór jest spory. Za cenę niższą niż te Ortovoxy z aukcji mógłby mieć np. lepszy plecak firmy PIEPS. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W łódzkich sklepach można dostać Black Diamond'y i Salewy miage II. Szczególnie Salewa na moje mało fachowe oko wydawała się bardzo OK. Dostępny był tylko plecak 28 litrów, ale mniejsze są, czy też były produkowane. Tadek PS Podobno przed zimą ma być większy wybór...

Użytkownik Tadeusz T edytował ten post 20 wrzesień 2011 - 16:21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , panie chyba " kąpiel " wystygła i gordasz także - plecak kupiony ; ) Karat :) Wiem o tym firmach ( no dobra , nie wszystkich - większości ) , z zakupem plecaka nosiłem się rok - nie tylko w polsce ale także we włoszech oglądałem plecaki i jakieś tam porównanie miałem . Firmy które wymieniłeś wcale nie są tanie ... Co do narciarstwa, to do każdego rodzaju po trochę . Zgodnie z tym co wyczytałem i co powiedzieliście odpuściłem jego codzienne zastosowanie - dlatego zdecydowałem się na ortovoxa 16L. którę myślę spokojnie mi wystarczy. :P ( puki co nie śmigam z łopatą , sondami itp itd ) Tadeusz jestem Ci bardzo wdzięczny za poświęcony mi czas .Rozmawialiśmy o salewie , wiedziałem o niej, oglądałem jednak " to nie było to " . Czasami po prostu coś oprócz tego , że jest bardzo funkcjonalne to wpada w oko i to się wybiera :) (Dobre opinie o ortovoxie , funkcjonalność + design sprawiły , że kupiłem :)) Nawet przy tak wysokim kursie euro cena jest w granicach rozsądku ( przynajmniej mojego - 65 euro ) . Inne firmy i plecaki wcale nie są tańsze.:) :rolleyes:;) Ps. Wincek w 40l plecaku to na ten stok bym chyba ziemniaki na frytki w przerwie nosił :D:p:D pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Rozmawialiśmy o salewie , wiedziałem o niej, oglądałem jednak " to nie było to " . Czasami po prostu coś oprócz tego , że jest bardzo funkcjonalne to wpada w oko i to się wybiera :) ...

Wiem... :) I rozmiar nie ten... Mój poprzedni post, to była informacja dla innych... Co by info dotarło do większej ilości potencjalnych zainteresowanych... :D. Pozdrawiam. Tadek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , panie chyba " kąpiel " wystygła i gordasz także - plecak kupiony ; ) Karat :) Wiem o tym firmach ( no dobra , nie wszystkich - większości ) , z zakupem plecaka nosiłem się rok - nie tylko w polsce ale także we włoszech oglądałem plecaki i jakieś tam porównanie miałem . Firmy które wymieniłeś wcale nie są tanie ... Co do narciarstwa, to do każdego rodzaju po trochę . Zgodnie z tym co wyczytałem i co powiedzieliście odpuściłem jego codzienne zastosowanie - dlatego zdecydowałem się na ortovoxa 16L. którę myślę spokojnie mi wystarczy. :P ( puki co nie śmigam z łopatą , sondami itp itd ) Tadeusz jestem Ci bardzo wdzięczny za poświęcony mi czas .Rozmawialiśmy o salewie , wiedziałem o niej, oglądałem jednak " to nie było to " . Czasami po prostu coś oprócz tego , że jest bardzo funkcjonalne to wpada w oko i to się wybiera :) (Dobre opinie o ortovoxie , funkcjonalność + design sprawiły , że kupiłem :)) Nawet przy tak wysokim kursie euro cena jest w granicach rozsądku ( przynajmniej mojego - 65 euro ) . Inne firmy i plecaki wcale nie są tańsze.:) :rolleyes:;) Ps. Wincek w 40l plecaku to na ten stok bym chyba ziemniaki na frytki w przerwie nosił :D:p:D pozdrawiam :)

Zadziwiasz Gordasz. Skoro nie masz zamiaru wozić w worku łopaty i sondy, ani frytek, czy innego żarcia to po grzyba Ci dodatkowy garb podczas jazdy w postaci plecaka na plecach? :) Dla szpanu? :D Co do cen to żyjesz w błogiej nieświadomości, ale co tam. Jakbyś nie był tak podjarany aukcjami to kupiłbyś worek taniej. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj karat karat ... długo by zeszło żeby Ci wytłumaczyć widzę pewne sprawy . Gdybyś był bardziej zainteresowany tym tematem a nie tym ile wydaje i , że według Ciebie przepłacam to byś widział sprawę inaczej... Ale żadnego konkretu w modelu , puste firmy , puste liczby a sroga krytyka...??? plecak kupiony już jestem zadowolony , a pełna euforia nastąpi jak plecak otrzymam i wypróbuje . Biorąc pod uwagę , że z 20 plecaków w szybkim czasie rozeszło się ich większość , to widać tylko Ty jesteś poinformowany co do cen i nie jesteś podjarany .... A nie Ty po prostu nie szukasz " TAKIEGO" plecaka. Z mojej strony temat wyczerpany. ps. Może by tak zaoszczędzić i kupić worek w biedronce ?:D:D Łopata sonda wszystko wejdzie , nawet frytki ;) A jak nie to kupi się dwa i tak wyjdzie taniej pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj karat karat ... długo by zeszło żeby Ci wytłumaczyć widzę pewne sprawy . Gdybyś był bardziej zainteresowany tym tematem a nie tym ile wydaje i , że według Ciebie przepłacam to byś widział sprawę inaczej... Ale żadnego konkretu w modelu , puste firmy , puste liczby a sroga krytyka...??? plecak kupiony już jestem zadowolony , a pełna euforia nastąpi jak plecak otrzymam i wypróbuje . Biorąc pod uwagę , że z 20 plecaków w szybkim czasie rozeszło się ich większość , to widać tylko Ty jesteś poinformowany co do cen i nie jesteś podjarany .... A nie Ty po prostu nie szukasz " TAKIEGO" plecaka. Z mojej strony temat wyczerpany. ps. Może by tak zaoszczędzić i kupić worek w biedronce ?:D:D Łopata sonda wszystko wejdzie , nawet frytki ;) A jak nie to kupi się dwa i tak wyjdzie taniej pozdr

Do takiego wora zmieścisz łopat na handel. :D:D:D Gordasz. Po co podawać Ci konkretne modele skoro po pierwsze już na początku wybrałeś Ortovoxa z aukcji, a po drugie nic nie napisałeś do jakiego typu narciarstwa chcesz go używać? Coś mi się zdaje, że będziesz go woził na plecach dla szpanu jak wielu polskich narciarzy. Taki nowy lans wzorem z freeriderów i ski-tour'owców. :) Nie krytykuję tylko snuję domysły skoro nie chcesz zdradzić tej swojej słodkiej tajemnicy. ;) Pożartować chyba można, no nie? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna można , nie mam tajemnic ale potrzymać chwileczkę ,abyś pomyślał co by tu napisać : D Już wyjaśniam Ci bliżej : Plecak do jazdy głównie po trasie/snowparku , aby zabrać to co potrzebne nie wypychając kieszeni - kamerka czy też różne sposoby mocowania do go pro , zapasowe rękawiczki bukłak , ( stystem h20) polarek telefon czy inny szpej , drobne narzędzia śrubokręt czy coś tam ( przestawianie wiązań , cantingu itp czasami zdarza mi się testować zmieniać itp itd.) .Freestyle w snowparku zrzucam plecak a nie cały szpej wtedy wyciągam i myślę co dalej z nim robić . To samo skoki/zabawa poza trasą czy na trasie ( w razie upadku plecy chronione przed tym co w plecaku i przed tym na co mozna upaść ). Początki freeridu ( uchwyt na narty , mam do czego przypiąć kask i inny szpej z tym związany - ale puki co nie jest on na tyle zaawansowany , że mam swój sprzęt typu sonda lawinowa itp jeżeli na łopatę przyjdzie czas juz nie długo czy foki itp itd to spokojnie je podczepie :)) Noi co wiadomo , klejone szwy , porządne wykonanie i takie sprawy - to chyba wiadome... Także coś może trochę zapełniłem Twoją lukę w której myślisz tylko o szpanie ( jednak u osoby która nie zarabia wydanie 300zł to trochę sporo na szpan - tym bardziej , że to plecak) ps. przy pierwszym poście wybrałem ortovoxa ale inna wielkość - zresztą jak wspominałem szukałem plecaka juz długi czas i to byli faworyci . Rozmawiałem z wieloma osobami którzy też dla mnie znaleźli sporo plecaków między innymi jansportu , deutera ,dakine, czy salewy itp itd Jednak drogą eliminacji pozostało na ortovoxie tyle , że mniejszym . Także nie znalazłem o nich jakiś negatywnych opini.

Użytkownik gordasz edytował ten post 20 wrzesień 2011 - 21:59

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna można , nie mam tajemnic ale potrzymać chwileczkę ,abyś pomyślał co by tu napisać : D Już wyjaśniam Ci bliżej : Plecak do jazdy głównie po trasie/snowparku , aby zabrać to co potrzebne nie wypychając kieszeni - kamerka czy też różne sposoby mocowania do go pro , zapasowe rękawiczki bukłak , ( stystem h20) polarek telefon czy inny szpej , drobne narzędzia śrubokręt czy coś tam ( przestawianie wiązań , cantingu itp czasami zdarza mi się testować zmieniać itp itd.) .Freestyle w snowparku zrzucam plecak a nie cały szpej wtedy wyciągam i myślę co dalej z nim robić . To samo skoki/zabawa poza trasą czy na trasie ( w razie upadku plecy chronione przed tym co w plecaku i przed tym na co mozna upaść ). Początki freeridu ( uchwyt na narty , mam do czego przypiąć kask i inny szpej z tym związany - ale puki co nie jest on na tyle zaawansowany , że mam swój sprzęt typu sonda lawinowa itp jeżeli na łopatę przyjdzie czas juz nie długo czy foki itp itd to spokojnie je podczepie :)) Noi co wiadomo , klejone szwy , porządne wykonanie i takie sprawy - to chyba wiadome... Także coś może trochę zapełniłem Twoją lukę w której myślisz tylko o szpanie ( jednak u osoby która nie zarabia wydanie 300zł to trochę sporo na szpan - tym bardziej , że to plecak) ps. przy pierwszym poście wybrałem ortovoxa ale inna wielkość - zresztą jak wspominałem szukałem plecaka juz długi czas i to byli faworyci . Rozmawiałem z wieloma osobami którzy też dla mnie znaleźli sporo plecaków między innymi jansportu , deutera ,dakine, czy salewy itp itd Jednak drogą eliminacji pozostało na ortovoxie tyle , że mniejszym . Także nie znalazłem o nich jakiś negatywnych opini.

No widzisz. :) Mogłeś od tego zacząć. Dobrze wybrałeś, jeśli chodzi o wielkość. Plecak też spoko, tyle że sporo zapłaciłeś jak za taki mały "woreczek", ale to już po ptokach skoro zapłacone. :) Do freeride'u jak bawisz się w to w górach, a nie w "kapuście" to od razu bierz łopatę i sondę w plecak, a detektor na klatę (jak oczywiście umiesz tych zabawek używać). Tu nie ma znaczenia czy to początki, czy też nie. Do tego do czego chcesz go używać dobrze jest jak plecy worka są usztywniane niczym "żółw", ale to teraz już nie ma znaczenia. Jak ten Twój worek to ma to tym lepiej. :) Swoją droga dorób sobie do niego prosty patent (ściągany w każdej chwili) do noszenia nart spiętych razem) jeśli ten plecak go nie posiada (tak mi się zdaje, że go nie ma). Szybciej przypina się narty do plecaka bez zdejmowania go z grzbietu i wygodniej nosi się narty w ten sposób. Jak nie wiesz o jaki patent chodzi to popatrz sobie na stronie www.cilao.com. Pozdrawiam. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...