Skocz do zawartości

Jak zostac instruktorem narciarstwa?


ski_kuba

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc Na wstepie powiem, że mam 15 lat i wiem, że przygodę z instruktorstwem trzeba zacząc od 16 roku zycia, ale juz teraz kieruje do Was swoje pytanie. Gdzie można zrobi kurs na pomocnika instrukotra. Ile to kosztuje? Jak wygldają takie kursy? Czy trzeba naprawde dobrze jezdzic, żeby podchodzic pod cos takiego? Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

"ski_kuba Czesc Na wstepie powiem, że mam 15 lat i wiem, że przygodę z instruktorstwem trzeba zacząc od 16 roku zycia, ale juz teraz kieruje do Was swoje pytanie. Gdzie można zrobi kurs na pomocnika instrukotra. Ile to kosztuje? Jak wygldają takie kursy? Czy trzeba naprawde dobrze jezdzic, żeby podchodzic pod cos takiego? Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam" Czlowieku chcesz uczyc ludzi jezdzic nie umiejac sam dobrze "smigac"??? Skad Wy biezecie tego typu pytania?

czasem na egzaminie wew. na kursie kwalifikacyjnym trzeba zaliczyć GS-a Generalnie trudno zdac KK, to jest jedyny kurs na którym doskonalisz tak nap[rawde jazde, na PI uczysz sie metodyki, czyli wychodza z załozenia, ze technicznie jeździsz bardzo dobrze . . . teraz maja zmienic KK z 7 dni na 14dni. Tak mówił Zbyszek Stanisławski, który ustala prgram nauki . . . generalnie szkół jest bardzo dużo:) i jest dużo dobrych:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem na egzaminie wew. na kursie kwalifikacyjnym trzeba zaliczyć GS-a Generalnie trudno zdac KK, to jest jedyny kurs na którym doskonalisz tak nap[rawde jazde, na PI uczysz sie metodyki, czyli wychodza z załozenia, ze technicznie jeździsz bardzo dobrze . . . teraz maja zmienic KK z 7 dni na 14dni. Tak mówił Zbyszek Stanisławski, który ustala prgram nauki . . . generalnie szkół jest bardzo dużo:) i jest dużo dobrych:)

aha zawody regionalne można zaliczyć pred kursem kwalifikacyjnm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest cena takiego kursu? Do kozlow: Czy moglbys mi polecic jakas szkołe narciarska? Z checia bym do nich zadzownil i dowiedzial sie co i jak. Do troll: Czlowieku a skad mozesz wiedziec jak jezdze? Nie wiesz do czego sluza kursy szkoleniowe? Jezeli cos Ci sie nie podoba w mojej wypowiedz to powiedz mi to na priv a nie zasmiecasz forum i nabijasz sobie postów. Co sie dzieje z tym forum, a kiedys bylo tak milo??????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem teraz na KK właśnie u Stanisławskich. . . w sumie jest ok ale trzeba ich pilnowac i siebie, nam zrobili egzamin dzien wczesniej, akurat wtedy lezałem z kacem w wyrze:) i nie byłem na nim . . . no i Instruktorzy, Z Pania Maria jest ok, genralnie bardzo sympatyczna kobita, no i co ważne zna sie na rzeczy . . . no i jest Kubuś Jonkisz, spoko koleś świetnie śmiga, ale troche rozkopjarzony, na poczatku troche mało tłumaczy i mało zwraca uwagi, ale jak sie z nim pogada jest naprawde ok. . . w sumei jestem zadowolony, i tak jak kolega mówi KK to wcale nie jest proste, trzeba miec duze umiejetnosci . . . i liczyc sie z tym ze sie nei zda, a jak sie nie zda to przynajmniej mozesz byc pewien ze sie czegos nauczyło:D a teraz spływam Bo Rocky II się zaczał :D narq gdyby ktos mial jakies pytania to na priv piszcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

wiec niestety ale chyba musze poeczkac... ;/ do hmm 1 roku studiow:P w sumie sama nei wiem co robic ;/


ja bym nie radzil Ci czekac do studiów w liceum jest lajt i jak wyrwiesz sobie dwa tygonie to nic groznego sie nie dzieje, a na studiach i to jeszcze na 1 roku to mozna powiedziec ze juz teoretycznie nie masz szans zdania semestru, wiem bo studiuje i chce sie wyrwac na CKI i naprawde mam dylemat czy nie poczekac jak juz bede na wyzszym rou bo tam juz jest luzniej. Wiec dobra rada, zaczynaj teraz albo na 2 , 3 roku studiow

i tak jak napisal kupsztal ferie to dobry moment na robienie kursow, bo na studiach niestety jest tylko tydzien wolnego miedzy semestrami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jezeli nie mam ukonczonych 18 lat to tez moge zrobic taki kurs?? i jeszcz jedno pytanko czy jak sie juz zrobi taki kurs to potem mozna sobie byle gdzie na stoku w polsce uczyc ludzi za kase czy tzreba otwierac jakas dzialalnosc gospodarcza ubezpieczenia i te pierdoły wszystkie ?? wiecie chodzi mi o to czy to tak wszystko trzeba formalnie zalatwiac i sie zatrudnic na jakims stoku czy cos??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna sobie byle gdzie na stoku w polsce uczyc ludzi za kase czy tzreba otwierac jakas dzialalnosc gospodarcza ubezpieczenia i te pierdoły wszystkie ??


nie wiem dokładnie jak to jest ale na pewno w np. wiśle prawie na każdym stoku jest jakaś tam szkoła i tylko oni, chyba są umowy pomiędzy osrodkiem a szkołą narciarską i raczej inny instruktor jest niezbyt mile widziany...a poza tym to raczej trzeba te wszystkie "pierdoły"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie. Kurs można robić od 16 roku życia. To jest KK ( kurs kwalifikacyjny ). Jest on ważny przez dwa lata, jednak po tym kursie KK nie można uczyć, bo on niczego nam nie daje. Dopiero pomocnik instruktora daje nam popis.

Sory ale to jest juz opisane przez nie jednego uzytkownika. I naprawdę wejdźcie na stronę SITN!! ;) PzD Tam wszystko jest opisane!!

!!!!!!!!!! http://sitn.pl/ !!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...