Skocz do zawartości

Fischer Progressor 8+ czy 9+?


MajorSki

Rekomendowane odpowiedzi

1. K/M - M 2. Wiek - 25lat 3. Waga - 72kg 4. Wzrost - 176cm 5. Jak długo jeździsz na nartach ? 2 lata 6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? 6 7. Jakie masz buty ? ( FLEX ) Axion 11 100-110 8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? wypożyczanych :P 9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy? i krótki i długi, nie zależy mi na dużych prędkościach 10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? czerwone mam zamiar probowac czarnych :P 11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? turystycznie 12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? w zaleznosci od wolnego czasu ok 15-20dni 13. Możliwości finansowe najlepiej do 1000zł :P Zastanawiam sie nad zakupem Fischer Progressor 8 lub 9. Pytanie co polecacie dla osoby ambitnej szybko robiącej postepy? w lecie uprawiam windsurfing zima staram sie narty :). Progressor 8 165cm? a Progressor 9 170cm? teoretycznie tak pokazuje strona fischera. Wiem tez ze o używanych nartach bylo sporo na nie ale sa takie trzy opcje: 1. Progressor 9+ XTR 13 od prywatnej osoby 600zł: http://allegro.pl/fi...1266359035.html tutaj mam mozliwosc ogladniecia ich w krakowie 2. Progressor 8+ FS 11 od handlarza za 600zł: http://allegro.pl/fi...1280620691.html ta opcja najmniej mi odpowiada 3. Progressor 8+ RS 11 nowki ze sklepu za 1400zł: http://allegro.pl/fi...1270646037.html Co powiecie o tych 3 opcjach i wiązaniach do nich? Kusi mnie zakup nr 1. poniewaz nowa narta to 2200zł. a tutaj od osoby prywatnej Pozdrawiam

Użytkownik MajorSki edytował ten post 18 październik 2010 - 12:28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedzi ;) moze rzeczywiscie lepsza opcja jest Progressor 8+ ... a 9 kiedys tam :P Moze na poczatku jednak jeszcze pojezdze z wypozyczalni a pod koniec sezonu trafi sie jakas promocja na 8+. Jak zwykle jeszcze kilka pytań :P 1. Czy ktos z was sie orientuje gdzie mozna wypozyczyc w Polsce Progressory 8 lub 9? domyslam sie ze bedzie ciezko z ta klasa nart. 2. Jakie polecacie wiązania do Progressorow 8? RS10 RS11 czy RSX12? róznica w cenie miedzy 10 i 11 nie ma a do rsx12 trzeba doplacic 80zł? 3. Czy jest na rynku jakas godna alternatywa dla Progressorów? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy ktos z was sie orientuje gdzie mozna wypozyczyc w Polsce Progressory 8 lub 9? domyslam sie ze bedzie ciezko z ta klasa nart. 2. Jakie polecacie wiązania do Progressorow 8? RS10 RS11 czy RSX12? róznica w cenie miedzy 10 i 11 nie ma a do rsx12 trzeba doplacic 80zł? 3. Czy jest na rynku jakas godna alternatywa dla Progressorów? Pozdrawiam

Co do wypożyczenia popytaj tu: http://www.rajbiski....rk.pl/index.php Ja mam wiązania na nich FSX12 ale równie dobrze mogłyby być 10 i 11 przy twojej wadze to bez znaczenia gdybyś ważył ze 100 kg polecałbym FSX12 Alternatywą są np.: http://www.skionline...&id_modelu=3283 Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurentem progressorow 8 sa speedwave 10 czy 12? Pozdrawiam

Stawiałbym na 12 ale to tylko teoria, tak naprawdę tylko jazda zweryfikuje to wszystko

Czy do grupy progressorow i speedwave jako nart allround mozna zaliczyc nordica speedmachine i volkl crosstiger czy moze sa to z tej samej grupy ale jednak inna charakterystyka nart? Pozdrawiam

Teoretycznie są z tej samej grupy i o podobnej charakterystyce , spójrz na taliowanie :) Ale tak jak już pisałem życie zweryfikuje wszystko Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki fantom ;) Podjalem decyzje ze nie ma co sie spieszyc, zakupilem kurtke, spodnie, rekawiczki, skarpety, kominiarke, kask, gogle, bielizne termo, i przede wszystkim buty Dalbello Axion 100-110 flex, na narty nie ma co sie splukiwac pojezdze na tych 4 aby miec pewnosc ktore bardziej mi leza i decyzje podejme pod koniec sezonu na wyprzedazach ;) w stosunku cena do tego co jest w sprzedazy i to co mi najlepiej pasuje. Pozdrawiam Witam Nie doczekalem do konca sezonu :P pojezdzilem na kilku nartach w wypozyczalniach, ale trafiły się używane Elany Speedwave 12 09/10 w cenie 700zł no i zakupiłem, pomimo ze cały czas byłem bardziej za progressorami :) no i do butów elany mi ni pasuja :D fischery bardziej :D to taki joke :P jezdzilem na 10 dzisiaj i super :) wordlcupy fischera tez super calkiem inne jednak dla mnie narazie zbyt wymagajace :). Zdam relacje jak pojezdze w ciagu najblizszych informacji Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Kurczę, czytam o tych Progressorach już od chyba miesiąca :) Będę zmieniał narty przed przyszłym sezonem (a właściwie po aktualnym - bo na wiosnę taniej :) - swoją drogą rok albo dwa temu pisałem tutaj z pytaniem o dobór, ale wtedy nie miałem żadnego faworyta :)) i wciąż się waham między tymi dwoma modelami. Skłaniam się to w stronę jednego, to w stronę drugiego. Teraz jestem bardziej za ósemką :) Ale mam wątpliwości (także co do długości), więc postanowiłem zasięgnąć Waszej opinii. Formularzyk: 1. K/M - M 2. Wiek - no w sumie już w przyszłym sezonie będzie 18 :eek: 3. Waga - ~88 kg 4. Wzrost - ~182 cm 5. Jak długo jeździsz na nartach ? - 10 lat 6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? - 7. Już parę lat temu dałem sobie 7, ale moja aktualna ocena nie jest związana z brakiem progresu tylko ze wzrostem pokory ;) 7. Jakie masz buty ? ( FLEX ) - Nordica Speedmachine 14 (120-130) - polecam swoją drogą, dla mnie są po prostu idealne! 8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? ( opisz swoje wrażenia ) - nie licząc moich pierwszych nart (jeszcze "prostych") i ledwo-co-taliowanych Fischerów miałem (a właściwie mam) Blizzardy IQon 6900 - jeździ się fajnie, ale z roku na rok stają się coraz bardziej niewystarczające 9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? - lubię przede wszystkim długie i średnie cięte łuki, ale nie chcę sobie zamykać możliwości (taaak, wiem że na każdym sprzęcie można pojechać każdy rodzaj skrętu, ale chcę także, żeby to przychodziło bez heroicznego wysiłku) jazdy krótkim skrętem o małym promieniu lub śmigiem. Zresztą jazda tylko średnim lub długim skrętem jest często w Polsce i okolicach niemożliwa. Z tego też względu nie szukam gigantki, ale czegoś możliwie uniwersalnego a jednocześnie zapewniającego "high performance" ;) 10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? ( niebieskie, czerwone, czarne, sztruks, muldy, jazda pozatrasowa ) - lubię takie w Alpach :) Ale na nich nieczęsto mam okazję bywać, także głównie jeżdżę w Polsce, Czechach, czasem na Słowacji. Lubię dobrze zrobione i średnio strome trasy (czerwone do łatwiejszych czarnych), ale jak trzeba to zjadę po każdej, z przyjemnością. Off-piste niespecjalnie, chociaż czasem śmignę tam gdzie inni raczej nie chcą :) 11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? ( turystycznie, sportowo ) - jeżeli sportowo znaczy na zawodach to raczej nie. Ale nienawidzę się "zwozić", więc moja jazda jest w miarę możliwości przeciwieństwem tego określenia. :) 12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? - zwykle 10-14 dni, w tym jeden tygodniowy wyjazd, reszta pojedyncze/weekendy. Kondycja OK, nogi raczej mocne. 13. Możliwości finansowe - mogę sobie na szczęście pozwolić na oba te modele. Informacje dodatkowe: przede wszystkim narta ma mi zapewnić, że za parę lat nie zacznie mi brakować czegoś lepszego :) Patrzę też na modele na sezon 2011/2012. Ceny nie są złe, a coś w nich ewidentnie pozmieniano :) Są szersze pod stopą, ale "proporcje" i podawane promienie skrętu są podobne do tegorocznych odpowiedników. Czy myślicie, że jest sens ? Czy ktokolwiek miał już może okazję przetestować te narty, miał je w rękach (wiem, że Keicam miał w rękach P800 - jesteś może w stanie napisać trochę więcej niż już napisałeś w innym wątku ?) ? Może jest już gdzieś jakiś test tych desek (mi żadnego nie udało się znaleźć), albo cokolwiek więcej niż zdjęcia (szata graficzna imponująca, ale nie to się przecież liczy) i lakonicznie określone parametry. Jeżeli chodzi o długość, to celowałbym w 170 cm w obu przypadkach. I się zastanawiam czy to nie jest trochę za mało. Pewnie napiszecie, że tak :) Ale po pierwsze nie chcę, żeby narty były "krowiaste" (jeśli wiecie o co chodzi ;)) - mają być fajne, dające dużo zabawy i chętnie skręcające a przy tym stabilne i pewne jak będę miał ochotę przycisnąć :) Liczę na Was! Bardzo proszę o pomoc!

Użytkownik Qbekbear edytował ten post 13 marzec 2011 - 18:11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest tak jak piszesz w punktach 3,4,5,6,7,9,11,12 to nie zawracaj sobie głowy P8. Bierz Progressory 9+ i nie daj sobie wmówić iż 170cm będzie lepsze. :) Weź 175 dokładnie jak sugeruje Fischer na stronie - ja wziąłem 170 dla 178/90 kg i stwierdzam iż to sztuczne odejmowanie 5cm dla lepszej "manewrowości nie miało sensu. Dałbym radę i na dłuższej, i myślę iż narta byłaby jeszcze lepsza. A skoro Ty masz 182 to wybór jest jeden.. (już dwa, patrz post poniżej) pozdr.

Użytkownik Majkol edytował ten post 14 marzec 2011 - 15:52

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :) 180 jest praktycznie niedostępna, więc chyba nie ma problemu ;) Jeśli chodzi o dziewiątki, to obawiam się następujących rzeczy: - że będzie to de facto trochę bardziej lajtowa wersja gigantki, trudna do pokręcenia sobie ciasnych skrętów przy mniejszej prędkości - wynika z poprzedniego - że nie będzie odpowiednia na warunki, gdzie jest pełno ludzi, czyli że nie tylko daje możliwość bardzo szybkiej jazdy, ale jej WYMAGA - spotkałem się z opinią, że narta bardzo nie lubi skrętów nie-ciętych - a tego bym nie chciał - ze względu na często dużą ilość ludzi na stoku i konieczność właśnie wpuszczenia narty w ześlizg żeby zwolnić, kogoś ominąć itd. Czy jako posiadacz dziewiątek możesz rozwiać te wątpliwości ? :) Bo w ósemkach obawiam się tylko jednego - że po paru sezonach zacznie mi brakować czegoś więcej. Dużo punktów ósemka zarobiła u mnie tą recenzją: http://www.epicski.c...er-progressor-8 Facet ma prawie identyczne "wymiary" i umiejętności jak ja i tekst jest bardzo entuzjastyczny, włącznie z zastrzeżeniem, żeby przy wahaniach między 8 a 9 zostawić ego w domu i wybrać dające masę frajdy ósemki :) EDIT: @bocian74 - dzięki :) Narty będę kupował raczej w okolicy urodzin (maj), więc mam nadzieję, że się utrzyma w ofercie :) Chociaż jeszcze rozważę czy brać aż tak długą...

Użytkownik Qbekbear edytował ten post 14 marzec 2011 - 17:31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :) 180 jest praktycznie niedostępna, więc chyba nie ma problemu ;) Jeśli chodzi o dziewiątki, to obawiam się następujących rzeczy: - że będzie to de facto trochę bardziej lajtowa wersja gigantki, trudna do pokręcenia sobie ciasnych skrętów przy mniejszej prędkości - wynika z poprzedniego - że nie będzie odpowiednia na warunki, gdzie jest pełno ludzi, czyli że nie tylko daje możliwość bardzo szybkiej jazdy, ale jej WYMAGA - spotkałem się z opinią, że narta bardzo nie lubi skrętów nie-ciętych - a tego bym nie chciał - ze względu na często dużą ilość ludzi na stoku i konieczność właśnie wpuszczenia narty w ześlizg żeby zwolnić, kogoś ominąć itd. Czy jako posiadacz dziewiątek możesz rozwiać te wątpliwości ? :) Bo w ósemkach obawiam się tylko jednego - że po paru sezonach zacznie mi brakować czegoś więcej. Dużo punktów ósemka zarobiła u mnie tą recenzją: http://www.epicski.c...er-progressor-8 Facet ma prawie identyczne "wymiary" i umiejętności jak ja i tekst jest bardzo entuzjastyczny, włącznie z zastrzeżeniem, żeby przy wahaniach między 8 a 9 zostawić ego w domu i wybrać dające masę frajdy ósemki :) EDIT: @bocian74 - dzięki :) Narty będę kupował raczej w okolicy urodzin (maj), więc mam nadzieję, że się utrzyma w ofercie :) Chociaż jeszcze rozważę czy brać aż tak długą...

Odpowiadam po kolei, - na ten temat już było, poszukaj w postach a tak w skrócie to przy krótkim skręcie trzeba się trochę bardziej napracować i tyle :) (wracając do punktu 9 gdzieś musisz pójść na kompromis (śmig) bo aż taka uniwersalność jakiej oczekujesz może być trudna do znalezienia) już kiedyś pisałem że to narta stworzona przede wszystkim do szybkiej ostrej jazdy ale gigantka to nie jest bynajmniej, daleko jej.. - jw. po prostu im szybciej tym więcej będziesz miał frajdy, a przy polskim tłoku kwestia przyzwyczajenia się do krótkiego skrętu tej narty - nieprawda :) pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam po kolei, - na ten temat już było, poszukaj w postach a tak w skrócie to przy krótkim skręcie trzeba się trochę bardziej napracować i tyle :) (wracając do punktu 9 gdzieś musisz pójść na kompromis (śmig) bo aż taka uniwersalność jakiej oczekujesz może być trudna do znalezienia) już kiedyś pisałem że to narta stworzona przede wszystkim do szybkiej ostrej jazdy ale gigantka to nie jest bynajmniej, daleko jej.. - jw. po prostu im szybciej tym więcej będziesz miał frajdy, a przy polskim tłoku kwestia przyzwyczajenia się do krótkiego skrętu tej narty - nieprawda :)

Potwierdzam w całej rozciągłości, jako dumny użytkownik P9 z sezonu 09/10 dodam, że dobrze naostrzona jest super narzędziem, jej jedyną wadą jest fakt że "nie toleruje" niechlujnej jazdy, Nie wybacza błędów i tym się różni od P8! Na mnie wymogła jazdę tylko na krawędziach! Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...