Skocz do zawartości

Zillertal / Stubai / Val Gardena - czy to dobry wybór na pierwszy raz?


michasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuję porwać moją panią na ostatni tydzień grudnia (wyjazd 27.12., wiem, że późno.. :/ - powrót 02.01.2011) i chciałbym żeby to były Alpy.. Oboje jeździmy mniej więcej tak samo, z polskich czerwonych bez problemów, choć pewnie nie w wielkim stylu ;) Rozważałem już chyba wszystkie opcje po przeczytaniu wieeelu wątków i mam - jak zwykle - zagwozdkę. Mianowicie: 1) Austria
  • Zillertal (ale dokąd - sprawdzone kwatery?)
  • Stubai (j.w.)
2) Włochy
  • Val Gardena (ale dokąd - sprawdzone, nie rujnujące kieszeni kwatery?)
  • (?)
Proszę o radę/info osoby, które tam były i na pewno znają się lepiej ode mnie.. A może ktoś się też wybiera i szuka dokompletowania (mamy środek lokomocji.. :) ) Pozdrawiam, M.

Użytkownik michasz edytował ten post 11 październik 2010 - 11:47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stubai odpuść. Jeśli chcesz tam na święta to lepiej na te Wielkanocne :) Czy to ma być raczej "narciarskie szaleństwo do bólu" czy rozrywkowo-towarzyski wyjazd połączony z sylwestrowymi atrakcjami, czy może jeszcze romantyczny dla dwojga? Jeśli to pierwsze to zarówno Zillertal jak i Dolomity będą OK, jakkolwiek będzie pewnie mnóstwo ludzi; jeśli to ostatnie to szukałbym czegoś bardziej zakopanego (nie dosłownie) w górach na uboczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhmm.. Bardziej rozrywkowo-towarzyski, choć jedziemy we dwoje tylko jak na razie (kurde.. jakoś nikt ze znajomych nie jeździ na nartach.. ani się nawet uczyć nie chcą.. nie mam pojęcia dlaczego.. :( ). Na "szaleństwo do bólu" mogłoby nam kondycji nie wystarczyć.. A co do romantyczności we dwoje ;) to z tym sobie "jakoś" poradzę/my po nartach, w każdej lokalizacji.. ;) A dlaczego Stubai na Wielkanoc? Brak śniegu czy jak..? (może to lamerskie pytanie, ale jak pisałem - w życiu tam nie byłem..)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zillertal będzie OK - najlepiej chyba okolice Mayrhofen, ew. Zell am Ziller - są w środku doliny więc optymalnie z dojazdami do innych ośrodków i ew. na lodowiec, a każde z nich ma też ośrodek na miejscu. Rozrywkowo też powinno się znaleźć sporo możliwości :) Val Gardena będzie piekielnie droga, zwłaszcza "apres ski" jak sądzę :) Ceny wyciągów są znane a kwatery można przewidzieć, ...że drogie :) Jedynym tańszym rozwiązaniem, jest mieszkać gdzie indziej i dojeżdżać. Stubai - jak to lodowiec: narciarsko - może być, ale bez cudów, ilość tras w opisie ośrodka jest przegięta (w rzeczywistości dałbym pewnie ok. połowy tych 100 km) ale główna zagadka to pogoda - a tam nie bardzo jest gdzie uciec przy opadach czy niskim pułapie chmur (mgła). W Zillertal też masz lodowiec (Hintertux zwany Tuxem), może fajniejszy, możesz na lodowiec pojechać ale nie musisz, bo masz wybór :) Lodowce są więc super propozycją na wiosnę - gwarantują poprawne warunki a i pogoda bywa wtedy pewniejsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolina Zillertal to 4 ośrodki : http://www.zillertal...ony_narciarskie Ze względu na połączenia najlepiej mieszkać w Mayrhofen (niestety bywa drożej) Szczególnie godne polecenia są ośrodki Zillertal 3000 i Hochfügen - Hochzillertal. Lodowiec Hintertux nie zachwyca, szczególnie infrastrukturą i ma się do Stubai tak jak Maluch do Mercedesa (Stubai i Soelden to moim zdaniem najlepsze lodowce Austriackie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle, dwóch polaków i pięć opinii:( i to odradzanie?:( Stubai:) jak dla mnie najlepszy lodowiec w Austrii, może raptem 2 orczyki a trasy dla każdego, dzięki ilości tras i ławek nawet w ich święta jest luz przy krzesełkach, co najwyżej jak będziesz po 8.00 możesz postać do gondolki. Trasy super. Tux:( to lodowiec typowo orczykowy więc wybieraj. Kwatery Stubai???? jadę 11.11.2010 i mam kwatery po 20euro a były i po 18euro więc luz. Dojazd wszędzie skibusem a spod knajpy ApresSki jest nawet bus free:) wieczorem. Proponuję Stubai - fotki u mnie w profilu

Użytkownik daro109f edytował ten post 12 październik 2010 - 11:13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stubai:) jak dla mnie najlepszy lodowiec w Austrii, może raptem 2 orczyki a trasy dla każdego, dzięki ilości tras i ławek nawet w ich święta jest luz przy krzesełkach, co najwyżej jak będziesz po 8.00 możesz postać do gondolki. Trasy super.

O, mógłbyś się zdziwić z tym "luzem". Co prawda nie w święta, a ferie, ale stało się do każdego sensownego wyciągu po 40 minut. I można było się też dowiedzieć po co taki wielki hangar na dole postawili... żeby 200m kolejka do Eisgrata się mieściła w środku :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michasz, Każdy z nas ma jakieś preferencje, jednym zależy na słońcu, innym na dużej ilości tras, jeszcze innym na stromych stokach, a inni gustują w zjazdach z wys. powyżej 3000mnmp. Ile opinii tyle zdań. Moje zdanie jest takie - w Zillertal szanse np. na słoneczną pogodę masz nieco mniejsze niż w Dolomitach, ale na jednym karnecie masz kilkaset km bardzo różnorodnych tras + lodowiec Hintertux (dojazd autokarem z Mayrhofen ok. 30min - też w skipassie). Poza tym Mayrhofen trochę bliżej. Val Gardena też super, ale będzie drożej. Może być też bardziej tłoczno, ale to zależy od terminu ...i mniej tras, jeśli komuś na tym zależy - mi akurat nie :) I tu i tu jest wg mnie super. Na okrasę trochę fotek z Mayrhofen i Hintertuxa:

Załączone miniatury

  • 08-Hintertux.jpg
  • 01-Mayrhofen.jpg
  • 03-Mayrhofen.jpg
  • 09-Hintertux.jpg
  • 06-Mayrhofen.jpg
  • 12-Mayrhofen.jpg
  • 04-Mayrhofen.jpg
  • 14-Mayrhofen.jpg
  • 13-Mayrhofen.jpg
  • 11-Mayrhofen.jpg
  • 05-Mayrhofen.jpg
  • 02-Mayrhofen.jpg
  • 07-Hintertux.jpg
  • 10-Hintertux.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, mógłbyś się zdziwić z tym "luzem". Co prawda nie w święta, a ferie, ale stało się do każdego sensownego wyciągu po 40 minut. I można było się też dowiedzieć po co taki wielki hangar na dole postawili... żeby 200m kolejka do Eisgrata się mieściła w środku :rolleyes:

Może masz rację, byłem już tam z dwa razy ale tylko raz jednego dnia trafiłem na ich jakieś święto, na górę wjechałem o 8.00 i luz, pierwsi na stoku. Zjechałem sobie tą chyba 10km na sam dół spokojnie i ok 9.00 już z powrotem stałem w tej hali z godzinę ale i tak na górze było luźno przy ławkach. Przenio, fakt, masz rację, ja zawsze jakoś wolę wysokie lodowce, chyba częściej się trafia na pogodę, chmury niżej itp:) Ale tym Zillertal mnie zaciekawiłeś:) tyle tras????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) tyle tras????

Trochę tam tego mają: http://www.zillertal.../zillertal_zima :) Nie chodzi oczywiście o licytowanie się czego gdzie jest więcej, ale jak ktoś chce mieć duży wybór tras i różnych ośrodków (i to praktycznie bez korzystania z samochodu tylko z komunikacji na skipassie) to ten region daje takie możliwości. Mayrhofen wydaje się najlepszym miejscem wypadowym, a kwatery w pensjonatach czy rodzinnych hotelikach można znaleźć za naprawdę przyzwoite pieniądze. Często zainteresowanie się takimi miejscówkami, które są położone nie koniecznie 150-200m od głównej stacji kolei linowej, a np. 800m od niej wpływa na niższą cenę, a skibus i tak zatrzymuje się w okolicy. Ja wybrałem kiedyś właśnie taką opcję (ok.800m do centrum miasteczka), a skibus objeżdżający i tak całą okolicę zatrzymywał się ok. 15m od wyjścia z pensjonatu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padło ostatecznie na Fuegen. Się szczęśliwie znalazło lokum, choc z koretką o (-)1 dzień, ale co tam.. Będzie tam ktoś w tym czasie? :) (wiem, wiem.. to pewnie nie ten "wydział".. :) )

A masz może jakiś wolny namiar w okolicy?Szukam czegokolwiek dla 2+1 w całym Tyrolu na Sylwka i zero pozytywnej odpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padło ostatecznie na Fuegen. Się szczęśliwie znalazło lokum, choc z koretką o (-)1 dzień, ale co tam.. Będzie tam ktoś w tym czasie? :) (wiem, wiem.. to pewnie nie ten "wydział".. :) )

A z jakiej strony szukałeś kwater?? możesz jeśli jeszcze chcesz poszukać tutaj: http://pl.bergfex.com/oesterreich/ tam zawsze znajdywałem coś wolnego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jakiej strony szukałeś kwater??

Generalnie "jechałem" z katalogu, który zamówiłem w zeszłym roku w tamtejszym biurze turystycznym przez stronę internetową (http://www.zillertal...rial-bestellen/).. Do tego bezpośrednie zapytanie w biurze turystycznym w Zillertal (jak pisałem wyżej) A potem to już twórczość własna: http://www.mayrhofen...nft-suchen.html http://www.best-of-z...rtal.at/winter/ - po prawej stronie "FREIE UNTERKÜNFTE" http://www.zell.at/d...art_winter.html w menu: UNTERKÜNFTE Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...