Skocz do zawartości

Lodowiec Kitzsteinhorn ? info?


daro109f

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie:) mam prośbę, wybieramy się w kilkanaście osób (o różnych umiejętnościach ) się na start sezonu na Lodowiec Kitzsteinhorn, w opisach które ostatnio starałem się wyśledzić raczej nie ma informacji których bym oczekiwał. Mam prośbę, czy możecie (oczywiście osoby które były:) ) opisać stoki na lodowcu, trudne, łatwe, dobrze lub źle przygotowane, wyciągi stare, nowe, dojazdy skomplikowane, infrastruktura gastronomiczna w porządku lub nie i generalnie opinia:):) Byłbym wdzięczny:D A jeśli nie Kitzsteinhorn to który inny? (Stubai obcykany:) ):D:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forum jest masa informacji na ten temat poszukaj ...w wyszukiwarkę wpisz, Kaprun jarek tu masz zdjęcia z lodowca http://www.skiforum....0920#post170920 krótko ... lotnisko z orczykami mało wymagające trasy (prawie), dobrze przygotowane dla kogoś kto zaczyna albo jest na początku, narciarskiej krajery, jak najbardziej ok. dojazd... skibus pod sama gondole albo swoim autkiem - dobry dojazd a parkingi duże w miarę wygodne gastronomia na górze jak najbardziej ok. ... jak masz zamiar jeździ tam przez tydzień, to ... 3 dnia Ci się znudzi jarek:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kitzsteinhorn odwiedzilem raz: 1. Kolejki jak PL 2. Jak zerwal sie wiatr to na "lotnisku" w gornej czesci kawalki lodu fruwaly jak pociski...kumpela skonczyla z sincem na kosci policzkowej od takiego lodowego kamienia na jeden dzien ok, na dluzej raczej nie warto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Ryfa:( niby jedziemy na 4 dni ale z twojego opisu wynika, że to nie dla nas miejsce:( Ok, to może z innej beczki, lodowiec może nie typu "ledwo przeżyłem" :) ale takie czerwone austriackie trasy, ciekawe, lekko wymagające, mały dreszczyk:) ? Co możesz polecić:(

A kiedy chcesz jechać na to rozpoczęcie sezonu? Byłem na wszystkich austriackich lodowcach i w/g mnie Stubai jest najciekawszy i ma najlepszą infrastrukturę wyciągową.Kitzsteinhorn nie jest zły,ale ja nie cierpię orczyków a tych jest tam masa-podobnie zresztą jak na Tuxie.Soelden jest niezłe-na pewno warto tam pojechać.Podobało m i się również na Pitztalu,choć teren tam jest niewielki.Odradzam Kaunertal i Dachstein. Jeśli chcesz pojechać np po 18.11 to może np "prawie lodowiec"Hochgurgl-Obergurgl za Soelden ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się wkleję do twoich znajomych aby zawsze mieć pod ręką taką fachową osobę w kwestii Austrii:D:D Chcemy jechać 11 listopada, zobligowałem się za całą grupę zorganizować kwatery i miejsce (zaufali mi) :( a teraz mam kłopot :( Byłem kilka razy na Stubaiu i tylko na Stubaiu, myślałem, że wszystkie lodowce w Austrii są takie same a tu, ups, niekoniecznie>( Orczyki odpadają, zdecydowanie, zatem Kitzsteinhorn i Tux odpada:( (a już dostałem ze 20 maili z kwaterami:(). A dlaczego napisałeś o "prawie lodowcu" po 18.11 ?:confused::confused:

A kiedy chcesz jechać na to rozpoczęcie sezonu? Byłem na wszystkich austriackich lodowcach i w/g mnie Stubai jest najciekawszy i ma najlepszą infrastrukturę wyciągową.Kitzsteinhorn nie jest zły,ale ja nie cierpię orczyków a tych jest tam masa-podobnie zresztą jak na Tuxie.Soelden jest niezłe-na pewno warto tam pojechać.Podobało m i się również na Pitztalu,choć teren tam jest niewielki.Odradzam Kaunertal i Dachstein. Jeśli chcesz pojechać np po 18.11 to może np "prawie lodowiec"Hochgurgl-Obergurgl za Soelden ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, Włochy:) tak, tam oczywiście chciałbym bardzo pojechać ale nasza grupka to kumple z roboty, wymykamy się pod nieobecność szefów na 4 dni, zatem Włochy to trochę daleko:( Sęks:)

osobiście nie lubię lodowców ... zawsze nudno (oczywiście, dotyczy to jazdy a nie towarzystwa ... jak dobre, to i tu http://www.skionline...jscowosc_id=307 się nie znudzi:D ) to taki zamiennik dobre, na szaleństwo przed i po, normalnym sezonie w samym sezonie, wolałbym poszukać czegoś innego jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek... Jeśli trudniejsze trasy na Stubaiu nie robiły Ci problemu, a nie pamiętam, żeby robiła to na Kicka równiez możesz jechać... A co do tych znienawidzonych orczyków, które ja nota bene lubię :D, to dzięki nim, nawet jak wieje można jeździć... Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście Kaprun się podoba. Fajne miasteczko wszędzie blisko. Do wyciągów jest dojazd ok 6km. Na górze jest Alpinzenter gdzie można zjeść, przebrać się i w specjalnych szafkach zostawić sprzęt na noc. Osobiście uważam że ten lodowiec do treningów jest idealnie przygotowany (mam porównanie tylko do Hintertuxu). Trasy są szerokie na części są porozstawiane tyczki. Poniżej lodowca trasy są sztucznie naśnieżane. Nie powiedział bym też że są takie łatwe. Na pewno każdy narciarz znajdzie tam coś dla siebie ;-) Pozdrawiam Szymek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie:)) a co jest przy tym Sölden.??? jakieś górki? Lodowca tam chyba nie ma żadnego?? Wyjątkowo tanie są tam kwatery, jakaś kicha czy co??? :confused::confused:

. Soelden to tak na prawdę 2 lodowce kolego !!!. Rettenbach (2 684 m n.p.m.) i Tiefenbach (2 796 m n.p.m.) w dodatku jest to lodowiec, na którym co roku pod koniec października odbywają są pierwsze zawody alpejskiego P.Ś .( a od września często ćwiczy tam kadra) Tanio nie jest a wręcz przeciwnie. Zobacz sobie ceny skipassów np.> jedne z najdroższych w Austrii.. Nie łatwo też znaleźć nocleg poniżej 30e ( choć mnie się udało za13 ) Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję że że Ci sporo pomogłem i wyjaśniłem ;) P.S. Więcej o "górkach' o które pytasz np. tu; http://www.skionline...iejscowosci=178

Użytkownik Szabir edytował ten post 30 sierpień 2010 - 11:43

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo, przykro mi, że w temacie Austrii jestem jak widać zielony, ale czyż nie po to jest to forum abyśmy sobie pomagali? :)) Jeszcze raz dzięki wszystkim, teraz z grupą dokonamy wyboru:))) Szerokości na stoku życzę wszystkim :))):):):):)

Użytkownik daro109f edytował ten post 30 sierpień 2010 - 22:33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...