Skocz do zawartości

Kąt pochylenia buta


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy kąt pochylenia buta (golenia) do przodu jest różny dla różnych producentów butów, czy może jest to jakiś standard? Mam problem z większym pochyleniem kolan do przodu i zastanawiam się, czy to przypadkiem nie jest wina butów. Moje buty (Nordica) mają kąt pochylenia mierzony do pionu z tyłu buta ok 18 - 20 stopni. Jak to jest u Was? Może mi ktoś poda modele butów, które mają jakieś większe pochylenie do przodu? Będę wdzięczny za wszelkie info.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Witam, czy kąt pochylenia buta (golenia) do przodu jest różny dla różnych producentów butów, czy może jest to jakiś standard? Mam problem z większym pochyleniem kolan do przodu i zastanawiam się, czy to przypadkiem nie jest wina butów. Moje buty (Nordica) mają kąt pochylenia mierzony do pionu z tyłu buta ok 18 - 20 stopni. Jak to jest u Was? Może mi ktoś poda modele butów, które mają jakieś większe pochylenie do przodu? Będę wdzięczny za wszelkie info.

A po co Ci to ? Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy kąt pochylenia buta (golenia) do przodu jest różny dla różnych producentów butów, czy może jest to jakiś standard? Mam problem z większym pochyleniem kolan do przodu i zastanawiam się, czy to przypadkiem nie jest wina butów. Moje buty (Nordica) mają kąt pochylenia mierzony do pionu z tyłu buta ok 18 - 20 stopni. Jak to jest u Was? Może mi ktoś poda modele butów, które mają jakieś większe pochylenie do przodu? Będę wdzięczny za wszelkie info.

Standardowe pochylenie buta do przodu to dzisiaj 17 stopni, można to pochylenie zwiększyć gdy jest możliwość regulacji, albo za pomocą różnych pokręteł albo ( bardziej profesjonalnie ) za pomocą klina mocowanego na rzep między botkiem a mankietem buta. Jest jeszcze jedno : kąt rampowy buta czyli różnica wysokości między piętą a przodem stopy, ten kat to zwykle 5 stopni a w butach sportowych czasem 4 stopnie. Ostatnio neguje się potrzebę dużego wychylenia kolan, rzut szczytu rzepki powinien przypadać mniej więcej nad pierwszą klamrą, gdy rzepka wisi nad wiązaniem to juz spora przesada bo na pewno bedzie zaburzona równowaga przód/tył, że nie wspomnę o tendencji do ześlizgu tyłów powodowanej przez taką konfigurację. Stań w zapiętych butach i sprawdz czy możesz przyjąć naturalną pozycję, bez wymuszonego oparcia na językach lub na spojlerze, taka pozycja jest najlepsza. Jeśli but nie puszcza do przodu to, być może, jest zbyt twardy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio neguje się potrzebę dużego wychylenia kolan, rzut szczytu rzepki powinien przypadać mniej więcej nad pierwszą klamrą, gdy rzepka wisi nad wiązaniem to juz spora przesada bo na pewno bedzie zaburzona równowaga przód/tył, że nie wspomnę o tendencji do ześlizgu tyłów powodowanej przez taką konfigurację.

Ja osobiście preferuję buty, które są pochylone do przodu (Aktualnie stare Fischery SOMA 9000 z ustawieniem na przód) - przy jeździe w niskiej pozycji nie ląduję automatycznie na tyłach tak jak w starych Alpinach - przydatne przy jeździe funcarvingowej i dynamicznej sportowej. W spokojnej amatorskiej jeździe takie ustawienie faktycznie może przeszkadzać. Odnośnie samych kątów nie mam zbyt dużego doświadczenia, ale moje Fischery z rocznika chyba 04/05 mają pochylenie do przodu na granicy mojego maksymalnego kąta pochylenia w stawie skokowym, więc nie narzekam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kąt pochylenia moich butów (pochylenie na łydce) wyliczyłem na ok. 18-20 stopni, więc jeśli standardem jest 17, to tutaj nie ma czego się czepiać. Chyba, że trzeba brać pod uwagę przednią częśc cholewki buta, to tutaj ten kąt będzie ok. 10 stopni. Wskoczyłem też w buty i bez mocnego nacisku na języki rzut mojej rzepki wyjdzie nad czubem buta, więc tutaj też jest wszystko w normie. Kąt rampowy natomiast wyliczyłem na 2 stopnie. Może dlatego mam problem z utrzymaniem pochylenia jadąc nisko na nogach (jadę z tułowiem odchylonym do tyłu), czy może są to moje braki w umiejętnościach? Mam również wrażenie, jakby języki moich butów były za wąskie i że moje golenie się z tych języków "ześlizną" w bok, co nie pozwala mi w pełni "zaufać" butom i oprzeć się solidnie na językach. Trochę to zamotałem, ale zastanawiam się czy szukać innych butów (w tych jeżdżę już 4 sezon), czy nie czepieć się butów tylko dalej pracować nad techniką?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...