Skocz do zawartości

Znojmo vs. Mikulov


Friski

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, w zwiazku z nowymi inwestycjami drogowymi w Austrii chcialbym poznac aktualne opinie na stary temat: przez Znojmo czy Mikulov? :) Wyjazd ze Slaska do Kaprun sobote rano czyli Brno-Wieden "robione" w ciagu dnia. Przez Niemcy odpada bo duzo dalej (do Insbrucka ok ale na Salzburg nie ma sensu), Slowacja odpada ze wzgledu na fatalny dojazd do Ziliny (za to Czesi otwarli autostrade z Bohumina) i mala przepustowosc Bratyslawy. Zatem tradycyjnie Ostrava-Olomouc-Brno i Znojmo... albo Mikujov. Kusi mnie juz dzialajacy kawalek A5 miedzy Mikulovem a Wiedniem tylko co w Wiedniu? Czy: 1) S1 odbijajaca z A5 w kierunku na S5 Stockerau-Krems-St.Poelten (od lutego wszystko powinno dzialac oprocz mostu w Krems :( 2) S1 odbijajaca z A5 na poludnie i dalej tez nowka S2 przez centrum, dojechac do A2 i poludniowa obwodnica A21 dojechac do A1 3) na koncu A5 pojechac tradycyjnie prosto B7 do centrum Wiednia i przebic sie do A1? A moze jednak Znojmo? pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za podpowiedzi. Pojechałem przez Mikulov, przed Wiedniem A5->S1->A22->S5->Krems->St.Poelten. Droga może nie najkrótsza ale za to wygodna i szybka. Polacy zniknęli przed Wiedniem, lokalsów malutko (pusta droga w sobotnie popołudnie), zero adrenaliny przy wyprzedzaniu autobusów i ciężarówek jak to wcześniej miewałem w okolicach Ziliny czy przed Znojmem. Kolega odbił z S5 na stary wariant (B19: Tuln->St.Christophen) ale nawet przekraczając prędkość w wioskach nie mógł mnie dogonić. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie przez Mikulov, szybciej i łatwiej i lepsza droga zwłaszcza teraz, jak jest już otwarty nowy odcinek autostrady przed Wiedniem. Tydzień temu jechałem przez Znojmo, a wczoraj wracałem przez Mikulov. Trasę przez Znojmo polecam tylko zaciekłym alkoholikom ze względu na niezwykle zaopatrzony i tani sklep tuż przed granicą.

W Mikulovie również nadal działa Taxfree. Nie dalej jak 4 dni temu zaopatrzyłem się w Jagermaistra i Becherovkę :D. Autostrada do Wiednia to duże ułatwienie , przejazd przez przedmieścia (światła) zabierał dużo czasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...