Skocz do zawartości

Zaokrąglone czy "ostre" czubki nart


alfa74

Rekomendowane odpowiedzi

W tym temacie jestem zupełnym laikiem, więc proszę o wyrozumiałość. Parę lat temu kupiłam narty dla początkujących (elany), które górę nart mają bardzo zaokrągloną i szeroką. Nigdy się nad tym nie zastanawiałam, bo dopiero uczę się jeździć (na trasach niebieskich), ale kiedy zmieniłam trasę na bardziej stromą okazało się, że mam problemy. Czubki nart podczas zjazdu nachodzą na siebie i nie wiem, czy to mój brak umiejętności czy wina nart. Dodam, że mój 8 letni syn, który w zeszłą sobotę miał narty po raz pierwszy na tym stoku radził sobie nieźle. Jego narty (rossignolki) mają zupełnie inne przody, bardzie ostre. Podobnie narty mojego męża. Jakie właściwości mają narty dla początkujących? Czy po pierwszych kilku sezonach należy je jednak zmienić? Lubię swoje narty (są to moje pierwsze - własne), ale jeżeli mam się w nich męczyć i zatrzymać w czasie z postępami to proszę znawców o radę. Chyba, że to raczej mój antytalent do nauki i zmiana nart nic nie pomoże... w myśl zasady, że złej baletnicy to i rąbek spódnicy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam słabą technikę (odchylona do tyłu pozycja, słaba koordynacja, złe dociążanie nart przy skrętach etc.). Weź instruktora chociaż na parę godzin, on Ci wszystko wytłumaczy i problem najeżdżania się dziobów nart zniknie ;) (Poza tym nie za bardzo wiadomo, o jakich nartach mówisz. Podaj ich konkretne modele.)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się obawiałam, że to raczej moja technika a nie narty są temu winne. Nie mam dostępu teraz do nart, ale kupiłam je w 2006 roku w Makro, wiem tylko tyle, że mają nadruk O2 i są mocno taliowane. Wiem jaka jest opinia na tym forum o nartach z Makro, teraz jak bym kupowała narty, to pewnie kupiłabym używane z trochę wyższej półki (o ile byłoby mnie na takie stać...) Przy zmianie stoku na bardziej stromy wyszły po prostu moje braki i tyle, a ja myślałam, że to może jednak narty... Link do strony podany wyżej wiele mi wyjaśnił, dziękuję bardzo za pomoc. Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...