Skocz do zawartości

Slalom wąsko czy szeroko


Dziadek Kuby

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł jest nieco prowokujący. Dlaczego, bo nieraz w dyskusjach przewija się stwierdzenie, że za wąsko, że powinno się karwingiem jeździć szerzej. Choć może by sobie dać spokój z tym karwingiem i mówić więcej o pewnych wzorach najnowszej techniki. Oglądałem dzisiaj w Eurosporcie pierwsze Mistrzowstwa Europy w slalomie w hali w Amneville we Francji. Startowały kobiety i mężczyźni. Nie brakowało znanych nazwisk z PŚ. Wśród kobiet wygrała Zuzulowa. Wśród mężczyzn Grange. Zawody odbywały się systemem pucharowym. Jakim stylem jeździli zawodnicy- to w odniesieniu do dyskusji, co jest śmigiem i jakie są jego rodzaje. Oczywiście śmigiem, bo jak nazwać ten styl. Dalej czy należy jeździć stosunkowo wąsko, czy przesadnie szeroko? Wydawało mi się, że węższe prowadzenie nart dawało lepsze efekty czasowe. Sztuczny śnieg się pod krawędziami bardzo się wyladzał, tworząc przy tyczkach żywy lód. Taki mistrz jak Grange potrafił tak delikatnie podkręcić na tym lodzie, że narty szły na krawędziach precyzyjnie jak łyżwy, bez ślizgania się na boki. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł jest nieco prowokujący. Dlaczego, bo nieraz w dyskusjach przewija się stwierdzenie, że za wąsko, że powinno się karwingiem jeździć szerzej. Choć może by sobie dać spokój z tym karwingiem i mówić więcej o pewnych wzorach najnowszej techniki. Oglądałem dzisiaj w Eurosporcie pierwsze Mistrzowstwa Europy w slalomie w hali w Amneville we Francji. Startowały kobiety i mężczyźni. Nie brakowało znanych nazwisk z PŚ. Wśród kobiet wygrała Zuzulowa. Wśród mężczyzn Grange. Zawody odbywały się systemem pucharowym. Jakim stylem jeździli zawodnicy- to w odniesieniu do dyskusji, co jest śmigiem i jakie są jego rodzaje. Oczywiście śmigiem, bo jak nazwać ten styl. Dalej czy należy jeździć stosunkowo wąsko, czy przesadnie szeroko? Wydawało mi się, że węższe prowadzenie nart dawało lepsze efekty czasowe. Sztuczny śnieg się pod krawędziami bardzo się wyladzał, tworząc przy tyczkach żywy lód. Taki mistrz jak Grange potrafił tak delikatnie podkręcić na tym lodzie, że narty szły na krawędziach precyzyjnie jak łyżwy, bez ślizgania się na boki. Pozdrawiam

odpowiedz jest jedna, SZYBKO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie Manfreda Prangera ? Na poczatku swoich startów jeżdził chyba najszerzej z całej czołówki, nawet Matt jeżdził węziej. Po 2/3 sezonach Pranger wyraznie zaweził ślad swojej jazdy i w koncu przyszły sukcesy. Niech to będzie za komentarz jaki ślad lepszy/skuteczniejszy, to oczywiscie tylko moje osobiste przekonanie. Towarzystwo dzisiaj w hali jezdziło śladem na szerokosć bioder, to standard dzisiaj. Rację ma oczywiście Jan, na zawodach liczy się czas a nie styl. PS komentarz Domańskiego jak zwykle do d..y

Użytkownik Lobo edytował ten post 07 listopad 2009 - 16:55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie Manfreda Prangera ? Na poczatku swoich startów jeżdził chyba najszerzej z całej czołówki, nawet Matt jeżdził węziej. Po 2/3 sezonach Pranger wyraznie zaweził ślad swojej jazdy i w koncu przyszły sukcesy. Niech to będzie za komentarz jaki ślad lepszy/skuteczniejszy, to oczywiscie tylko moje osobiste przekonanie. Towarzystwo dzisiaj w hali jezdziło śladem na szerokosć bioder, to standard dzisiaj. Rację ma oczywiście Jan, na zawodach liczy się czas a nie styl. PS komentarz Domańskiego jak zwykle do d..y

dziekuje chociaz mysle, ze bedzie powrot do w miare waskiej jazdy. z prostej przyczyny (tak chyba jest ale nie mam dowodow typowo fizycznych) ze chyba jednak cialo bardziej "zwarte", jadace bardziej do srodka zakretu, czyli blizej do osi skretu, powinno byc szybsze, niz cialo, ktore jest "rozlazle". to tak do analogii z piruetem; im rece blizej ciala tym szybciej sie kreci.. ale, powtarzam, to morze nie jest tak tylko mi sie tak wydaje.... absolwent AFSwN (Akademii Fizyki Stosowanej wydzial Narciarski):):):)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tytuł jest nieco prowokujący. Dlaczego, bo nieraz w dyskusjach przewija się stwierdzenie, że za wąsko, że powinno się karwingiem jeździć szerzej. Choć może by sobie dać spokój z tym karwingiem i mówić więcej o pewnych wzorach najnowszej techniki. Oglądałem dzisiaj w Eurosporcie pierwsze Mistrzowstwa Europy w slalomie w hali w Amneville we Francji. Startowały kobiety i mężczyźni. Nie brakowało znanych nazwisk z PŚ. Wśród kobiet wygrała Zuzulowa. Wśród mężczyzn Grange. Zawody odbywały się systemem pucharowym. Jakim stylem jeździli zawodnicy- to w odniesieniu do dyskusji, co jest śmigiem i jakie są jego rodzaje. Oczywiście śmigiem, bo jak nazwać ten styl. Dalej czy należy jeździć stosunkowo wąsko, czy przesadnie szeroko? Wydawało mi się, że węższe prowadzenie nart dawało lepsze efekty czasowe. Sztuczny śnieg się pod krawędziami bardzo się wyladzał, tworząc przy tyczkach żywy lód. Taki mistrz jak Grange potrafił tak delikatnie podkręcić na tym lodzie, że narty szły na krawędziach precyzyjnie jak łyżwy, bez ślizgania się na boki. Pozdrawiam

... mam taki film z treningow zawodnikow pucharowych, w edycji z zeszlego roku (wydany przed poprzednim sezonem) trener kanadyjski mowi na temat slalomu tak (cytat z pamieci): we have narrowed stance a lot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie nie ma to nic wspolnego z tematem ale jest szeroko :) YouTube- Bad Skiing livigno

To ja dalej troche nie na temat - a troche tak :) Przy twoim linku pojawil sie z boku kolejny: related; kliknalem, zaczalem patrzec i pojawila mi sie nagla i oczywista refleksja, ze gosc udaje "really bad skiera" :) Juz kopiowalem linka, zeby go tu wkleic i podzielic sie tym blyskotliwym spostrzezeniem ;) [ame="http://www.youtube.com/watch?v=8Zgk0xTnEYY&NR=1"]YouTube- Really bad skier[/ame] ...kiedy gosc sie zdradzil :) Tak sie zastanawiam - chyba ciezko jest udawac? :)

Użytkownik gajowy01 edytował ten post 02 grudzień 2009 - 22:30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dalej troche nie na temat - a troche tak :) Przy twoim linku pojawil sie z boku kolejny: related; kliknalem, zaczalem patrzec i pojawila mi sie nagla i oczywista refleksja, ze gosc udaje "really bad skiera" :) Juz kopiowalem linka, zeby go tu wkleic i podzielic sie tym blyskotliwym spostrzezeniem ;) YouTube- Really bad skier ...kiedy gosc sie zdradzil :) Tak sie zastanawiam - chyba ciezko jest udawac? :)

wydaje mi sie ze nie udawac a nasladowac kogos dla jaj umiejac jezdzic to jest od simalti http://www.youtube.c...u/1/FFyJjF4MjHM a to jest udajacego inne loginy itd zobacz dobrze [ame="http://www.youtube.com/watch?v=8Zgk0xTnEYY&feature=related"]YouTube- Really bad skier[/ame]

Użytkownik tomal edytował ten post 02 grudzień 2009 - 23:46

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...