Skocz do zawartości

Czy te narty to dobry pomysł...?


QóBa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Na nartach jeżdżę dość długo, ale niestety z reguły tylko raz w roku. Z carvingowymi nartami zaczynałem od "półcarvingowych" Headów, potem Volkl Energy 220, potem juniorski GS:11, następnie Salomon GC Series, ale kupiony jako wannabe slalomówka - bodajże 158cm i promień 12,5m... Lubię jeździć dłuższym skrętem, więc zrezygnowałem z tych Salomonów, bo w długim skręcie jechało się zdecydowanie gorzej niż na poprzednich GS:11, tego też się spodziewałem, ale chciałem spróbować. Mam 180cm wzrostu, ale ważę ok. 58kg... Spróbowałem w zeszłym roku na Kasprowym pojeździć na nartach taty - Fischerach WC GS (183cm) i jeździło mi się super po dobrze przygotowanym i nachylonym stoku. Było to coś czego nie było w Salomonach :D Po powrocie sprzedałem Salomony i kupiłem Atomic'i GS 12 (180cm) a teraz kiedy sezon się zbliża mam pewne wątpliwości czy sobie dam radę. Rozmawiałem ze znajomym, który używa tych nart i twierdzi, że są bardzo wymagające, bardziej niż w/w Fischery. Wrzucam dwa, poglądowe zdjęcia z jazdy - niestety na wypłaszczeniu Gąsienicowej, więc mało wymierne... Napiszcie mi proszę czy w teorii jest szansa na "ogarnięcie" tych nart czy raczej żeby się jakoś tam rozwijać lepiej kupić łatwiejsze :) Dołączona grafika Dołączona grafika Pozdr.

Użytkownik QóBa edytował ten post 21 wrzesień 2009 - 23:20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Cześć. Na nartach jeżdżę dość długo, ale niestety z reguły tylko raz w roku. Z carvingowymi nartami zaczynałem od "półcarvingowych" Headów, potem Volkl Energy 220, potem juniorski GS:11, następnie Salomon GC Series, ale kupiony jako wannabe slalomówka - bodajże 158cm i promień 12,5m... Lubię jeździć dłuższym skrętem, więc zrezygnowałem z tych Salomonów, bo w długim skręcie jechało się zdecydowanie gorzej niż na poprzednich GS:11, tego też się spodziewałem, ale chciałem spróbować. Mam 180cm wzrostu, ale ważę ok. 58kg... Spróbowałem w zeszłym roku na Kasprowym pojeździć na nartach taty - Fischerach WC GS (183cm) i jeździło mi się supe po dobrze przygotowanym i nachylonym stoku. Było to coś czego nie było w Salomonach :D Po powrocie sprzedałem Salomony i kupiłem Atomic'i GS 11 (180cm) a teraz kiedy sezon się zbliża mam pewne wątpliwości czy sobie dam radę. Rozmawiałem ze znajomym, który używa tych nart i twierdzi, że są bardzo wymagające, bardziej niż w/w Fischery. Wrzucam dwa, poglądowe zdjęcia z jazdy - niestety na wypłaszczeniu Gąsienicowej, więc mało wymierne... Napiszcie mi proszę czy w teorii jest szansa na "ogarnięcie" tych nart czy raczej żeby się jakoś tam rozwijać lepiej kupić łatwiejsze :) Pozdr.

] Nie!!! Zeby się rozwijać kup jak najtrudniejsze narty - to chyba nie jest takie trudne do wymyślenia. W skręcie nie podpieraj sie tak nogą wewnętrzną - wiem płasko było więc inaczej się nie dało - ale miej tą świadomość, że tak robiłeś. Dobrze zrobiłeś że kupiłeś narty. Zobaczysz że przyniosą Ci frajdę. Pozdrawiam serdecznie K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mitek za odpowiedź. Spróbuję na tych nartach w takim razie, mam nadzieję, że podołam... :) Co do podpierania się tą nogą - zauważyłem to, ale dzięki za uwagę. Postaram się w tym roku nagrać jakiś filmik, bo chciałbym wiedzieć co poprawić. Jeszcze muszę wpisać coś w profil, przy okazji zapytam - 6-6.5 będzie ok?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dzięki Mitek za odpowiedź. Spróbuję na tych nartach w takim razie, mam nadzieję, że podołam... :) Co do podpierania się tą nogą - zauważyłem to, ale dzięki za uwagę. Postaram się w tym roku nagrać jakiś filmik, bo chciałbym wiedzieć co poprawić. Jeszcze muszę wpisać coś w profil, przy okazji zapytam - 6-6.5 będzie ok?

Jeżeli to zauważyłeś na zdjęciach, to pewnie też zauważyłeś swój ślad. (Na płaksim wężiej będzie szybciej) Nic sobie nie wpisuj objeździj się z nartami i koniec. Potem wpiszesz sobie 8 albo więcej. Jeżeli czujesz cięty skęt na narcie gigantowej i potrafisz go wykończyć (np. ustawiaj niskie tyczki które chciałbys ominąc (choinka albo cokolwiek) jeżęli nie dajesz rady to na tym forum może byc ile chcesz. Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Jeżeli to zauważyłeś na zdjęciach, to pewnie też zauważyłeś swój ślad. (Na płaksim wężiej będzie szybciej) Nic sobie nie wpisuj objeździj się z nartami i koniec. Potem wpiszesz sobie 8 albo więcej. Jeżeli czujesz cięty skęt na narcie gigantowej i potrafisz go wykończyć (np. ustawiaj niskie tyczki które chciałbys ominąc (choinka albo cokolwiek) jeżęli nie dajesz rady to na tym forum może byc ile chcesz. Pozdro

Dzięki za odpowiedź. Szczerze mówiąc to w teorii jestem straszna dupa, bo nie miałem doczynienia z instruktorami, na razie tylko tata i jego paru znajomych coś mi tam podpowiadało - może się to zmieni, bo jeśli uda mi się dostać do sekcji narciarskiej na UG to może się czegoś przydatnego dowiem. Zauważyłem swój ślad, ale co on mi "mówi"? :) I jeżeli to nie tajemnica - "na tym forum może byc ile chcesz" - co przez to chciałeś napisać? :) Istnieje jakieś inne forum na którym można się jeszcze więcej dowiedzieć niż na tym? Pozdrawiam serdecznie;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Zauważyłem swój ślad, ale co on mi "mówi"? :) Pozdrawiam serdecznie;)

Zerknij tutaj i dowiesz się więcej: http://www.youcanski.com/ ;):) A narty zostaw, tak jak mowi Mitek.Prawidlowy skręt(nogi rownolegle):YouTube - Slow motion demo of a GS turn on a steep pitch by coach Greg (www.youcanski.com)

Użytkownik Gerius edytował ten post 22 wrzesień 2009 - 19:37

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Zauważyłem swój ślad, ale co on mi "mówi"? :);)

Co mówi Tobie nie wiem;). Mnie mówi, że jedziesz półskrętem bez wykończenia. Być może dlatego, że juz płasko ale przydało by się aby ten łuk był bardziej zaokrąglony.

I jeżeli to nie tajemnica - "na tym forum może byc ile chcesz" - co przez to chciałeś napisać? :) Istnieje jakieś inne forum na którym można się jeszcze więcej dowiedzieć niż na tym?:);)

Oczywiście nie tajemnica. Zdanie powinno brzmieć: Jeżeli czujesz cięty skęt na narcie gigantowej i potrafisz go wykończyć (jeżeli nie dajesz rady to ćwicz np. ustawiaj niskie tyczki, choinka albo cokolwiek, które chciałbys ominąc) to na tym forum może sobie wpisać ocenę jaką chcesz, bo to co na slalomkach jest łatwe na gigantce znamionuje klasę. Przepraszam ale za szybko pisane było i stąd bzdura wyszła. Pozdrowionka

Użytkownik Mitek edytował ten post 22 wrzesień 2009 - 09:31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...