Skocz do zawartości

atomic sl10 vs fischer rc4 sc


tomal

Rekomendowane odpowiedzi

witam tak jak w tytule mam problem jakie narty kupic na przyszly sezon wacham sie miedzy tymi dwoma modelami no i moze jeszcze sl 11 lub sl12 jazda carvingowa a od zeszlego sezonu zlapalem podstawy fun carvingu i chcialbym isc dalej w tym kierunku tylko pytanie na jakich deskach najlepiej osobiscie sklanial bym sie do fischera rc4 sc moja waga 90 kg i 185 cm poziom jakies 6 no moze 7 i jeszcze pytanie czy buty z flexem 70 beda kompatybilne z ww nartami dziekuje z gory wszystkim za rady i pozdr

Użytkownik tomal edytował ten post 13 czerwiec 2009 - 16:49

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie narty które wymieniłeś to typowe slalomki, a ty piszesz, że lubisz średnie i długie skręty - więc czegoś tu nie rozumiem. Jeśli chodzi o flex do tych slalomek to spokojnie 100

od zeszlego sezonu zlapalem tez podstawy fun carvingu i chcialbym isc dalej w tym kierunku witam do nauki funu to chyba raczej slalomka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jeśli lubisz średni i długi skręt , to raczej do tego bardziej nadaje się narta gigantowa RC lub GS. Modele nart które podałeś są typowymi slalomkami . Jesli chcesz jeździć długim łukiem - (dł. narty wzrost + 0-10cm), a do tego doskonalić fun carving (dł. narty ok. 150cm) musisz mieć dwie pary nart, bo nart i do tego i do tego jeszcze nie wymyślili :P Ps. dla wyjaśnienia w pierwszej wersji tomal pytał o narty do średniego i długiego skrętu, potem się zorientował ,że jeździ carvingiem

Użytkownik IVEN edytował ten post 13 czerwiec 2009 - 17:02 zmiana tekstu , przez autora tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ze swojej strony mogę jeszcze dorzucić modele Duel 4 WIN SL i Kneissl White Star SL. Satysfakcja gwarantowana pod warunkiem, że potrafisz jeździć na nartach zawodniczych.:)

witam no niestety nie potrafie jezdzic na nartach zawodniczych bez urazy ale to tak samo jakbys mi doradzil kupno sam klasy wrc pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że się nie zrozumieliśmy. Ty szukasz nart slalomowych z górnej półki a ja o takich wspomniałem tylko innych marek. Zaznaczyłem tylko przy okazji, że te narty to są komórki zawodnicze. Czyżbym był zbyt uczciwy w przekazywaniu informacji o nartach? :confused: Nie rozumie twojego wzburzenia.:confused:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ze swojej strony mogę jeszcze dorzucić modele Duel 4 WIN SL i Kneissl White Star SL. Satysfakcja gwarantowana pod warunkiem, że potrafisz jeździć na nartach zawodniczych.:)

Wlasnie trafia sie okazja: potrafic jezdzic na nartach zawodniczych. Wiekszosc czytajacych nart zawodniczych "na zywo" nie widziala a co dopiero na nich jezdzic. Z Twojego postu wynika ze to cos specjalnego, ze nie mozna na takich nartach normalnie sobie skrecac np: skret z oporu narta gorna co wykonuje wiekszosc forumowiczow. Moglbys taka jazde na nartach zawodniczych przyblizyc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie trafia sie okazja: potrafic jezdzic na nartach zawodniczych. Wiekszosc czytajacych nart zawodniczych "na zywo" nie widziala a co dopiero na nich jezdzic. Z Twojego postu wynika ze to cos specjalnego, ze nie mozna na takich nartach normalnie sobie skrecac np: skret z oporu narta gorna co wykonuje wiekszosc forumowiczow. Moglbys taka jazde na nartach zawodniczych przyblizyc?

fredo witam a co powiesz na te nartki post wyzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc To sa narty jak najbardziej odpowiednie dla Twoich potrzeb ale uzywane. Poprosimy jahu nie podpowie, bo tez powaznej postury i na podobnych nartach jezdzi.

zgadza sie uzywki ale facet prowadzi serwis narciarski i zapewnia ze sa w wstanie idealnym i jeszcze jedno te narty sa bardzo elestyczne i sluza tylko i wylocznie do fun czy normalnym carvingiem tez mozna jechac pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sie ma, nie jeźdizłem na takich (Radarc-sch). Z elastycznością Radarców - to raczej bym się spodziewał czegoś zupełnie innego wsiadając na takową ;) - tak sobie tylko gdybam - ale nie wypowiadam się bo nie jeździłem. Paramerty "napisane" na narcie nie "jeżdżą" - to nie wszystko - jak wiesz, że będziesz miał pewność, że nie wcisną Ci gniota - hmm.. :) - ważę trochę więcej od Ciebie - i też sobie wsiadam na 155 cm - dlaczego nie ;) - to też dla ludzi rozmiar deski. Może odezwie się ktoś, kto jeździł/jeździ na takich - podbij może do Nexcom-a. Masz jeszcze 2 dni - z resztą kto teraz kupuje deski - tylko "wariaci" - więc nie gorączkuj się.. :) Za 700 pln. na pewno znajdziesz coś w "używkach" fajnego. Podstawowa zasada kupowania takich desek - wiedzieć co i od kogo kupujesz ;) - reszta to pierdoły.. Jeżeli rozważasz jak w temacie wątku - Race SC, SL Atomika są OK - obie fajne - na pewno nie byłbyś rozczarowany - pod warunkiem, że nie kupisz jakiegoś "złomu".. ;) pozdro jahu

Użytkownik jahu edytował ten post 19 czerwiec 2009 - 20:19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomal-w linku co podałeś zdjęcia pokazują wszystko poza tym co najważniejsze -góra jest ładna ale to nie jezdzi...ważne ile jest krawędzi a tego zdjecia nie pokazują oraz jak dużo jeżdzona bo jeśli wyklepana to szkoda sobie głowy zawracać . Jeśli już chcesz wiedzieć jak to jezdzi to do fun który chcesz śmigać będzie sie nadawać-sporo podwyższone wiązania ,ale zdarza się butowanie ,łatwo wchodzi w skręt -moim zdaniem zdecydowanie za miękka (propozycje w temacie) zdecydowanie lepiej sie prowadza fun... Jezdziłem jeden sezon i szybko się pozbyłem -do zabawy i wygłupiania ok ale poza tarzaniem do zwykłej jazdy to średnia narta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sie ma, nie jeźdizłem na takich (Radarc-sch). Z elastycznością Radarców - to raczej bym się spodziewał czegoś zupełnie innego wsiadając na takową ;) - tak sobie tylko gdybam - ale nie wypowiadam się bo nie jeździłem. Paramerty "napisane" na narcie nie "jeżdżą" - to nie wszystko - jak wiesz, że będziesz miał pewność, że nie wcisną Ci gniota - hmm.. :) - ważę trochę więcej od Ciebie - i też sobie wsiadam na 155 cm - dlaczego nie ;) - to też dla ludzi rozmiar deski. Może odezwie się ktoś, kto jeździł/jeździ na takich - podbij może do Nexcom-a. Masz jeszcze 2 dni - z resztą kto teraz kupuje deski - tylko "wariaci" - więc nie gorączkuj się.. :) Za 700 pln. na pewno znajdziesz coś w "używkach" fajnego. Podstawowa zasada kupowania takich desek - wiedzieć co i od kogo kupujesz ;) - reszta to pierdoły.. Jeżeli rozważasz jak w temacie wątku - Race SC, SL Atomika są OK - obie fajne - na pewno nie byłbyś rozczarowany - pod warunkiem, że nie kupisz jakiegoś "złomu".. ;) pozdro jahu

jahu wielkie dzieki za rade postaram sie wycofac z tego i sprawie sobie nowki fischer rc4 sc 165 cm pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie trafia sie okazja: potrafic jezdzic na nartach zawodniczych. Wiekszosc czytajacych nart zawodniczych "na zywo" nie widziala a co dopiero na nich jezdzic. Z Twojego postu wynika ze to cos specjalnego, ze nie mozna na takich nartach normalnie sobie skrecac np: skret z oporu narta gorna co wykonuje wiekszosc forumowiczow. Moglbys taka jazde na nartach zawodniczych przyblizyc?

Witam. Wielu jest takich narciarzy, którzy na wyrost kupują narty i nie dają na nich rady na stoku. „Szuraczy” na stoku jak to mawia mój serwisant jest na stokach wielu. Mi chodzi o to, że szkoda kasy na zakup nart z górnej półki powyżej swoich możliwości i umiejętności jeżeli nie będziesz potrafił wykorzystać ich właściwości. I nie mam zamiaru nikogo obrażać ale samokrytyka jest jak najbardziej wskazana. Mam wiele informacji od ludzi, którzy testowali moje narty, że na nie których modelach nie dawali sobie rady i kupili inne modele.:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...