Skocz do zawartości

Narty, poziom 6-7


AroOo92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Szukam nart dla siebie, mam 183cm i 65kg. Jeżdżę hmm... różnie lubię pojeździć dłuższym skrętem na krawędziach, ale zdarza mi się też jeździć hmm jak to się nazywa, nie wiem wydaje mi się że śmigiem czy jakoś tak (ale to tylko na trudniejszych trasach) Moje obecne narty to Salomon Scrambler model700 dłg165cm, i w sumie to mi one odpowiadają, aczkolwiek już przy średnich jak dla mnie prędkościach trochę mnie na nich nosi... :/ Liczę na jakieś pomocne rady, spróbuję coś upolowac teraz po sezonie może będzie taniej :) Chciałbym coś do ~500zł P.S. Wiem, że to nie ten temat, ale jakie buty byście mi polecilli jaki flex ? Obecnie mam jakieś stare buty Salomona na takie dwa zapięcia jedno z tyłu buta i jedno na stopie, nie powiem są dość wygodne, ale wydaje mi się że nie mogę w nich dostatecznie kierować nartami :/ P.S.2. Z góy dzięki za wszystkie pomocne rady i sugestie :) Pzdr

Użytkownik AroOo92 edytował ten post 31 marzec 2009 - 18:06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nosi" Cię na nich, bo ten model Scramblera jest dość miękki, a w tej długości w jakiej go masz //a jest to prawie -20cm w stosunku do wzrostu czyli nieporozumienie// przy więszych prędkościach narta Ci za tyłkiem zostaje, nie wyrabia i tracisz stabilność. Rozwiazanie jest jedno: Musisz się zdecydować- albo rybki, albo pipki, tzn.- albo decydujesz się na slalomkę i bieżesz ją w aktualnej długości 165cm z przeznaczeniem jak nazwa wskazuje, albo allrounder-ale w 'normalnej' długości, jak dla Ciebie to będzie 170cm minimum i twardszy model (np. Streetracer 8). Buty: flex 80 w górę przy deklarowanych umiejętnościach..chociaż szczerze mówiąc troszke powątpiewam w obiektywność tej 7 w skali forum, biorąc pod uwagę na jakim sprzęcie do tej pory jeździłeś.. pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nosi" Cię na nich, bo ten model Scramblera jest dość miękki, a w tej długości w jakiej go masz //a jest to prawie -20cm w stosunku do wzrostu czyli nieporozumienie// przy więszych prędkościach narta Ci za tyłkiem zostaje, nie wyrabia i tracisz stabilność. Rozwiazanie jest jedno: Musisz się zdecydować- albo rybki, albo pipki, tzn.- albo decydujesz się na slalomkę i bieżesz ją w aktualnej długości 165cm z przeznaczeniem jak nazwa wskazuje, albo allrounder-ale w 'normalnej' długości, jak dla Ciebie to będzie 170cm minimum i twardszy model (np. Streetracer 8). Buty: flex 80 w górę przy deklarowanych umiejętnościach..chociaż szczerze mówiąc troszke powątpiewam w obiektywność tej 7 w skali forum, biorąc pod uwagę na jakim sprzęcie do tej pory jeździłeś.. pozdro

popieramw calosci cessenke te buty chyba masz z epoki poznego gierka jak mniemam...... te narty, no coz cessenak powiedziala wszystko; albo sie decydujesz na waskowyspecjalizowane SL-e albo cross/allround i wtedy bedziesz mial bardziej wszechstronna narte nawet nie spodziewasz sie jak wlasciwosci buta wplywaja na kontrole tego co robisz z narta, wierz mi co do typu nart czy butow; to nie sadze zeby moje propozycje zmiescily sei w podanej cenie......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak... buty, to był zawsze mój hmm słaby punkt, a takie narty doradził mi sprzedawca, w Warszawskim komisie. A doradził tak, gdyż kiedy je kupowałem jeszcze nie bardzo byłem zdecydowany w którą stronę pójdę, czy slalomki czy inne gatunkowo narty, a skala 6-7 myślę, że jest dla mnie odpowiednia, z jej definicji to do wszystkiego się łapię :) A co do nart i butów... powiedzmy że narty bym kupił używane jaki model możecie polecić slalomek i allround'ów w jakiejs rozsadnej ceni. Bo buty to na 100% kupię nowe i sam je sobie jak to powiedzieć ukształtuję w środku do swojej nogi, i też macie może jakieś nie za drogie buty warte uwagi ? Z tą ceną to może przesadziłem, ale powiedzmy, że 400 zł na buty i jakieś do 800zł na narty, znacie jakieś konkretne modele butów i nart (jw. slalomki i allroundy) w tej cenie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo buty to na 100% kupię nowe i sam je sobie jak to powiedzieć ukształtuję w środku do swojej nogi, i też macie może jakieś nie za drogie buty warte uwagi ?

KAŻDE wygodne o flexie w przedziale 80-100. Buty się przede wszystkim mierzy. Polecanie konkretnego modelu jest trochę bezcelowe, biorąc pod uwagę sprawę tak indywidualną dla każdego jak: wysokość podbicie, szerokość stopy, łydki, itd.

znacie jakieś konkretne modele butów i nart (jw. slalomki i allroundy) w tej cenie ?

Znamy, ale zdaje się nie za bardzo chce Ci się włożyć minimum wysiłku i zaangażowania samemu.. Wyżej podano Ci przedział długości i typ nart. Wyjaśnij mi teraz swój sposób rozumowania: Czym różni się NASZ czas poświęcony na poszukiwania propozycji sprzętu dla CIEBIE (żeby było śmieszniej) od Twojego właśnego ?? Wyjasnij mi to, proszę, bo takie podejście ludzi zawsze mnie zadziwia... Moja propozycja (i piszę to bez ironii): kierując się tym co wyżej napisano, znajdź dla siebie kilka modeli i wstaw linki tutaj- wtedy /drogą eliminacji, ew. cos innego/ się dobierze, ale przynajmniej będzie jakiś punkt wyjścia..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozum mnie źle, nie chodziło mi o to żebyście szukali gdzieś w całym internecie jakiś modeli, miałem nadzieję, że znacie jakieś narty, które są godne polecenia, z własnego doświadczenia, z czyjejś opinii... Co do tego szukania, poszukam kilku które będą się nadawały wedle tamtych podanych przez Was długości, i wstawię tutaj linki, mam nadzieję że pomożecie mi coś wybrać... bo w przyszłym sezonie na tych to nie wiem czy mam siłę jeszcze jeździć :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że znamy. Tylko przy tak niesprecyzowanych oczekiwaniach w stosunku do nart jakie Ty podałeś, to by było takie strzelanie w ciemno. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem była wobec tego moja próba ukierunkowania Cię: albo, albo. Nadal się nie ustosunkowałeś. Wnioskując z tego co piszesz, najlepszym wyborem imo, byłyby allroundy w dł. 170cm, tyle że model wyżej od Twoich poprzednich- co się wiąże z twardością zresztą. Może być Salomon tak samo, niekoniecznie Scrambler- wyżej patrz i nie za szeroko pod butem. Szukaj desek w takim przedziale i powklejal linki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jerry1 500-600zł to kwota którą mam, więc w tyle celuje, ale jak masz coś do zaproponowania droższego trochę to też chętnie posłucham edit: http://www.allegro.p..._wyprzedaz.html http://www.allegro.p..._wyprzedaz.html http://www.allegro.p...o_gt_170cm.html http://www.allegro.p..._wyprzedaz.html http://www.allegro.p..._wyprzedaz.html moze coś z tych ?? http://www.allegro.p...165cm_n350.html http://www.allegro.p...m_negocjuj.html naprawdę nie znam się na tym, radzicie mi żebym szukał modelu wyżej, ale nie znam modeli wszystkich producentó który jest wyżej nizej itp. niestety :/ czy któraś z podanych wyzej nart powinna byc dobra ??, jeśli tak to powiedżcie w który z modeli z tych wyżej celować, którą można wziąć jako jakieś odniesieni przepraszam za tyle pytań, ale nie znam się na tym ja chce tylko jeździć i czerpać z tego jakąś radość, a sprzęt jego rodzaje modele marki schodzą na dalszy plan, jakbym się na tym znał, to nie zawracałbym Wam głowy, naprawde... :/ z góry dzięki za odpowiedzi

Użytkownik AroOo92 edytował ten post 01 kwiecień 2009 - 17:57 nie chce spamowac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Cessenka za 500 zł to On nie poszaleje!

Szczerze to - przy całym zrozumieniu dla realiów i sytuacji autora- to w tej kwocie szerokiego wyboru mu nie wróżę..A już na pewno przy 6/7 w skali forum. Więc albo celuje w uzywane narty, ale jakiś sensowny model, żeby mógł "liznąć" konkretnej jazdy i się doskonalić, albo idzie w "marketówy" i wybiera status quo. Tak czy inaczej- priorytetową kwestią są dobre buty i tak, a te ma szansę znaleźć w tej cenie w całkiem przyzwoitej jakości jak na dobra przecenę trafi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[QUOTE A co do nart i butów... powiedzmy że narty bym kupił używane jaki model możecie polecić slalomek i allround'ów w jakiejs rozsadnej ceni. Bo buty to na 100% kupię nowe i sam je sobie jak to powiedzieć ukształtuję w środku do swojej nogi, i też macie może jakieś nie za drogie buty warte uwagi ? Z tą ceną to może przesadziłem, ale powiedzmy, że 400 zł na buty i jakieś do 800zł na narty, znacie jakieś konkretne modele butów i nart (jw. slalomki i allroundy) w tej cenie ?[/QUOTE] 400zl na dobre buty to moim zdaniem za mało; więc może zrób w ten sposób : w tej chwili zainwestuj w dobre buty, flex 80-100, oczywiście nowe - a jeden sezon przebujaj się na nartach wypożyczanych, co w Twoim przypadku byłoby właściwie wskazane bo sam nie wiesz czego chcesz :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh... nie zrozumcie mnie źle, ale nie mogę wydać nie wiadomo ile na same buty, przykro mi ale moje fundusze na to nie pozwalają, wiem że dobre buty to podstawa ale niestety zestaw super buty i super narty nie jest na moje wydatki, no chyba że ktoś w geście dobrej woli chce się dorzucić :P:rolleyes::D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...