Skocz do zawartości

Gogle .... biała szyba


jark

Rekomendowane odpowiedzi

Nie lubię jeździć w okularach. Jazda bez osłoniętych oczu nie zawsze jest możliwa. Dlatego od lat używam gogli. Zawsze wyszukiwałem takich z jak najjaśniejszymi szybkami, czyli najczęściej bardzo jasno żółtych. W takich goglach dość dobrze jeździło mi się w dzień, nawet w gorszych warunkach pogodowych też było ok., ale jak przychodziło jeździć wieczorami, przy sztucznym oświetleniu (co bardzo lubię) to zaczynały się problemy. Po prostu za mało widziałem a często nogi ”widziały” więcej i ”zauważały” coś szybciej niż oczy. Z konieczności wówczas jeździłem bez gogli na nosie – komfort żaden, szczególnie jak warunki się pogarszały. W tym roku po powrocie z jednego, z wyjazdów narciarskich postanowiłem poszukać gogli z białą /przezroczystą szybą. Szperałem szukałem i okazało się, że nie takie to proste, bo albo są mimo wszystko z jakimś odcieniem koloru albo zwyczajnie nie są kompatybilne z moim kaskiem. Wówczas wpadłem na pomysł i zadzwoniłem do jednego z producentów i co usłyszałem …… ”oczywiście, że możemy Panu zamontować taka szybkę, praktycznie do każdego modelu gogli, jakimi dysponujemy – proszę podać tylko model”. Gogle miałem po 48 godzinach w domu z piękną, przezroczystą szybką oczywiście posiadającą wszelkie niezbędne filtry. Pierwsza jazda na stoku i po prostu rewelacja – jasno i widać wszystko. Filtry działają – jeździłem w piękny słoneczny dzień. Jazda wieczorna stała się bezpieczniejsza i nabrała teraz jeszcze więcej kolorytu. Od lat byłem zwolennikiem gogli z jak najjaśniejszą szybką, teraz wiem, że tej białej/przezroczystej nic nie zastąpi. POLECAM Celowo nie napisałem, z jakim producentem rozmawiałem by nie być posądzonym o reklamę. jarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam gogle lub okulary z polaryzacją - rewelacyjna widoczność i ostrość bez względu na pogodę i porę dnia. Sama nie lubię jeździć w goglach bo zawężają mi pole widzenia. Po wielu poszukiwaniach odpowiedniego rozwiązania znalazłam model okularogogli ARCTICA S77, z jasnożółtą szybka na pochmurne dni i sztuczne światło,a z szara na słońce. Dla mnie rewelacja, okularów z szara szyba używam tez latem po zdemontowaniu pianki uszczelniającej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...