Skocz do zawartości

Head Worldcup I.SL- Buty ;)


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem Heady Worldcupy I.SL z roku 07/08 i zastanawiam się czy moje buty: Tecnica Diablo Spark wystarczą do tej nartki ? Czy muszę kupić twardsze ? ^^ Proszę o rychłą odpowiedz ;)) EDIT: http://narty.onet.pl...isl,sprzet.html Oto link do tych nart. A to do butów: http://www.intermoun...erfit-ski-boot/ ;)

Użytkownik Ski_Retry edytował ten post 21 grudzień 2008 - 13:24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ani but nie jeździ ani narta. Skoro kupiłeś takie narty to napewno sam dobrze wiesz co i jak. W miekkich butach tez da się pojeździć a te wyglądają na srednie. Myslę, że dużo zalezy od Twoich predyspozycji i przyzwyczajeń. Ja lubie twarde lub bardzo twarde buty ale Tobie może lepiej się jeździć w bardziej miekkich. Pozdrawiam I fajnej zabawy na nowym sprzęcie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No deski wspaniałe, ale te butki to 80-tki, takie sobie ciamcia-ramcia z grubym i mięciutkim butem wewnętrznym - dla początkujących. Ten „Flex adjustment” to sam nie wiem co daje bo nie czułem żadnej różnicy po przestawieniu. Proponuje pojeździć na tych deskach parę dni i na próbę wypożyczyć porządne butki z flex’em pow. 120 (i bez żadnych patentów przestawiających flex). Określiłeś swój poziom na 8 więc daję gwarancję że natychmiast odczujesz różnicę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No deski wspaniałe, ale te butki to 80-tki, takie sobie ciamcia-ramcia z grubym i mięciutkim butem wewnętrznym - dla początkujących. Ten „Flex adjustment” to sam nie wiem co daje bo nie czułem żadnej różnicy po przestawieniu. Proponuje pojeździć na tych deskach parę dni i na próbę wypożyczyć porządne butki z flex’em pow. 120 (i bez żadnych patentów przestawiających flex). Określiłeś swój poziom na 8 więc daję gwarancję że natychmiast odczujesz różnicę.

Rysiek podpowiedz prosze. Skoro do tych nart mowisz ze powyzej 120, no co co do supershape albo wc sc albo racetigera sl - chyba nie wypada schodzic ponizej 150 :eek: Zaraz nam sie skala skonczy, zostanie APS .......:confused:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem… jazda na deskach z grupy „race” i butach z flexem poniżej 100 to porażka. Dla ludzi prezentujących poziom 3-4 ujdzie ale dla ósemkowicza na Worldcup’ach iSL ?!... się zastanawiam czy tu jest o czym dyskutować… Skończy się to tak że będzie dopinał klamry na max’a co poza bólem nie wiele wniesie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze. W kazdym razie dla rozwoju i wykorzystania dechy wskazany wiekszy flex niz w tych kapciach co sa aktualnie. Ale kolega smigal na P60 i mu pasowalo, wiec moze wniosek ze albo narta niepotrzebnie mocna do danego typy jazdy, albo.... co :confused: Ale meritum - polecales 120 +, a tu powiem szerze bym zbastowal. Ta narta az tyle "nie wymaga". p.s. ach ci osemkowicze......:D;)

Użytkownik juice edytował ten post 21 grudzień 2008 - 18:43

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moim zdaniem… jazda na deskach z grupy „race” i butach z flexem poniżej 100 to porażka. Dla ludzi prezentujących poziom 3-4 ujdzie ale dla ósemkowicza na Worldcup’ach iSL ?!... się zastanawiam czy tu jest o czym dyskutować… Skończy się to tak że będzie dopinał klamry na max’a co poza bólem nie wiele wniesie.

Zgadzam się z Ryskiem - sportowa narta sportowy bucik a flexowi 120 do sportowego daleko. Ale i tym Headom pewnie do sportowej narty też. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To NIE narta tyle wymaga (bo może się z nią molestować nawet początkujący w butkach 50-tkach) tylko poziom jaki kolega reprezentuje. Nie wyobrażam sobie szybkiej jazdy po czarnych trasach w takich kapciach… tu faktycznie to narta będzie go prowadzić a nie odwrotnie :)

Poradzi sobie. Ja oceniam sie też na 8 więc wiem co mówię, nawet w rozpietych butach mozna fajnie pojeździć. Co innego zawody ale na trasach:) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tego co tutaj czytam to na Dobermanny 130 sie powinienem przenieść ^^ Spróbuję pojeździć z 3 dni na Tecnicach a potem coś innego wypożyczę ;) Sparki to dobre butki mówię wam to ;p Pewnie w koncu i tak je zmienię. Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi ;) P.S: Muszę nagrać swoją jazdę i pokazać Wam profesjonaliści bo coś czuję, że mi nie wierzycie, że jeżdżę na 7+ albo na słabą "ósemkę". ;PP Pa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem Heady Worldcupy I.SL z roku 07/08 i zastanawiam się czy moje buty: Tecnica Diablo Spark wystarczą do tej nartki ? Czy muszę kupić twardsze ? ^^ Proszę o rychłą odpowiedz ;)) EDIT: http://narty.onet.pl...isl,sprzet.html Oto link do tych nart. A to do butów: http://www.intermoun...erfit-ski-boot/ ;)

Właśnie wróciłem z Alp, gdzie jeździłem na takich samych nartach jak w Twoim opisie. Mam buty Atomic M100 (flex 100, z sezonu 07/08) i przyznać muszę, że jeździło się super a butom nic nie brakowało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...