Skocz do zawartości

"Allmountainowa gigantka"


Veganskier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam narty o średnim/dużym promieniu skrętu, stabilnej przy dużych prędkościach, nie wybrzydzającej za bardzo przy kiepskim przygotowaniu trasy, ale również co najmniej nie przeszkadzającej w jeździe poza trasą, czy po muldach. Poziom jazdy: 8/8+ Buty: Fischer Competition 110 Waga: 75 kg Wzrost: 175 cm Reasumując, interesuje mnie coś pomiędzy crossem, a allmountainem. Najważniejsze, żeby właściwości allmountainowe w jak najmniejszym stopniu ograniczały zwinność przy zmienianiu krawędzi. Macie jakieś propozycje? Szukam po prostu jak najwęższej pod butem narty allmountain, czy też może mam brać pod uwagę jakieś inne czynniki? Czym się różni FUSE 76 (w zeszłych sezonach AMC) od Cool Heata? Jeśli miałbym wybierać którąś z tych dwóch, to która byłaby lepsza (promień i szerokość takie same)? Nie mam konkretnie takiego wyboru - pytam orientacyjnie. Z góry dzięki. Absolutnie nikt nic nie wie na ten temat? ;)

Użytkownik jark edytował ten post 08 grudzień 2008 - 08:41 scalone posty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nikt nic nie wie na ten temat? ;)

No, chyba nie jest aż tak żle, co ?:) Problem w tym że ŻADNA z uniwersalnych nart nie będzie b.szybka przy zmianie krawędzi, kompromis wymaga poświęceń i kropka. Rok temu z nadziejami testowałem takie hybrydowe narty jak np. Nordica Spitfire, owszem te narty są b.stabilne, trzymają znakomicie ale zwinne nie są. Ile chcesz mieć pod stopą ? 76, 80, mniej ? Jako że jestem fanem Stoeckli, będę testował Rotora 76 i Stormridera XXL, wiele dobrego słyszałem o Rossignol CX80, Volkl Tigershark, Head Magnum. Myślę że narta szerokości ok.78 pod stopą to najlepszy kompromis, tu należy szukać. Taka deska nie będzie najlepsza na lodzie , nie będzie super zwinna jak slalomka, nie będzie pływać jak freeridowa ale w każdych warunkach będzie działać co najmniej dobrze, tak przynajmniej mówi mi moje doświadczenie. Nawiasem mówiąc mam zamiar pozbyć się jednych slalomek i kupię Rotory 76 lub XXL, będę wyjeżdżać z dwiema parami desek, trudno, chyba inaczej się nie da.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki po raz kolejny. Jak już przetestujesz Rotora i Stormridera, napisz proszę cokolwiek na ich temat, tak żeby przynajmniej zobaczyć czy Twoje wrażenia pokrywają się z tym co piszą w NTN-ie. Czy te Rossignole, o których wspomniałeś są do kupienia w Polsce? Bo google pokazuje sporo wyników na ich temat po angielsku, a po polsku nie ma nic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki po raz kolejny. Jak już przetestujesz Rotora i Stormridera, napisz proszę cokolwiek na ich temat, tak żeby przynajmniej zobaczyć czy Twoje wrażenia pokrywają się z tym co piszą w NTN-ie. Czy te Rossignole, o których wspomniałeś są do kupienia w Polsce? Bo google pokazuje sporo wyników na ich temat po angielsku, a po polsku nie ma nic.

Classic CX 80 124/80/112 (16.5m) 160,170,180 One of our favorites among the new crop of Rossis. The 80 is an extraordinarily versatile all mountain carver that skis with solid stability, great snow feel and is equally at home on and off-piste. Quick in the fall line, steady in big GS turns. Rossignol's top all mountain 1-ski-quiver. clean carve: 5 smooth soft edge: 4 accurate: 4 stability: 5 rebound: 4 quickness: 4 lightness: 4 relaxing: 3 To wynik testu, w skrócie: uniwersalne i wszechstronne carvery, najlepsze Rossignole dla tych którzy chcą tylko jednych nart na każde warunki. Nie wiem czy są u nas do kupienia. He, he...Tomek Kurdziel ...lubi Stoeckli, no, ja też. Napiszę o moich wrażeniach ale dopiero w lutym:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek, Dlaczego akurat narty z tego sezonu miałyby być lepsze do jazdy w trudniejszych warunkach? I ponawiam pytanie: Czym się różni FUSE 76 (w zeszłych sezonach AMC) od Cool Heata? Jeśli miałbym wybierać którąś z tych dwóch, to która byłaby lepsza (promień i szerokość takie same)? Nie mam konkretnie takiego wyboru - pytam orientacyjnie. A co byście powiedzieli na AMC 79 06/07 176 cm?

Użytkownik Veganskier edytował ten post 12 grudzień 2008 - 20:35 scalone posty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek, Dlaczego akurat narty z tego sezonu miałyby być lepsze do jazdy w trudniejszych warunkach?

Cześć Bo tańsze od tegorocznych:). Tak akurat napisałem bo wtedy robiono gigantki o promieniach np. 185cm długość 18 m promień. Pewnie teraz też byś coś znalazł ale możę w innej grupie nart. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam narty o średnim/dużym promieniu skrętu, stabilnej przy dużych prędkościach, nie wybrzydzającej za bardzo przy kiepskim przygotowaniu trasy, ale również co najmniej nie przeszkadzającej w jeździe poza trasą, czy po muldach. Poziom jazdy: 8/8+ Buty: Fischer Competition 110 Waga: 75 kg Wzrost: 175 cm Reasumując, interesuje mnie coś pomiędzy crossem, a allmountainem. Najważniejsze, żeby właściwości allmountainowe w jak najmniejszym stopniu ograniczały zwinność przy zmienianiu krawędzi. Macie jakieś propozycje? Szukam po prostu jak najwęższej pod butem narty allmountain, czy też może mam brać pod uwagę jakieś inne czynniki? Czym się różni FUSE 76 (w zeszłych sezonach AMC) od Cool Heata? Jeśli miałbym wybierać którąś z tych dwóch, to która byłaby lepsza (promień i szerokość takie same)? Nie mam konkretnie takiego wyboru - pytam orientacyjnie. Z góry dzięki. Absolutnie nikt nic nie wie na ten temat? ;)

mieszanka tygrysa z rekinem polaczy te rzeczy. troche slabiej na muldach ale to tez zjedza:):)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Mógłby ktoś się wypowiedzieć w kwestii tych AMC przynajmniej co do długości? Niedługo mam wyjazd, a jeśli będę kupował coś teraz, to tylko z zeszłosezonowych. I dlaczego Rossignole (link Geriusa) są aż tak szerokie pod butem?

szukam narty o średnim/dużym promieniu skrętu, stabilnej przy dużych prędkościach, nie wybrzydzającej za bardzo przy kiepskim przygotowaniu trasy, ale również co najmniej nie przeszkadzającej w jeździe poza trasą, czy po muldach.

Dlatego ta szerokosc pod butem stworzy ci stabilną jazdę w poza trasą i gorszych warunkach na większych prędkosciach. Dlugosc min. wzrost, albo +5-10cm.;) PS.: AMC są trochę wezsze pod butem:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O cały jeden milimetr ;) Bardziej chodziło mi o to, dlaczego Rossignol nie ma w swojej ofercie klasycznych cywilnych gigantek, i czy ta szerokość ma jakieś odniesienie do tegorocznych nart zawodniczych. To o długości było a apropos Rossignoli, czy AMC też?

Dlugosc jest do twego wzrostu, wagi i podanych przez ciebie preferencji. To są narty cywilne, nie zawodnicze. Szerokosc (bod butem) jest w tym sezonie nowoscią, i myslę, to jest ta sama geometria co i nart uniwersalnych o parametrach freerid. Po prostu narty z tej serii GS będą bardziej uniwersalne w zlych warunkach na trasie albo takze mozno będzie zjechac poza trasą.:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga 78kg wzrost 182 kierując się podobnymi względami wybrałem nartę Nordica Hot Rod eliminator 178cm (119/74/104 R17) moje przeznaczenie tej narty: polskie, często zmuldzone i słabo przygotowane trasy model 06/07 (jak koledzy sugerują - tańszy, 2000 katalog - ok 1000 zakup) testowałem w listopadzie 08 na trasach lodowca. Trasy zmuldzone i zdewastowane przez stada ludzi : klasycznie / carvingowo krótki , długi skręt bez problemu Trasy przygotowane i zmrożone:trzymają dobrze i stabilne, pewne, również testowane po trasie giganta (z ciekawości, nawet ok) Dla mnie narty b.fajne do ogólnego zastosowania i spokojnie mogę je polecić jako narty uniwersalne. Pozdrawiam, dzidek

mam Hot Roda Nitrus - 78 mm pod butem - daje radę naprawdę bardzo przyzwoicie, w głebokim śniegu płynie jak marzenie, muldy i rozjeżdzony snieg jak czołg - polecam......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ostatnio na wyjeździe przetestowałem "mieszankę tygrysa z rekinem 10 foot" i Hot Rody jakieś tam. Nazwy nawet nie pamiętam, bo taka szerokość pod butem (78 mm) i nie tylko to po prostu nie moje bajka. Podczas fazy przygotowania robi się taki bullet time. Tigersharki pod tym względem dużo lepiej, ale te z kolei były zbyt miękkie, a wyższy model to już 79 mm. Na więcej testów już raczej nie będę miał okazji w tym sezonie, chyba że ewentualnie załapię się na Rossignol Demo Tour. Ale od nich z kolei interesuje mnie tylko gigantka, której nie wróżę zrobienia na mnie dobrego wrażenia przy 80 mm pod butem. Czy Progressory (9 albo zeszłoroczne) mogłyby być dla mnie dobrym pomysłem? Jeśli tak, to w jakich długościach? Interesuje mnie przede wszystkim, czy ten pomysł ze zmiennym promieniem nie jest w kontekście moich potrzeb przefajnowany. Dodam jeszcze, że widzę przed sobą w perspektywie kilku lat świetlaną przyszłość instruktorską ;), więc bardzo nie na rękę byłoby mi, gdyby ta narta wymagała jakiejś "udziwnionej" techniki związanej z wydobywaniem z niej skrętów gigantowych. Interesują mnie również HEAD I.XRC 1100 SW RFB i NORDICA SPEEDMACHINE MACH 3 Power. Obydwie zajęły dwa pierwsze miejsca w World Ski Teście i na skitest.net, więc coś w nich musi być. Pytanie tylko czy to coś jest przeznaczone bardziej dla narciarzy rozwijających się jako przystanek przed nartami race'owymi, czy też alternatywa dla tejże grupy. A może po prostu druga albo i trzecia gigantka załatwiałaby sprawę? Trochę szersza i bardziej miękka niż topowa, no i zawsze mnie obciąża kolana (co jest jednym z głównych powodów, obok braku wszechstronności, dla których nie chcę mieć topowej). Jeśli ten wariant, to co byście polecali?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałeś się na PM o test najnowszych progressorów....czy chodziło ci o 9+? Ja nartę oceniam jak jej model, czyli na 9+... W sumie świetna narta...na różne warunki...taki Gigantowy allrounder...bardzo uniwersalna...Świetnie trzyma na lodzie, jedzie jak po szynach, ma świetna autokinetykę...Te deski szybko i banalnie łatwo inicjują skręt krótki jak i duży łuk... System Dual Radius...(tak jak w starym Radarc)...czyli jedna strona ... o charakterku Slalomki, a druga typowy Gigant,z tym wyjatkiem ze teraz przód jest jako slalom a tył jako gigant. Razem z butami Fischer Soma Progressor 120 tworzą uroczą parę...:D Pozdrawiam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...