Skocz do zawartości

gogle UVEX - pomocy!!


fankaSDM

Rekomendowane odpowiedzi

Moja siostra kupila za 400zl gogle UVEX - kupila dzis,wiec raczej moze jeszcze zwrocic. dodam, ze siostra jest krotkowidzem i jezdzi w soczewkach kontaktowych. czy warto za 400 zl takie gogle? http://www.e-okulary...single&id=14797 -one nie maja polaryzacji?? bo ja sie boje,ze cena to tylko te krysztalki svarowskiego i to wszystko :-( nie lepiej np. takie: http://www.e-okulary...single&id=22126 ??? albo takie?? http://www.e-okulary...=single&id=9623 Moze jeszcze cos innego UVEXa mozecie polecic? Ona ma kask uvexa,wiec chodzi o to zeby gogle byly kompatybilne.

Użytkownik fankaSDM edytował ten post 22 listopad 2008 - 19:18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co chcesz od tych gogli. Kupiła gdyż pewnie jej się spodobały a są to gogle zaprojektowane specjalnie dla kobiet. Jak dla mnie jest to wypasiony sprzęt. Pozdrawiam

wypasiony... z pewnoscia - tyle,ze moze da sie kupic o takich samych parametrach technicznych np. za 100zl mniej?? A za 400 to juz mozna miec cos lepszego (technicznie,nie wizualnie). Niepokoi mnie, ze te gogle nie maja clima zone.... A poza tym filtr S3 wydaje mi sie malo uniwersalny - zwlaszcza jak sie jezdzi na narty wylacznie w styczniu/lutym. Nie lepiej S2 lub S1 ??

Użytkownik fankaSDM edytował ten post 22 listopad 2008 - 20:19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uvex Corus to są naprawdę piękne gogle dla pań, ja z tej całej trójki poleciłbym model Superhelix, przetestowałem je w zeszłym sezonie i spisywały się rewelacyjnie (rekomendacja J.Ahonena), poleciłbym Ci jeszcze model z polaryzacją tj. Ultrasonic Sportstyle, miałem je w rękach i przyznam się wyglądały cudnie, niestety ta cena ponad 600 zł to jest ich wada. Skoro siostra ma kask Uvexa więc problem z kompatybilnością i dopasowaniem z jakimikolwiek goglami tej firmy odpada, tu kłania się zasobność portfela i kwestia własnego upodobania. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przemysleniu /i nie ukrywam odrobinie mojej krytyki/ gogle zostaly zwrocone... ALE teraz trzeba znalezc inne i czuje sie zobowiazana cos siostrze zaproponowac, wiec: czy ktos uzywal jakiegos modelu uvexa do 400 zl zeby: -nie zajmowal 2/3 twarzy /gogle gla kobiety/ -mial antifor i 2 szybki -filtr s1 lub S2 -mial clima zone ????? jesli ktos z Was uzywal jakichs gogli UVEX w tym typie to bardzo prosze o opinie. z gory dziekuje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz tak szczerze,co Ci tak bardzo przeszkadzalo w tych jej goglach:confused::eek: Przeciez nie jest to jakas lipa i bardzo ladne sa.

Nie lipa,ale nie do tego jak my jezdzimy w goglach. Nie pasowaly mi 2 rzeczy: -wiekszy problem-filtr S3 - wyczytalam na forum,ze to sa raczej gogle do jazdy przy ladnej pogodzie /maly % przepuszcanego swiatla/,raczej nie przy sniegu i mgle-moglyby wiec byc jako druga para na ladna pogode,ale jako gogle podstawowe w zlych warunkach moga sie nie sprawdzic- obawialam sie,ze przy kiepskiej pogodzie malo sie zobaczy w takich goglach.. A my z siostra przy ladnej pogodzie czesto/oprocz jazdy na lodowcu/ nawet nie zakladamy gogli/czekaja sobie na kaskach w pogotowiu/, natomiast to wlasnie przy kiepskiej pogodzie sa nam one niezbedne. -mniejszy problem- ze nie ma clima zone - wydaje mi sie,ze to pozyteczne rzecz-jezdzilam w goglach uvexa z tym patentem i bez niego /jakies modele sprzed kilku lat,niczym innym sie nie roznily oprocz tego/- zdecydowany plus dla tych z clima zone fakt,gogle ładniutkie :) ,ale /pomimo,ze jestesmy kobietami/ nie to jest najwazniejsze przy doborze sprzetu. dzieki nika_k - jak nie znajdziemy nic sensownego z filtrem s1/s2 to poszukam tych Corus bez crystal -wazne,ze wielkosc ta sama

Użytkownik fankaSDM edytował ten post 24 listopad 2008 - 16:04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zapytam o patent clima zone w czym tkwi jego tajemnica oprócz tego, że gogle mają nie parować. I tak Uvex produkuje szybki z materiału nieparującego, więc nie powinny teoretycznie parować, zatem o co tu chodzi ? Ponadto z opinii innych użytkowników gogli Uvex wynika, że niektórzy patent clima zone traktują jako ..... uwaga wadę :confused: a to z tego względu, że ruchome przysłony potrafią zaginąć w mniej lub bardziej tajemniczych okolicznościach i nie można ich nigdzie dokupić. Jakby ktoś mógł się wypowiedzieć w tej kwestii i racjonalnie wytłumaczyć na czym polega wyższość gogli z clima zone od tych bez tegoż patentu byłbym wdzięczny. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...