Skocz do zawartości

Ile trwa sezon na Slowacji?


Toro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Kiedy sie zaczyna i kiedy konczy sezon na Slowacji? Zastanawiam sie (jestem zdecydowany) na zakup ktoregos z tych skipassow http://www.jasna.sk/page01.php?id=46 W skrocie - 10 dni za 700 zl, 15 dni za 800 zl i sezon za 1400 zl. Karnet obejmuje JASNÁ Nízke Tatry Chopok sever&juh (Niskie Tatry Chopok północ&południe) i TLD Vysoké Tatry - Tatranská Lomnica – Lomnické sedlo, Starý Smokovec – Hrebienok a Liptovská Teplièka (Tatry Wysokie – Tatrzańska Łomnica – Łomnicka Przełęcz, Stary Smokowiec – Hrebienok i Liptowska Ciepliczka). Wiem - niewiele drozsze sa sezonowki w Austrii, dluzej tam trwa zima i ogolnie jest lepiej. Niestety koszy dodatkowe sa wieksze i duuuuzo dalej. Przez ostatnie pare sezonow udawalo misie zmiescic 6 dni na nartach na Slowacji w 1000 zl all inclusive (zarcie w knajpach). W Austrii to niemozliwe ;( Poza tym, wstyd powiedziec... uwielbiam puch na Chopoku ;) Przymierzamy sie z kolega jezdzic w miare intensywnie z Wawy na Slowacje. Jezeli ktos ma ochote dolaczyc, zapraszam. pozdr Piotr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Piter :-) Szkoda, że zabraknie Ciebie i Twojego parapetu w tym roku na alpejskich stokach, ale cóż ... Na tych stokach powienes smigac juz od polowy listopada do konca kwietnia, a moze i na poczatku maja ...

Wiem - niewiele drozsze sa sezonowki w Austrii, dluzej tam trwa zima i ogolnie jest lepiej.

Mozna i taniej ... przeciez ten TANI skipas na SVK to jest ponad 400 Jurkow !!! A od stycznia tam wchodzi Euro, wiec bedzie jeszcze ... taniej ;-))) Zdravim

Użytkownik o.tisk edytował ten post 06 październik 2008 - 19:09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwile spuscilem monitor z oka i juz trzy odpowiedzi ;) Co do Austrii - tez zaluje bo Towarzystwo zacne :) i moj wyjazd z Wami byl ekstra. Plany na ten sezon to pewnie te 15 dni na Slowacji, troche Polski i tydzien we Francji ze znajoma szkola salsy/samby [wiecie, polnagie mlode kobiety ;)]. Oraz snowkiting - Suwalszczyzna, okolice Wawy, moze Sniezka itp. Jednym z plusow snowkitingu jest brak kosztow wyciagu. Z tego co pamietam z zeszlych lat sezon na Slowacji to koniec grudnia - poczatek marca. Troche krotko, ale z kumplem mamy wolne zawody i czasami nawet mozemy brac prace ze soba na wyjazd. Mozemy wyskoczyc na narty w srodku tygodnia, nie musimy polowac na (zatloczone) weekendy. :) PRAY FOR SNOW Piotr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o słowację, to z reguly sezon tam trwa nieco dłużej niż w Polsce, w typowym sezonie, w większości stacji jest to Grudzień - Marzec, w zeszłym sezonie rekord ustanowiło Strbskie Pleso - gdzie główna trasa czynna była od od 10.11.2007 - 11.05.2008 - w sumie 184 dni - także praktycznie jak w alpach, ale te najwyżej położone stacje jak właśnie Strbskie Pleso czy Rohace prawie kazdego roku sa czynne jeszcze w kwietniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o słowację, to z reguly sezon tam trwa nieco dłużej niż w Polsce, w typowym sezonie, w większości stacji jest to Grudzień - Marzec, w zeszłym sezonie rekord ustanowiło Strbskie Pleso - gdzie główna trasa czynna była od od 10.11.2007 - 11.05.2008 - w sumie 184 dni - także praktycznie jak w alpach, ale te najwyżej położone stacje jak właśnie Strbskie Pleso czy Rohace prawie kazdego roku sa czynne jeszcze w kwietniu.

podobnie Łomnica skończyła sezon 11.05.2008 (choć tydzień później warunkibyły jeszcze wystarczajace)... pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strbskie Pleso czy Rohace prawie kazdego roku sa czynne jeszcze w kwietniu.

Potwierdzam ! W zeszłym sezonie śmigaliśmy sobie na Rohaczach w końcu marca i tylko kalendarz zdradzał, że zaczęła się kalendarzowa wiosna, bowiem wokół, jak okiem sięgnąć bieliły się mocno szczyty "Tater" i to w pięknym mroziku, a śniegu wszędzie dookoła było full :-) Zdravim :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Kiedy sie zaczyna i kiedy konczy sezon na Slowacji? Zastanawiam sie (jestem zdecydowany) na zakup ktoregos z tych skipassow http://www.jasna.sk/page01.php?id=46 W skrocie - 10 dni za 700 zl, 15 dni za 800 zl i sezon za 1400 zl. Karnet obejmuje JASNÁ Nízke Tatry Chopok sever&juh (Niskie Tatry Chopok północ&południe) i TLD Vysoké Tatry - Tatranská Lomnica – Lomnické sedlo, Starý Smokovec – Hrebienok a Liptovská Teplièka (Tatry Wysokie – Tatrzańska Łomnica – Łomnicka Przełęcz, Stary Smokowiec – Hrebienok i Liptowska Ciepliczka).

Ostatni sezon na Lomnicy i Strbskim Plesie skonczyl sie 11.05 wiec byl dlugi ale i rekordowy - jak podaje strona S.P.: 10.11.2007 - 11.05.2008 . No i fajnie ale ja mam watpliwosci czy taki skipass sie oplaca - tez rozwazalem i wychodzi, ze obejmuje tylko 2 sensowne osrodki, czyli Chopok i Lomnice - reszta nie warta zachodu. Rezygnujesz wiec jakby z Vratnej, S.Pleso i paru innych przyzwoitych miejsc. Do tego jest tak, ze normalnie kupowane karnety bez przedsprzedazy wychodza wyraznie drozej tylko w szczycie, czyli u nich w okolicach sylwestra. Na wiosne robia rozne promocje i dzien wychodzi 400-500 Sk. Jak jedziesz na 2-3 dni - to tez jakos taniej wychodzi. W mojej ocenie nie oplaca sie byc zwiazanym takim karnetem, akurat w takiej wersji - 2-3 lata temu byl w lepszej wersji, obejmujacej wszystkie tzw. top strediska - a zatem jakies 6-7 osrodkow. Niestety, jakos sie nie "przyjal" i pomysl nie jest kontynuowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, faktycznie wylaczyli z karnetu Strebskie Pleso :( Z drugiej strony moge siedziec na Chopoku cale 15 dni - mam zwyczaj zakopywania sie w lesie w puchu po szyje ;) I nie bylem nigdy na drugiej stronie Chopoka, a tam na mapce napisane - freeride zone :) :) :) Co prawda orczyki ;( Jak wyglada freeride na Strebskim? Ja tam bylem tylko pare dni - a wtedy nie wiedzialem, ze mozna jezdzic obok trasy. Chyba faktycznie oplaca sie wziac 15 dniowy karnet, wyjezdic go na Chopoku/Lomnicy a do tego poszukac tanich dni na Raczy lub Strebskim. Lomnica to moje pierwsze kroki na desce i najbardziej "magiczny" zjazd - bylismy z kumpela ostatni na trasie (minal nas gosc zamykajacy szlak), koncowke czerwonej trasy robilismy juz o zmierzu. Poezja :) pozdr Piotr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...