Skocz do zawartości

Słowacja -> narty + gorące źródła gdzie ?


Jarda

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Zwracam się o poradę do wszystkich znawców tematu, gdzie można by pojechać w okresie Świąt Wielkanocnych, albo krótko po, aby sobie - jeszcze fajnie - pośmigać na dechach, a dodatkowo po nartach popluskać się w - licznych tam przecież - wodach geotermalnych. Byłem kiedyś w Zubercu-Zverovce, w Ruzomberoku - Malino Brdo i jeździliśmy kąpać sie do Beseniowej. Może znacie jakieś fajne inne miejsca, gdzie by to można optymalnie połączyć obie sprawy ... Zdravim :-) Ps Mogą byc Wysokie lub Niskie Tarty, może być też Fatra, albo ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za info. Nie przeszkadza mi konieczność dojazdu z nart na basen (czy na odwrót) ileś tam km - byleby było po prostu ... fajnie :-) A jak wygląda sprawa noclegów w Oravicy ( i nie pytam się wcale o "sprawy hotelowe" a o normalne kwaterki ) Z tego co pamiętam, to i w Zubercu na miejscu można coś "wyhaczyć" niedrogiego. Aha i czy dużym ryzykiem byłaby jazda w tym czasie (tamże ) bez potwierdzonej rezerwacji (czyli w ciemno) ? Zdravim ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak celujesz w tamten rejon to tanio jest w Habovce pomiędzy Orawicami a Zubercem noclegi tańsze niż w Zubercu. http://www.habovka.s...commodation.php ale noclegi praktycznie w każdym domu.

Chyba wybiorę Twoją propozycję, aby jechać do Habovki - takie "siedzenie okrakiem " najbardziej mi pasuje, bo jakby co to zawsze można zmienić plany i pojechać - równie blisko - w inne miejsce niż się wczoraj myślało ... Zdravim :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
No to skrobnę jakąś skromną relację ( w końcu to ja rozpocząłem ten temat) Wyjechaliśmy w ostatni wtorek z założeniem, że szukamy spanka, a resztę dnia spędzamy na żródełkach. Droga byłaby bezproblemowa, gdyby nie "usłużni", bez krzty zazdrości polscy górale, którzy oznakowania kierunków na Oravice w PL skutecznie zaklejają taśmą w kolorze tablic informacyjnych (vide - Chochołów) Jako, że po drodze są najpierw źródełka (Meander Park) zatrzymaliśmy się, aby to obejrzeć. Fajnie, ale drogo. Ale po 200 m trafiamy na dwa (mega) baseny z termalną wodą, gdzie wstęp nie kosztuje 440 ks za trzy h (jak w Meander), a ... 150 ks za CAŁY DZIEŃ. Jedziemy więc znaleźć spanie w Habovce -> znajdujemy bezproblemowo zaje .. fajną kwaterkę za 22 pln (taniej niż w necie). Domek b.cieplutki, czysty i idealnie wyposażony (nawet polskie kanały na tv sat) Całe popoludnie i wieczór pławimy się w basenie, przerywając to tarzaniem się w śniegu i rzucaniem śnieżkami. Nie ma to jak woda ok. 40 st. C + lekki mrozik + śnieg padający na głowy i do basenu. BAJKA :-) Na wieczorną kolację udajemy się do ... Pizzy Pub-u, bo wszystkie pozostałe lokale w Habówce ze sztandarowym "Gazdowskim Dworem" zamknięte w poświątecznej przerwie. Środa - mgła, śnieżyca, ale i niespodzianka na stoku ... od dzisiaj karnet tańszy do końca sezonu o całe 70 ks (a nie było o tym nic w necie) :-D Aha kolejki do kanapy i pozostałych orczyków ZERO. Tam, gdzie kiedyś jeździło się na mulastym orczyku - teraz pręży się dumnie elegancka 4-ka Doppelmeiera, więc w czasie jazdy jest czas na podziwianie widoków i odpoczynek i ... ;-) Po południu - ponownie - żródełka w Oravicach, poczym wieczorna kolacja tym razem już w Zubercu - fajna, klimatycznie wiejska "Orawska Izba" i kelner błyskawicznie czytający w oczach w i e l k i e pragnienie narciarza ;-) Czwartek - pogoda lepsza. Stoki dalej puste i sztruksowate ! Czyżby już wszyscy w PL i na SVK zapomnieli o nartach ??? Wieczorkiem - oczywiście źródełka - po nich inna knajpka, chyba najlepsza jaką trafiliśmy w Zubercu - świetna, drewniana wielka oberża - KOLIBA JOSU. Warto wstąpić, bo obok bogatego regionalnego menu mają stale trzy rodzaje lanego piwa (Bażant, Martiner i Kelt) Każde warte wybróbowania :-) Za to piątek ... od rana lampa (gospodarze, których żegnamy zapraszają nas na wieczorne świniobicie - święto dla nich - my jednak dziękujemy i ... jedziemy na dechy) Na miejscu ze cztery osoby na wyciągu łącznikowym, a dalej to już ... bajka, bajka i tylko bajka ! Piękne niebo bez jednej chmurki, sztruksik, Tatry na wyciągniecie dłoni i zero ludzi !!! Pogoda była taka, że na drewnianych tarasach przy chatce (gdzieś tak pośrodku stoku) - nomen omen - "Oświażalnia" na 1375 m npm można było się opalać w samych koszulkach ! Życzę każdemu takiego zakończenia sezonu. Wcale nie trzebna jechać daleko od PL, by fajnie i co najważniejsze bezproblemowo (czytaj : tanio i bezkolejkowo ) pośmigać na stokach nieopodal naszych granic. Pod jednym chyba warunkiem, że jedzie się w tygodniu, no i na ... "letkiego" wariata Specjalne podziękowania dla chłopaków z forum, którzy mi poddali pod rozwagę taką fajną miejscówkę, a szczególnie dla : mirekn i maniaq :-) Krótki powiew zimy latem ... :-)

Załączone miniatury

  • Obraz 1245 [Rozdzielczość Pulpitu].jpg
  • Obraz 1337 [Rozdzielczość Pulpitu].jpg
  • Obraz 1404 [Rozdzielczość Pulpitu].jpg
  • Obraz 1296 [Rozdzielczość Pulpitu].jpg
  • Obraz 1349 [Rozdzielczość Pulpitu].jpg
  • Obraz 1304 [Rozdzielczość Pulpitu].jpg
  • Obraz 1381 [Rozdzielczość Pulpitu].jpg
  • Obraz 1293 [Rozdzielczość Pulpitu].jpg
  • Obraz 1316 [Rozdzielczość Pulpitu].jpg
  • Obraz 1412 [Rozdzielczość Pulpitu].jpg
  • Obraz 1429 [Rozdzielczość Pulpitu].jpg
  • Obraz 1441 [Rozdzielczość Pulpitu].jpg
  • Obraz 1485 [Rozdzielczość Pulpitu].jpg
  • Obraz 1453 [Rozdzielczość Pulpitu].jpg
  • Obraz 1450 [Rozdzielczość Pulpitu].jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Ale narobiłeś wszystkim smaku na narty. Piękne miejsce. Do tej pory jeszcze nie trafiłem pod Rohacze, ale po obejrzeniu Twoich fotografii mam na to wielką ochotę. :P Byle do zimy!!! Nie rozumiem tylko dlaczego krzesła TatryPomy nazwałeś Doppelmayr - em. :D (fot 5) Chyba u Słowaków masz przechlapane. :D:D. Pozdrawiam. Tadek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Ale narobiłeś wszystkim smaku na narty. Piękne miejsce. Do tej pory jeszcze nie trafiłem pod Rohacze, ale po obejrzeniu Twoich fotografii mam na to wielką ochotę. :P Byle do zimy!!! Nie rozumiem tylko dlaczego krzesła TatryPomy nazwałeś Doppelmayr - em. :D (fot 5) Chyba u Słowaków masz przechlapane. :D:D. Pozdrawiam. Tadek

Witaj :-) Miejsce piękne, a w dodatku zupełnie puste o tej porze roku ! Co do tych krzeseł to nie będę się spierał, ani głowy kładł pod topór, ale byłem święcie przekonany, że to właśnie austriacki wyciąg ... PS A skoro zdjęcia się spodobały to może jeszcze parę ...

Załączone miniatury

  • Obraz 1436 [Rozdzielczość Pulpitu].jpg
  • Obraz 1505 [Rozdzielczość Pulpitu].jpg
  • Obraz 1501 [Rozdzielczość Pulpitu].jpg
  • Obraz 1500 [Rozdzielczość Pulpitu].jpg
  • Obraz 1499 [Rozdzielczość Pulpitu].jpg
  • Obraz 1489 [Rozdzielczość Pulpitu].jpg
  • Obraz 1481 [Rozdzielczość Pulpitu].jpg
  • Obraz 1488 [Rozdzielczość Pulpitu].jpg
  • Obraz 1487 [Rozdzielczość Pulpitu].jpg
  • Obraz 1486 [Rozdzielczość Pulpitu].jpg
  • Obraz 1484 [Rozdzielczość Pulpitu].jpg
  • Obraz 1483 [Rozdzielczość Pulpitu].jpg
  • Obraz 1482 [Rozdzielczość Pulpitu].jpg
  • Obraz 1480 [Rozdzielczość Pulpitu].jpg
  • Obraz 1471 [Rozdzielczość Pulpitu].jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najładniejsze krajobrazy zostawiłeś na bis! :D Ale wysoko w Tatrach śniegu. Na fotografiach 7, 9, i 13 widać niesamowite kilkumetrowe nawisy! Jaki kierunek ma ten stok?

... Co do tych krzeseł to nie będę się spierał, ani głowy kładł pod topór ... ...

Nie kładź pod żadnym pozorem!!! Na fotce 5 z pierwszej serii jest tabliczka TatraPoma :D:D. No i tak charakterystyczną dolną stację krzeseł robi tylko Poma. Doppelmayr i Leitner mają zupełnie inne. Pozdrawiam. Tadek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najładniejsze krajobrazy zostawiłeś na bis! :D Ale wysoko w Tatrach śniegu. Na fotografiach 7, 9, i 13 widać niesamowite kilkumetrowe nawisy! Jaki kierunek ma ten stok? Pozdrawiam. Tadek.

oczywiście pn.-wsch. wystawa stoków...... Salatin pięknie "obfotografowany" - nawisy nad Stromym Żlebem - piękny zjazd......POLECAM !!!! pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj pięknie Panowie, naprawdę pięknie było ... Tylko szkoda, że tu trzeba jeszcze TYLE się wyczekać do tej zimy ... PS A może zima sprawi jakiegoś fajnego psikusa i sypnie śniegiem, jak onegdaj przed kilku laty, czyli mocno już w listopadzie - wten sposób na Andrzejki pojechaliśmy sobie całym autokarem na nartki + źródełka ? Oj, bardzo bym chciał ... :-) Zdravim :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Oj pięknie Panowie, naprawdę pięknie było

Gdyby jeszcze ta kanapa się tak nie ciągnęła to już był by szczyt szczęścia ;-)

A może zima sprawi jakiegoś fajnego psikusa i sypnie śniegiem

W ostatnie ferie (Lubelskie) było to jedno z nielicznych w okolicy miejsc gdzie można było pojeżdzić, po breji ale zawsze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W ostatnie ferie (Lubelskie) było to jedno z nielicznych w okolicy miejsc gdzie można było pojeżdzić, po breji ale zawsze...

Dlatego warto śledzić różne portale pogodowe, które przepowiadają (dobre słowo ;-)) temperaturę, ilość śniegu, zachmurzenie etc. itd. panujące w danym okresie oraz areale i ... sugerując się nimi tak ustalać wyjazd, aby zmieścić się w optymalnych dla nas warunkach opierając się na - przynajmniej - kilku różnych serwisach. To działa i to skutecznie ! Zdravim :-) PS Ja tak robię zawsze - dzięki temu mogłem śmigać w końcu marca w takich bajkowych waruneczkach :-)

Użytkownik o.tisk edytował ten post 27 wrzesień 2008 - 09:32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...