Jump to content

FactorX

Members
 • Posts

  59
 • Joined

 • Last visited

FactorX's Achievements

Contributor

Contributor (5/14)

 • First Post
 • Conversation Starter
 • Collaborator
 • Week One Done
 • One Month Later

Recent Badges

0

Reputation

 1. Zdjęcia z Białego Krzyża (Przełęcz Salmopol / Szczyrk) z 27 grudnia 2014, godzina 10:00.   Słonecznie, -12 stopni. Śnieg świeży, stok przygotowany.   Dużo ludzi.... Załączone miniatury
 2. Zaczynamy od skoku w przepaść: http://www.youtube.c...h?v=BY_XDvc9dq4   :)
 3. Jeśli ktoś ma zły czas na forum (np. letni zamiast zimowego) to wchodzimy do panel użytkownika -> zaawansowane ustawienia -> sekcja ustawienia daty i czasu i ustawiamy korekcja czasu DST zawsze wyłączona.
 4. Dolna Austria - Hochkar Krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka. Strona ośrodka: http://adresstrony.pl Położenie Dojazd Parkingi (Ilość miejsc, cena, odległość od stoku) Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Noclegi Trasy (liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki) Ceny (cennik karnetów itp) Kamera online (link do strony z kamerą online na stok) Aktualne warunki (link do strony z aktualnymi warunkami) Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) Galeria zdjęć (link do galerii zdjęć z tego ośrodka)
 5. Tutaj przestawiam wersje "pionową" (podstawową) oraz "poziomą" (przystosowaną do strony):
 6. Shireikan, Na każdym forum jest zamieszczone ogłoszenie w sprawie koszulek.
 7. 1. Co do dużego logo pionowego z tyłu, a małego z przodu na sercu - mozliwe do realizacji jeżeli większość tak chce... 2. Naklejki w zasadzie w dowolnej rozsądnej ilości, koszt przesyłki jak zwykłego listu chyba. Co do naklejek, jakie rozmiary w cm "pionowych" i "poziomych" naklejek proponujecie?
 8. 1. Jeżeli chodzi o różnicę filc - tkanina. Filc jest najczęściej używany do naszywek, jest grubszy niż tkanina, ale na tkaninie także można zrobic naszywki. 2. Jeżeli chodzi o rzep, to pytam jako dodatkową opcję, nie na wszystkie naszywki. 3. Co do koloru koszulek, chieliśmy kompromis pomiędzy białym a ciemnym, Logo ma dość ciemne kolory, lepiej wyjdzie na jasnym... Aha, czekam na wycenę i projekt naszywek, powinno być wkrótce.
 9. To ja mam kilka pytań związanych z naszywkami: 1. Czy odpowiada wam rozmiar naszywki wysokość 8cm szerokość 6.5cm - kształt elipsa - tam "pionowe logo" (tzn rysunek i pod nim napis). 2. Materiał myślę, że najlepszy filc a nie tkanina? 3. Czy jest zapotrzebowanie na naszywki podszyte rzepem (do łatwego przyczepiania) ? Pozdrawiam
 10. Tutaj można dyskutować na temat ogłoszenia w sprawie zamawiania koszulek. (Ogłoszenie jest na każdym forum, na przykład tutaj: http://www.skiforum....ent.php?f=3&a=7 )
 11. Pole zostało wprowadzone do profilu, kto ma ochote może uzupelnić.
 12. Zamieszczam 10-stopniową skalę umiejętności narciarskich. Przyda się w określaniu własnych umiejętności, doborze sprzętu, dyskusjach na forum. Skala liczy 10 poziomów. Dodatkowo zostały one podzielone na 3 grupy. Początkujący 1. Nigdy nie jeździłeś i masz zamiar zacząć uprawiać ten ekscytujący sport. 2. Zjeżdzając po 'oślej łączce' potrafisz się zatrzymać przy pomocy techniki 'pługa'. Możesz także potrafić zmieniać kierunki jazdy, ale nie opanowałeś tego jeszcze doskonale. 3. Łączenie zmian kierunków w jeździe 'pługiem' w lewo i prawo nie stanowi dla Ciebie problemu, tak samo jak i zatrzymanie się na łagodnej, zielonej trasie. Może zacząłeś już nawet poznawać nieco trudniejsze niebieskie trasy. 4. Twoja jazda jest coraz bardziej płynna i potrafisz wykonywać kontrolowane skręty na niebieskich trasach. Twoje 'pługowanie' jest zdecydowanie mniejsze i potrafisz zatrzymywać się układając narty w równoległym położeniu. Średnio zaawansowany 5. Zacząłeś poznawać łatwiejsze czerwone trasy i Twoje skręty stają się coraz lepsze wraz z każdym przejazdem, ale ciągle używasz minimalnego 'pługa' przy inicjacji skrętów. (Rada: jeżeli staje się to dla Ciebie frustrujące, skorzystaj z lekcji doświadczonego narciarza lub instruktora). 6. Zyskujesz coraz więcej pewności siebie i cieszysz się prędkością oraz wrażeniami z jazdy. Na tym etapie doskonalisz równoległe prowadzenie nart na łagodnych czerwonych trasach. Może zacząłeś nawet jazdę na czarnych trasach, pokrytych muldami lub zapuszczasz się na nie przygotowane tereny poza trasami. 7. Bez problemów łączysz serie skrętów prowadząc narty równolegle i większość czarnych tras nie sprawia Ci żadnego problemu. Bardziej strome i pokryte lodem stoki sprawiają, że tracisz trochę ze swojego stylu, ale potrafisz dotrzeć na dół w jednym kawałku. Zaawansowany 8. Potrafisz jeździć po wszystkich przygotowanych trasach w dobrym stylu i z dobrą techniką. Opanowałeś stromizmy, muldy i zlodowaciałe odcinki, nie tracąc nic ze swojego stylu, rozglądasz się za nowym wyzwaniem w postaci jazdy poza przygotowanymi trasami. Masz już dość oglądania filmów z takimi wyczynami i chcesz sam spróbować. Na początku więcej będzie nauki (i upadków) niż jazdy, nie poddawaj się, zajmie Ci to trochę czasu, ale warto! 9. Jazda poza trasami już nie jest walką, a Ty potrafisz wykonywać i cieszyć się wszystkimi rodzajami skrętów na wszelkich trasach. Na tym etapie możesz rozważyć profesjonalne lekcje na przykład w celu doskonalenia jazdy poza trasami, poprawy jazdy i techniki podczas zawodów czy też zostania instruktorem. 10. Jesteś doskonałym narciarzem który potrafi jeździć wszędzie i w każdych warunkach. I robisz to wspaniale stylowo i technicznie. Może szkolisz instruktorów narciarskich lub jesteś byłym zawodnikiem? Zachęcam do uzupełniania swoich profili. Alternatywne skale samooceny Skala Spiocha http://www.skiforum....ull=1#post23296 Skala Niko 130 http://www.skiforum....ll=1#post475810
 13. Tabelę z poziomami umiejętności narciarskich można już znaleźć na naszym forum...
 14. Ja używam nieco grubszych niż normalne, a także wyższych, na łydke. Po prostu skarpety narciarskie. Oczywiście z coolmaxem. Bardzo ładnie odprowadza wilgoć, bo w zwykłych skarpetach to się szybko robi mokro nie do wytrzymania. Czasami fajne są ze wzmocnieniami i pogrubieniami w najbardziej potrzebnych miejscach.
×
×
 • Create New...