Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Nowy wyciąg narciarski pod Krakowem

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 vittek

vittek

Użytkownik

• PipPip
  • 292 postów
  • Na forum od: 11.2006
35
  • Umiejętności: 8
  • krakow

Napisano 17 listopad 2007 - 13:09

Jak podaje Gazeta Wyborcza, niespełna 20 km od centrum Krakowa powstaje nowy teren narciarski. 400-metrowy stok ma powstać Podstolicach, niedaleko Wieliczki. Nowa inwestycja zostanie uruchomiona być może już pod koniec przyszłego roku.

Podstolice to niewielka miejscowość na obrzeżach powiatu wielickiego, 17 km od centrum Krakowa. Sąsiednia gmina to Świątniki Górne. Projekt budowy wyciągu narciarskiego na miejscowym stoku jest inicjatywą prywatnego inwestora oraz stowarzyszenia "Ekorozwój wsi Podstolice". Przewidywany koszt inwestycji to ponad 2,5 miliona złotych.

Gazeta Wyborcza cytuje wypowiedź prezesa stowarzyszenia, Józefa Bobka: „Mamy nadzieję, że do końca roku wykupimy grunty. Często to trudne z racji nieuregulowanych kwestii majątkowych. Jedna z działek miała 49 właścicieli. To ciekawy sposób promocji sołectwa. Byłoby miło, gdyby ruszyły busy na linii Kraków - wyciąg.”

O zlokalizowaniu inwestycji w Podstolicach zadecydowało ukształtowanie terenu i dostęp do wody, umożliwiający naśnieżanie. Nowy stok będzie bowiem sztucznie naśnieżany i oświetlony.
Ośrodek w Podstolicach ma być czynny również latem. Na wzgórzu powstać ma igielitowa rynna zjazdowa, a na dole - korty tenisowe i plac zabaw dla dzieci.

Inwestycja z pewnością ucieszy przede wszystkim mieszkańców Krakowa. Będzie to dla nich najbliższa tego typu atrakcja w okolicy. Obecnie najbliższe wyciągi znajdują się w Laskowej, Myślenicach na górze Chełm oraz na Śnieżnicy. Rewelacją ubiegłego sezonu był stok w Sieprawiu.

Przewiduje się, że ośrodek w Podstolicach zostanie uruchomiony najwcześniej pod koniec 2008 roku.

źródło: skionline.pl
  • chemik podziękował za tę wiadomość

#2 denzel

denzel

Nowy użytkownik

• 26 postów
  • Na forum od: 12.2006
1
  • Umiejętności: 7
  • Kraków

Napisano 18 listopad 2007 - 19:31

Coż 400 m to niewiele. Bliskość Krakowa gwarantuje długie kolejki i z pewnością zdecydowaną przewagę czasową stania w kolejce nad zjadem z tej góreczki. Inwestycja 2,5 mio to sporo, chyba, że inwestycja jest rozwojowa i coś tam jeszcze powstanie dłuższego.

#3 vittek

vittek

Użytkownik

• PipPip
  • 292 postów
35
  • krakow

Napisano 18 listopad 2007 - 20:17

coz nie ma sie czemu dziwic w koncu krakow jest polozony na wyrzynie, nie ma duzych gór

#4 wieczor

wieczor

Użytkownik

• PipPip
  • 202 postów
  • Na forum od: 09.2006
24
  • Umiejętności: 9
  • RADOM/WAWA

Napisano 19 listopad 2007 - 16:19

krakow jest polozony na wyrzynie

No cóż. Jestem pod wrażeniem ;)
Zapraszam na CNG FORUM
http://cng.auto.pl/

#5 vittek

vittek

Użytkownik

• PipPip
  • 292 postów
35
  • krakow

Napisano 19 listopad 2007 - 16:24

:P:p wyżynie

#6 pawel_lesny

pawel_lesny

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 896 postów
  • Na forum od: 03.2006
97
  • pomorskie - Paraszyno

Napisano 20 listopad 2007 - 12:18

Dobre i 400 metrów. Ja jeżdzę zwyklę na 300-metrowym stoku:D. Do gór mam 600 km.:mad:
Salomon 3V 3D Lab + Atomic GS 12 pb... :D [COLOR="Red"]przepraszam za błędy!!![/COLOR]

#7 Kraszan

Kraszan

Nowy użytkownik

• 12 postów
  • Na forum od: 11.2007
0
  • Kielce

Napisano 20 listopad 2007 - 12:27

Dobre i 400 m.:) Ja mieszkam w Kielcach i wiem jaka to super sprawa mieć wyciąg w mieście. My Kielczanie mamy komfortową sytuację bo w samym mieście mamy aż dwa wyciągi a w promieniu 20 km kolejnych 5. Jak ktoś ma blisko to zapraszam na "Telegraf". Można obejżeć na stronie: http://www.rekreacja.../inside.php?t=z

#8 pawel_lesny

pawel_lesny

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 896 postów
  • Na forum od: 03.2006
97
  • pomorskie - Paraszyno

Napisano 20 listopad 2007 - 16:22

Jak ktoś ma blisko to zapraszam na "Telegraf"

Nawet fajny stok. Przynajmniej ma porządne nachylenie:D
Salomon 3V 3D Lab + Atomic GS 12 pb... :D [COLOR="Red"]przepraszam za błędy!!![/COLOR]

#9 Kraszan

Kraszan

Nowy użytkownik

• 12 postów
  • Na forum od: 11.2007
0
  • Kielce

Napisano 20 listopad 2007 - 19:52

Nawet fajny stok. Przynajmniej ma porządne nachylenie:D

Zgadza się. Kiedyś był taki paradoks, że w Zakopcu mieli problemy śnieżne a w Kielcach sporo dopadało i kadra narodowa przyjechała trenować do nas na telegraf. Nota bene właścicelem jest góral z Zakopanego.:D

#10 vittek

vittek

Użytkownik

• PipPip
  • 292 postów
35
  • krakow

Napisano 20 listopad 2007 - 20:25

Zgadza się. Kiedyś był taki paradoks, że w Zakopcu mieli problemy śnieżne a w Kielcach sporo dopadało i kadra narodowa przyjechała trenować do nas na telegraf. Nota bene właścicelem jest góral z Zakopanego.:D

lol nie wiedzialem ze w polsce kadra trenuja. PZN chyba ma na tyle pieniedzy zeby wyjechac do austri czy szwajcari (bynajmniej nie na euro:D:D)

#11 tommer91

tommer91

Użytkownik

• PipPip
  • 114 postów
11
  • Umiejętności: 6

Napisano 16 grudzień 2007 - 16:41

Z Krakowa to wg. mnie lepiej jest jeździć na Mosorny Groń do Zawoi. Fajny stok a bardzo blisko mają. Ten stok dla mnie nie ma szans na przetrwanie.

#12 oleńka

oleńka

Użytkownik

• Pip
  • 77 postów
  • Na forum od: 10.2007
4
  • Umiejętności: 5
  • Kraków

Napisano 16 grudzień 2007 - 19:28

Mosorny na razie nie uruchomiony i nie wiadomo kiedy będzie... niestety

#13 penguin

penguin

Nowy użytkownik

• 12 postów
  • Na forum od: 01.2008
1

Napisano 18 luty 2008 - 10:58

Co do mosornego mam bardzo mieszane uczucia, polecam natomiast 'górę' Hełm w myślenicach. W przeciwieństwie do mosornego nie ma tam takich płaskich odcinków. Można sensownie przygotować się do większego wyjazdu

#14 rafael

rafael

Nowy użytkownik

• 13 postów
  • Na forum od: 02.2008
0
  • Umiejętności: 6
  • Kraków

Napisano 26 luty 2008 - 18:00

W Myślenicach jest "Chełm" a na Mosorny to wcale nie tak blisko. Taki stok jak w temacie powstaje pod kątem wyjazdów typu : "skończyłem pracę - skoczę na godzinkę na narty" bo na cały dzień czy dłużej to my (mieszkańcy Krakowa) faktycznie mamy gdzie jeździć. Wiele razy robiłem wypady po pracy na godzinę- dwie do Sieprawia. Siepraw jaki jest każdy kto tam był widzi (może i badziewna górka ale jest blisko). Faktycznie są Myślenice ale to już troszkę dalej a ciągle myślę o akcji: 20 min jazdy samochodem - trochę zjeżdżania- powrót. Tam gdzie to chcą zrobić, warunki mają zbliżone do Sieprawia (czyli mizerne) ale jeżeli będą dbali o narciarzy (pod każdym względem- w tym cenowym, bo Siepraw jest w przeliczeniu na czas jazdy chyba najdroższym stokiem na świecie) to jak najbardziej mają szansę na zaistnienie. Osobiście bardzo bym chciał żeby to powstało. Mieszkam na południowym wschodzie Krakowa i miałbym do tego stoku jakieś 10 min jazdy. Prawdopodobnie wielu takich jak ja (nie narzekając na "marność" tego stoku) tworzyłoby kolejkę do wyciągu wieczorami w dni pracujące. W niedzielę pojawialiby się uczący się jeździć i dzieci.

#15 Podstolice-Ski

Podstolice-Ski

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 11.2009
0

Napisano 04 listopad 2009 - 23:48

To art. ze skionline.pl z 2.11.2009

http://www.skionline...wsy&id_txt=3254

Stacja rusza w tym roku na święta.

#16 wojtek1234

wojtek1234

Użytkownik

• PipPip
  • 149 postów
16
  • Wieliczka

Napisano 07 styczeń 2010 - 00:13

Byłem dzisiaj w Podstolicach... pierwszy dzień działalności stacji, więc jazda za free :) do 22:00. Warunki świetne, stok przyzwoity choć krótki (ok. 400 m) i wyciąg mógłby być nieco szybszy... ale ogólna ocena pozytywna :)

Foto-relacja:
http://picasaweb.goo.../PodstoliceSKI#

oraz wideo-realacja:
YouTube- Podstolice SKI
YouTube- Podstolice SKI
YouTube- Podstolice SKI

Dalsza część wideo-realacji wkrótce.

Użytkownik wojtek1234 edytował ten post 07 styczeń 2010 - 00:39

#17 wojtek1234

wojtek1234

Użytkownik

• PipPip
  • 149 postów
16
  • Wieliczka

Napisano 07 styczeń 2010 - 11:25

YouTube- Podstolice SKI
YouTube- Podstolice SKI

#18 Roullette

Roullette

Nowy użytkownik

• 3 postów
  • Na forum od: 01.2010
0
  • Piaseczno

Napisano 07 styczeń 2010 - 11:45

Hmmm... wyglada to troszke nudnawo, ale do nauki wystarczy :)

#19 Graszka27

Graszka27

Nowy użytkownik

• 5 postów
  • Na forum od: 01.2013
0

Napisano 01 luty 2013 - 13:14

Jak dla mnie stok narciarski w Podstolicach - wypróbowany osobiście przeze mnie ostatnio - jest szczególnie najlepszy dla początkujących amatorów jazdy na nartach tudzież snowboardzie, a zwłaszcza dzieci. Generalnie można na nim spróbować samemu nauczyć się jeździć, chyba, że ktoś woli od razu pobierać lekcje u profesjonalnego instruktora. Jednak dzieci dobrze byłoby zostawić pod opieką zawodowca, który nie tylko najlepiej wytłumaczy wszystko, co niezbędne, ale również pokaże właściwą technikę zjazdu i poruszania się na nartach, a także zadba o bezpieczeństwo. Szkoła narciarstwa Fun School prowadzi nawet specjalne przedszkole narciarskie. Co nie oznacza, że dorośli nie mogą skorzystać z usług instruktorów z Fun School. Może warto spróbować wygrać w konkursie http://www.funschool...oquot,80,n.html 5 godzin darmowych lekcji nauki jazdy na nartach lub snowboardzie z instruktorem i na własnej skórze - bez żadnych opłat - sprawdzić jakość prowadzonych szkoleń ;).

#20 Pinifarina

Pinifarina

Użytkownik

• Pip
  • 93 postów
  • Na forum od: 01.2011
10
  • Warszawa

Napisano 16 listopad 2013 - 23:38

???? Gory to jest urzad miasta a dzierzawca Pawel raczej nie jest goralem