Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

working out

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
93 odpowiedzi w tym temacie

#81 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 2180 postów
  • Na forum od: 05.2006
1366
  • Umiejętności: 7
  • Śląsk

Napisano 27 kwiecień 2018 - 18:27

Obecna moda na bieganie jest okropna i bezmyślna, spowodowana jakąś chorą jednostronną wręcz propagandą nakręcaną przez media.

Obecna moda na bieganie jest bardzo dobra i zdrowa. Kosztem drobnych kontuzji, miliony uciekają od ciężkich chorób i śmierci.

Szkoda tylko, że moda ta wygląda jak wszystkie inne. Na hurra i bezmyślnie. Gdyby każdy zaczynał na spokojnie, najpierw od marszów i jeśli konieczne gubienia wagi. Biegał po miękkim, rozgrzewał się, rozciągał, ćwiczył inne mięśnie i zapewnił czas na regenerację to nawet tych kontuzji było by bardzo mało.

Zupełnie nie rozumiem czemu 99% ciśnie po asfalcie lub betonie gdy obok jest leśna ścieżka.

Co innego rower. Ten można uprawiać latami.

Rozumiem, że można biegać, choć to dość nudne ale rower? Toż to szatański wynalazek. Jedziesz w bardzo niewygodnej pozycji, wszystko się trzęsie i skrzypi a siodełko uwiera tyłek.  W terenie cały czas telepie i stresujesz się, że wyrżniesz o kamień. Na szosie boisz się o życie w starciu z samochodami. Po kilku km masz dość wszelkich aktywności na tydzień.

Podsumowując, jazdę na rowerze można porównać do szorowania podłóg na kolanach, gdzie pogania Cię esesman z bronią.

• polm podziękował za tę wiadomość

Zawody Skiforum: 2012 GS - 2 miejsce, 2013 SL - 1 miejsce :D

Moja jazda:

http://www.dailymoti...m/video/x3nh7il

#82 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6087 postów
  • Na forum od: 02.2008
4024
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 27 kwiecień 2018 - 19:47

Obecna moda na bieganie jest bardzo dobra i zdrowa. Kosztem drobnych kontuzji, miliony uciekają od ciężkich chorób i śmierci.
Szkoda tylko, że moda ta wygląda jak wszystkie inne. Na hurra i bezmyślnie. Gdyby każdy zaczynał na spokojnie, najpierw od marszów i jeśli konieczne gubienia wagi. Biegał po miękkim, rozgrzewał się, rozciągał, ćwiczył inne mięśnie i zapewnił czas na regenerację to nawet tych kontuzji było by bardzo mało.
Zupełnie nie rozumiem czemu 99% ciśnie po asfalcie lub betonie gdy obok jest leśna ścieżka.

Rozumiem, że można biegać, choć to dość nudne ale rower? Toż to szatański wynalazek. Jedziesz w bardzo niewygodnej pozycji, wszystko się trzęsie i skrzypi a siodełko uwiera tyłek. W terenie cały czas telepie i stresujesz się, że wyrżniesz o kamień. Na szosie boisz się o życie w starciu z samochodami. Po kilku km masz dość wszelkich aktywności na tydzień.
Podsumowując, jazdę na rowerze można porównać do szorowania podłóg na kolanach, gdzie pogania Cię esesman z bronią.

Ok. Możemy spróbować razem. Ty biegiem, ja na rowerze. :-)
Siodelko uwiera gdy jest niedopasowane i przez pierwsze 300 km po zimie......

#83 Harpia

Harpia

Wywalam się co 10 skrętów :)

• PipPipPipPipPipPip
  • 4362 postów
  • Na forum od: 02.2009
3409
  • Umiejętności: 8
  • Kraków

Napisano 27 kwiecień 2018 - 19:56

Czyli cały sezon :)

p.s. bieganie i rower to nudniejsze sporty od .....nawet snookera.

#84 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 2180 postów
  • Na forum od: 05.2006
1366
  • Śląsk

Napisano 27 kwiecień 2018 - 20:04

Ok. Możemy spróbować razem. Ty biegiem, ja na rowerze. :-)

Ty się nie śmiej, ja już kiedyś byłem na wycieczce rowerowej bez roweru.

Miałem obowiązkową wycieczkę z uczelni. Dowiedziałem się jednak, że w pół dnia przejedziemy tylko ok. 30km bo będą częste postoje na zwiedzanie i referaty. Ponieważ roweru nie posiadałem, najprościej było przebiec całą trasę i tak też zrobiłem,

Ja chyba w całym dorosłym życiu tyle nie przejechałem.

Na rowerze jeździłem do wieku 8 lat, później człowiek jest już na to za stary ;)

• mig12345 podziękował za tę wiadomość

Zawody Skiforum: 2012 GS - 2 miejsce, 2013 SL - 1 miejsce :D

Moja jazda:

http://www.dailymoti...m/video/x3nh7il

#85 WojtekM

WojtekM

Nowy użytkownik

• Pip
  • 96 postów
  • Na forum od: 03.2013
97

Napisano 27 kwiecień 2018 - 20:18

Ja tam znowu uwielbiam kolarstwo szosowe - prawie tak jak bieganie. Dwa najlepsze sporty.

#86 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Na forum od: 01.2017
349
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 27 kwiecień 2018 - 20:29

Czyli cały sezon :)

p.s. bieganie i rower to nudniejsze sporty od .....nawet snookera.

Racja.

#87 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6087 postów
  • Na forum od: 02.2008
4024
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 27 kwiecień 2018 - 20:30

Ty się nie śmiej, ja już kiedyś byłem na wycieczce rowerowej bez roweru.
Miałem obowiązkową wycieczkę z uczelni. Dowiedziałem się jednak, że w pół dnia przejedziemy tylko ok. 30km bo będą częste postoje na zwiedzanie i referaty. Ponieważ roweru nie posiadałem, najprościej było przebiec całą trasę i tak też zrobiłem,

Ja chyba w całym dorosłym życiu tyle nie przejechałem.
Na rowerze jeździłem do wieku 8 lat, później człowiek jest już na to za stary ;)

Spoko.. zacząłem gdy miałem 48. Wszystko przed Tobą. Polubisz ten siedzący tryb życia.... :-)

#88 RobertK

RobertK

Podły szyderca

• PipPipPip
  • 861 postów
  • Na forum od: 10.2011
562
  • Umiejętności: 4
  • Świdnica

Napisano 27 kwiecień 2018 - 21:08

Ja tam znowu uwielbiam kolarstwo szosowe - prawie tak jak bieganie. Dwa najlepsze sporty.

Lance, to chyba jednak niezbyt trafiony idol...

:lol:  :lol:  :lol:  :lol:

#89 WojtekM

WojtekM

Nowy użytkownik

• Pip
  • 96 postów
  • Na forum od: 03.2013
97

Napisano 27 kwiecień 2018 - 21:31

Lance, to chyba jednak niezbyt trafiony idol...

:lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Wskaż innego z jego czasów bardziej odpowiedniego. Chociaż jednego :D Jedli ten sam makaron, a Lance był największy z nich wszystkich :D

#90 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 8972 postów
  • Na forum od: 09.2006
3282
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 27 kwiecień 2018 - 22:54

Przesądy, demagogia, nieumiejętność czytania.

Zacznę od końca czyli od nieumiejętności czytania ze zrozumieniem, nigdzie nie napisałem że bieganie to sposób na gubienie wagi wręcz wyraziłem z tego powodu zdziwienie i "zatroskanie" a Ty KRZYCZYSZ. Nieładnie. :(

BMI - przesąd. Widziałem i widuję codziennie otyłych ludzi ze zwisającym tłuszczem na udach, pośladkach i brzuchu a mających prawidłowe BMI :P oraz ludzi mających BMI wskazujące na nadwagę lub otyłość którzy mają piękną sylwetkę i poniżej 10 % tłuszczu i żeby nie był nie są to zawodowi kulturyści.

BMI to taki przesąd z ojczyzny śmieciowego żarcia gdzie ciężko przeżyć dzień bez xanax'u a przeciętny konsument nie myśli bo myślą za niego inni.

I wreszcie demagogia a właściwie reklama i marketing. To istota problemu. Jogging jest tak zdrowy jak zdrowy był jego pierwszy propagator który padł na zawał po treningu https://en.wikipedia.org/wiki/Jim_FixxPóźniej próbowali to jakoś drętwo tłumaczyć. Dziesiątki biegaczy zmarło w wyniku uprawiania tego sportu żeby wymienić tylko Jamesa Tanui czy ostatnio Davida Torrence'a.

Ale interes musi się kręcić ile to miliardów dolarów zysku przynosi ta niezdrowa moda producentom butów, ubrań, odżywek i innych dupereli nie wyłączając w późniejszym czasie producentów protez stawu biodrowego i innych "części zamiennych" oraz sprzętu ortopedycznego.

To musi się kręcić a słabi na umyśle niech wierzą że zdrowe.

Pozdrawiam

Wojtek

Ciekawy z Ciebie osobnik - popadasz lekko w skrajnosci :

1/ nigdzie nie napisalem, ze to Ty wpadles na pomysl, ze bieganiem trzeba odchudzac.

2/ BMI - chcesz czy nie chcesz - jest doskonala miara w praktyce klinicznej, poza tym, nikt nie powiedzial, ze ktos  wazacy 100kg przy wzroscie 180 to doskonaly osobnik w sensie zdrowia, nawet, jezeli nadwaga jest mierzona w miesniach - popatrz statystyki przezywalnosci  zawodnikow futball'u amerykanskiego

3/ Przesad z ojczyzny jedzenia smieciowego…. DUZE uproszczenie, zwlaszcza w placzeniu z Xanax na sniadanie i braku myslenia….

4/ ostatni fragment dla mnie jest zupelnie niezrozumialy: bo, biegasz caly czas a jednoczesnie  wteirdzisz, ze to niezdrowe - gdzie logika?

5/ Twoja wycieczka o endoprotezach jest zupelnie BLEDNA : wsrod biegaczy od  10-30 km na tydzien, odsetek  zmain zwyrodnieniowych w st kolanowych i biodrowych jest do 50% NIZSZY niz niebiegajacych. Mozliwe, ze wiaze sie to wlasnie z ;przecietnie; nizszym BMI wsrod biegaczy

6/ to, ze jakis biegacz "umarl mlodo" nie znaczy, ze tak sie stalo, bo…..biegal

W dodatku - zarzucanie, ze osoby cwiczace sa idiotami - jest z gruntu obrazliwe….mysle sobie, ze nie masz prawa tych ludzi obrazac, jako bezrozumne ofiary prania mozgow przez krwiozerczych producentow w/w produktow

Nie zamierzam wykopywac siekiery przeciwko Tobie, ale  chcialbym, zebys spojrzal na to, co napisales, z nieco innej strony..

• polm podziękował za tę wiadomość

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#91 wojtek pw

wojtek pw

Użytkownik

• PipPipPip
  • 600 postów
  • Na forum od: 03.2008
324
  • Umiejętności: 6
  • Szczecin

Napisano 28 kwiecień 2018 - 07:24

Oczywiście, "lekko" przesadziłem doprowadzając wypowiedź do pewnych skrajności. Liczyłem na ożywienie dyskusji na temat szkodliwości biegania i tej ostatnio nachalnie lansowanej mody. Niestety zawiodłem się. 

Żeby była absolutna jasność nie jestem przeciwnikiem biegania jako takiego. Jednakże trzeba to robić rozsądnie z głową zgodnie z możliwościami i warunkami osobistymi. Sądzę po Twojej wypowiedzi że nie wiesz co się od paru lat dziej w Polsce. Jaki nastąpił niesamowity wzrost liczby biegających a zarazem wzrost liczby schorzeń narządu ruchu tym spowodowany. To jest moda wręcz przymus środowiskowy w niektórych miejscach firmach. Jak nie biegasz nie istniejesz.

Zmasowana propaganda biegania w mediach poczyniła duże spustoszenia mentalne czego dowodem jest poniekąd reakcja na mój post.

I żeby była jasność nigdzie nikogo kto uprawia sport nie zawałem idiotą, nawet tych którzy bezrefleksyjnie poddali się tej niemądrej (wg. mnie).

Poruszyłeś wiele tematów marginalnych i szkoda czasu na kolejne off topic takich jak statystyki umieralności "sportowców" NFL. To argument jest delikatnie mówiąc nadużyciem i mega demagogią. Nie umierają dlatego, że mają atletyczne sylwetki ale dlatego że biorą wszystko co zakazane bez umiaru i żadnych granic i kontroli. To problem całego zawodowego sportu w USA kiedy FIBA wyraziła zgodę na start na Olimpiadzie amerykański koszykarzy zawodowych z NBA to warunkiem był brak badań antydopingowych. Można by tak dużo ale to nie na temat, podobnie jak spożyciu psychotropów jak xanax w USA, dochodach producentów, reklamie podprogowej.

Nie widzisz, nie chcesz widzieć, Twoja sprawa.

Z nikim nie walczę i nikogo nie obrażam (przynajmniej celowo i świadomie).

Z wyrazami szacunku

Wojtek

#92 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 8972 postów
  • Na forum od: 09.2006
3282
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 28 kwiecień 2018 - 14:56

uzyles zwrotu "slabi na umysle" - to nie jest  neutralne

dziekuje za wywazona odpowiedz, chociaz troche przesadzasz : jak napisalem NIE M zwiazku miedzy rozsadnym bieganiem a artroza czyli endoprotezami jezeli jest jest odwrotnie proporcjanalna

nie mam pojecia , ile osob biega w Pl - mam zamiar wpasc do Pl na 2 dni - moze potwierdze.....

Widze natomiast chyba wiecej niz Ci sie wydaje - chociazby ze wzgledu na zawod: duzo rzeczy mi sie nie podoba, ale moment, w ktorym myslalem,ze uratuje caly swiat - dawno mi przeszedl.

a doping??? jest wszedzie - popatrz na 2 przypadki kolarzy holenderskich ( dwudziestolatkow)

natomiast stereotypy o USA sa wylacznie....stereotypami

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#93 kordiankw

kordiankw

Samiec alfa

• PipPipPipPipPip
  • 2554 postów
  • Na forum od: 10.2011
5811

Napisano 28 kwiecień 2018 - 16:02

Przed chwilą skończyłem się nudzić na rowerze, mówię wam godzina intensywnego kręcenia pedałami, straszna nuda. Od rana była praca w ogrodzie a na koniec pętla na rowerze, uwielbiam taką nudę :). Zostało jeszcze wzmocnić mięśni brzucha i grzbietu, to dopiero będzie nuda, dobrze że ten trening można zrobić przed TV inaczej zanudziłabym się na smierć ;).

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lubię ludzi ale nie wszystkich. Wiele wybaczam ale nie wszystko. Szybko zapominam, ale nie zawsze. Ci których lubię już o tym wiedzą. Ci, których nie lubię, to zauważą. Dla prawdziwych przyjaciół mogę przejść przez piekło. Wrogom wskażę tam drogę .....

#94 pigeon

pigeon

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 05.2018
0

Napisano 14 maj 2018 - 22:39

Przed chwilą skończyłem się nudzić na rowerze, mówię wam godzina intensywnego kręcenia pedałami, straszna nuda. Od rana była praca w ogrodzie a na koniec pętla na rowerze, uwielbiam taką nudę :). Zostało jeszcze wzmocnić mięśni brzucha i grzbietu, to dopiero będzie nuda, dobrze że ten trening można zrobić przed TV inaczej zanudziłabym się na smierć ;).

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Też lubię tak aktywnie spędzać czas! Najlepsze jest to, że im mniej mamy czasu tym lepiej go organizujemy! Także polecam aktywny tryb!

urządzenia chłodnicze