Skocz do zawartości

Patagonia 2018


kordiankw

Rekomendowane odpowiedzi

Patagonia to jeden z najbardziej znanych ośrodków narciarskich w Ameryce Południowej. Tym razem nie do Argentyny tylko do Chile i nie na narty, ale by zmierzyć się z morderczą trasą po raz pierwszy bierze udział drużyna z Polski.

Tu strona przedsięwzięcia:

http://patagonia2016.pl/

A na fejsie można śledzić zmagania na bieżąco:

https://www.facebook...79065688886749/

i jeszcze film reklamowy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cerra Catedral - to jest nazwa uzywana w rzeczywistosci - ktorej prawie I tak sie nie uzywa - bo jest to czesc Bariloche

Powiedzmy, jak powiesz, ze lecisz do  Catedral A P  - wszyscy na Ciebie spojrza niezrozumiale - jak powiesz : bariloche - wszystko jasne!!

 

BTW ostatni raz sprawdzalem to Bariloche lezy stale w Arg :) :D :) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

BTW ostatni raz sprawdzalem to Bariloche lezy stale w Arg :) :D :) :D

 

Kuba nigdy nie byłem w tej części świata, Patagonia to kraina geograficzna położona na terenie Argentyny i Chile, a wiedzę czerpię jedynie z internetu. I napisałem, że wyjazd jest do Chile:

 

Patagonia to jeden z najbardziej znanych ośrodków narciarskich w Ameryce Południowej. Tym razem nie do Argentyny tylko do Chile i nie na narty ...

 

Dla mnie to bez różnicy czy ośrodek nazywa się Bariloche czy Catedral A P i tak się tam nie wybieram - "na razie" :).   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzy mi się żeby kiedyś pojechać w tamte rejony na narty. Zawsze w sierpniu / wrześniu oglądam tonę zdjęć z Ushuaia (ośrodek narciarski Cerro Castor, najbardziej na południe położony ośrodek narciarski na świecie) różnych kard alpejskich trenujących tam przed sezonem. Zazdrość wtedy bierze bo oni jeżdżą w środku tamtejszej zimy a w Polsce wtedy morderczy piekarnik...  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Ushuia bylem 3 czy 4 lata temu  - Ushuia to miasteczko nad  Beagle Canal.....osrodek jest jakies 15-20 km od miasteczka.

zdobywa coraz wieksza popularnosc wsrod national teams ze wzgledu na spory vertical, OK (ale tylko OK) nachylenie stokow (chyba max to 30 stopni), dosc dlugie trasy, no I  dobra I przewidywalna jakosc sniegu....

W drodze powrotnej siedzialem kolo Cuche - bufon jak rzadko.....

 

Witku - wlasnie to  powoduje roznice - ja znam te strony I dla mnie to nie jest internet, tylko "zywe" obrazy - dlatego prostuje.To duza roznica.

nie jest to szalenie istotne, ale dla mnie  zdecydowanie rozne....Warto tam zawitac......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Witku - wlasnie to  powoduje roznice - ja znam te strony I dla mnie to nie jest internet, tylko "zywe" obrazy - dlatego prostuje.To duza roznica.
nie jest to szalenie istotne, ale dla mnie  zdecydowanie rozne....Warto tam zawitac......

Jak chłopaki i kumpela wrócą to będę miał przekaz z pierwszej ręki :). Na razie mają pod górkę bo na cle zarekwirowali im całą żywność. Bez batonów energetycznych długo nie pociągną ;), a i problem z wywiązaniem się z umowy sponsorskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja po 272 km:
Trzy ekipy już się wycofały
NEWS on retired teams:
- Team #18 The Green Sentinels arrived at PC5 at 21:12 but has retired from the race due to receiving external assistance on one of the bikes. They will rest for the night at PC5.
- Team #15 PRS Fit is transported to PC5 and will stay on for the night. Dale Moomaw has recovered from dehydration after receiving IV drip at PC3. He is in good condition.
- Team #14 T.B.C. will head back for Punta Arenas.

Relacja Rafała po dotarciu na 5 punkt kontrolny:


Mamy dwie wiadomości. Zła jest taka, że na drugim etapie Patagonian Expedition Race polski zespół zanotował bardzo dużą stratą czasową. Dobra wieść jest taka, że Polacy nadal są w wyścigu.

Trzeba jednak uczciwie powiedzieć, że naszej drużynie bardzo trudno będzie zmieścić się w kolejnych limitach czasowych, narzuconych przez organizatorów.

Tuż po przyjeździe na 5ty punkt kontrolny w Villa Tehuelches, Kapitan drużyny Spirit of Poland - Rafał Nowakowski, powiedział:


- nasze opóźnienie to suma różnych rzeczy, które wydarzyły się na trasie. Podjeliśmy złą decyzję taktyczną dotyczącą godziny rozpoczęcia jazdy na rowerze. Trzeba było więcej jechać w nocy gdy nie wieje, a mniej w dzień, gdzie w niektórych godzinach, bardzo trudno jest utrzymać się na nogach gdzie wiatr wyrywa człowieka w górę. Gdy się jedzie z plecakiem na rowerze .... poruszanie się do przodu jest cholernie trudne ...
Dodatkowo straciliśmy bardzo dużo czasu zatrzymując się przy potrzebującej pomocy ekipie amerykańskiej. Jedna osoba z tego teamu doznała poważnego odwodnienia i Krystian pomagał im zapanować nad sytuacją do momentu kiedy przyjedzie pomoc medyczna wysłana przez organizatorów. Oddał im zresztą całą swoją wodę. Musieliśmy to zrobić.


Do tego złapaliśmy gumę i musieliśmy naprawiać koło. Kilkakrotnie ktoś z zespołu wywracał się na kamieniach leżących na szutrowej drodze, którą się poruszaliśmy.
Będziemy dalej walczyć - dodał Rafał.
Teraz zawodnicy przebywają w 5tym punkcie kontrolnym w Villa Tehuelches; dwie godziny będą wypoczywać. Później dalej w drogę ...




Więcej tutaj:
http://www.sleepmons...article_id=9263
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 4 dobach z 20 ekip zostało 12. Spirit of Poland ciągle w grze:

Night of race day 4 has fallen. There are 12 remaining teams out there in the course. All but #1 GODZone Adventure team and #3 YogaSlackers are still in the trekking section to PC7. Teams still in race are (not listed according to positions):
1) #1 GODZone Adventure team
2) #3 YogaSlackers
3) #4 Vaucluse Aventures Evasion
4) #5 Merrell Adventure Addicts
5) #6 Mila Finland
6) #7 Kaweskar
7) #9 Team Patagonia Germany
8) #11 Norcal Odyssey
9) #12 Spirit of Poland
10) #17 Patagonia 4 Barth
11) #19 MOB Mind Over Body
12) #20 Sherpa

 

Retired teams:
1) #2 East Wind (en route PC9)
2) #10 Osedea (PC4)
3) #14 Team T.B.C. (PC2)
4) #15 PRS Fit (PC2)
5) #16 Campz Adventure (PC4)
6) #18 The Green Sentinels (en route PC3, picked up to PC5)

12744533_843302775796373_558824909962414

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Kolejna edycja Patagonian Expedition Race odbędzie się w dniach 17-30 listopada 2018. Przed dwoma laty nie udało się zmieścić w limicie czasu i ekipa została zdyskwalifikowana. Drużyna jest tak silna jak silne jest najsłabsze ogniwo, w 2016 niestety brak objeżdżenia na rowerze i ból czterech liter u jednego uczestnika, jak również czas poświęcony na udzielenie pomocy odwodnionemu uczestnikowi amerykańskiego zespołu, zadecydował o przekroczeniu limitu czasu. Wtedy nie udało się wrócić z tarczą, z poprzedniego składu w tegorocznej edycji został tylko Rafał, ale obserwując przygotowania jestem dobrej myśli, że tym razem się uda. Pod poniższym linkiem można śledzić zmagania ekipy:

 

http://www.patagonia2018.pl/

https://www.facebook...UdU_qgAN_nCncvg

 

46361193_1811797702280204_52285833208869

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update: https://www.facebook...20407734752534/ „!Hola! Sytuacja z naszą zawodniczką została opanowana. Jest cała i zdrowa :D Organizator wyraził zgodę na udział części naszych zawodników w dalszych etapach wyścigu. Oczywiście nie będą oni klasyfikowani z resztą drużyn... Startują ze względu na własne ambicje i chęć zdobycia doświadczenia. Aktualnie są na etapie 89km trekkingu z PC-04 do PC-05. Etapu kajakowego najprawdopodobniej nie będzie ze względu na prędkość wiatru, która od kilku dni sięga 100km/h.” Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...