Skocz do zawartości

Dolna Austria - Hochkar


FactorX

Rekomendowane odpowiedzi

Dolna Austria - Hochkar Krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka. Strona ośrodka: http://adresstrony.pl Położenie Dojazd Parkingi (Ilość miejsc, cena, odległość od stoku) Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Noclegi Trasy (liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki) Ceny (cennik karnetów itp) Kamera online (link do strony z kamerą online na stok) Aktualne warunki (link do strony z aktualnymi warunkami) Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) Galeria zdjęć (link do galerii zdjęć z tego ośrodka)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Byłem wczoraj w poniedziałek 29.12.2008 na Hochkar. Wyjazd jedniodniowy.U nas w Polsce warunków brak , u braci Czechów średnio, więc wybór padł na Hochkar. Wyjechalismy z Łagiewnik ( trasa Wrocław-Kłodzko ) o godz.1:30. Po 6 h jazdy bylismy na miejscu na głownym parkingu.Byliśmy pierwsi na nim .Jechollanalismy Boboszów,Ołomuniec,Brno,Znojmo,Hollabrunn,Tulln,wj azd na A1 wjazdem 41,Ybbs zjazd z A1 zjazdem100 , Gostling , Hochkar.Droga dobra.Problemy były jedynie z kupieniem winietki w CZ i AT.Koniec roku i mieli tylko roczne.Kupilismy w końcu i jechalismy bez stresu. Rano temperatura przy parkingu -8 , później w ciągu dnia -5.Odczuwalna była pewnie duża wyższa z powodu wiatru.Pogoda oczywiście słoneczna, zero chmur, niebo glazur.Śniegu dużo, podają 100-140cm. Brak przetarć.Fajnie zmrożone, bez lodu do południa.Później miejscami lód. Trasy bardzo dobrze przygotowane, wzorowo.Ośrodek z rana zacieniony i dlatego była słaba widoczność.Później sie poprawiło. Ze wzglesu na ferie sporo ludzi, ale kolejki do wyciągów nie przerażały.3-5 min, jedynie na GroserKar 10-15 min, ze wzgledu na 2 os wolne krzesło. Podają ,że otwierają wycagi o godz.9.W rzeczywistości o 8.20 już wjezdzalismy na gore. Jak dla mnie bardzo fajny ośrodek, zróżnicowane trasy z przewagą czerwonych , kilka ostrych czarnych.Dla poczatkujących fajne niebieskie, ktore takze zadowolą lepszych narciarzy. Droga pwrotna ze wzgledu na duzy ruch na drogach to 7,5 h. Gorąco polecam Hochkar na max 2 dni. zdjęcia : http://www.skionline...e.php?i=1278&c=
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...
Jeździłem na Hochkar przez 4 dni (14-18.12.2010). Największy atut ośrodka to bliskość. Z Katowic ok. 550 km, więc rzut beretem. Podjeżdżając pod sam ośrodek koniecznie trzeba mieć łańcuchy. Jest stromo i przy ośnieżonej drodze mogą się okazać niezbędne. Na dole przechadza się wówczas jegomość i sprawdza czy są należycie założone. Kolejny atut Hochkar to ceny karnetów. Za 4-dniowy płaciliśmy 106 euro. Wybierając się tam miałem nieco obaw odnośnie długości tras. Tylko 19 km. W rzeczywistości nie jest tak źle. Każda trasa to osobny szlak, nie tak jak np. w Livigno duże "lotnisko" podzielone na niczym nie różniące się od siebie pasy. Urozmaicenie jest, dla mnie te 19 km w zupełności wystarczało. Są łatwe niebieskie, są czerwone i czarne. Te czarne to prawdziwe CZARNE! We wspomnianym Livigno (które objechałem od A-Z) nie spotkałem tak stromej trasy jak hochkarowa 10a. Miłośników długich cruisingów zmartwi to, że nie ma żadnej naprawdę długiej trasy. Najdłuższa ma ok. 2 km. Stoki przygotowane perfekcyjnie. Z rana piękny sztruks, w dodatku nie zlodowaciały, ale miękki. Ale to już pewnie kwestia aury w danym okresie. Najdłużej w dobrej formie trzymają się stoki z numerami 7 (prawie cały czas w cieniu), więc dobrze zostawić je sobie na koniec dnia. W czwartek i piątek ludzi prawie wcale nie było, w sobotę trochę więcej, dopiero w niedzielę przy niektórych wyciągach zdarzały się małe kolejki. Ale jazda w praktyce bez żadnych przestojów. Słychać język niemiecki, czeski, węgierski. Polaków chyba nie było żadnych oprócz naszej wesołej ekipy. Gastronomia przyzwoita i w całkiem rozsądnych cenach. Ośrodek byłby dla mnie idealny, gdyby nie jeden istotny feler. Wyciągi są nowe, ale WOLNE. Takie jak na większości polskich stoków. Tylko jeden jest wysprzęglany i po wyjeździe ze strefy wsiadania przyspiesza (w Polsce taki jest na Czantorii). Być może dlatego Hochkar ma tak atrakcyjne ceny karnetów. Bardzo dużo freeriderów. Ja osobiście nie śmigam free, ale lubię popatrzeć z wyciągu. A teraz kilka widoczków: Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Użytkownik antibes edytował ten post 04 styczeń 2011 - 22:45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam, odświeżę nieco temat. Czy wyjazd w połowie marca do Hochkar w punktu widzenia warunków śniegowych ma sens? Nigdy tak blisko do Austrii nie jeździłem stąd moje pytanie, a trafiła nam się z żoną opcja 3-4 dni bez dziecka to chcielibyśmy jeszcze wyskoczyć na narty, a wiadomo jak na krótko to gdzieś w miarę blisko. Ewentualne inne propozycje miejsc mile widziane :)   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, odświeżę nieco temat. Czy wyjazd w połowie marca do Hochkar w punktu widzenia warunków śniegowych ma sens? Nigdy tak blisko do Austrii nie jeździłem stąd moje pytanie, a trafiła nam się z żoną opcja 3-4 dni bez dziecka to chcielibyśmy jeszcze wyskoczyć na narty, a wiadomo jak na krótko to gdzieś w miarę blisko. Ewentualne inne propozycje miejsc mile widziane :)   

My lecimy 11-14 marca na Hochka, snieg ma jeszcze byc, gdybyscie chcieli to pewnie miejsca noclegowe tez by dalo rade zalatwic w tym terminie, jak cos to pisz pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ofertę, póki co ważą się nasze losy odnośnie wyjazdu ze znajomymi do Kaprun. Jeśli to nie wypali to pojedziemy sami i pewnie właśnie do Hochkar. Jakby co będę pisał na prv, bo kwestia ma się wyjaśnić na dniach. 

Gwoli informacji - nie jest to oferta, lecimy prywatnie ze znajomymi wieksza paczką, takze jest mysle mozliwosc zalatwienia wam noclegow i mozecie sobie sami dojechac,albo zabrac sie z nami. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli informacji - nie jest to oferta, lecimy prywatnie ze znajomymi wieksza paczką, takze jest mysle mozliwosc zalatwienia wam noclegow i mozecie sobie sami dojechac,albo zabrac sie z nami. Pzdr

Spokojnie, chodziło mi tylko o informację nt. miejsc noclegowych. Po prostu nigdy tam nie byłem. Całą resztę i tak organizuję sam. Własne auto to większa niezależność a tę cenię sobie wysoko  :) Dwa, że już się naorganizowałem wyjazdów dla "krewnych i znajomych królika" i wiem jak to wygląda z tej drugiej strony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tydzień temu wróciliśmy z Dolnej Austrii. Pierwszego dnia w racji, że "z drogi" wpadliśmy na Otscher. Miłe zaskoczenie, trasy fajne, w miarę długie i świetnie przygotowane. Był czwartek w związku z czym ludzi brak. Pomyślałem, że skoro mniejszy Otscher był ok to Hochkar jeszcze bardziej mnie zaskoczy "in plus".

Kolejnego dnia rano wydarliśmy na górę na Hochkar. Wjazd faktycznie to niezła sztajfa, 9 km darcia pod górę. Nachylenie 17%!!! Trakcja migała non stop, a ja modliłem się żeby tylko przede mną nie wdrapywał się jakoś autokar. Na szczęście było pusto i wjechaliśmy bez problemów. Na górze jednak rozczarowanie... Trasy krótkie i choć były np. opisane jako czerwone to bez kijów się nie obyło na kilku wypłaszczeniach. Jednego czego nie można im odmówić to świetnie przygotowanych tras. Całą noc padało, więc pomyślałem, że znowu będzie jeżdżenie w puchu, a tu miłe zaskoczenie - na stoku elegancki sztruksik. 

Trzeciego dnia bez większego zastanawiania wróciliśmy na Otscher, gdzie w nagrodę dostaliśmy cały dzień pięknego słońca. Na przyszłość wiem, że rejon tak, ale spanie tylko w Lackerhof (my spaliśmy w Palfau - miejsce piękne, ale daleko na obie górki).        

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...