Skocz do zawartości

Pogoda Na Sezon Zimowy 2007/2008/2009


Voytheck

Rekomendowane odpowiedzi

A na AccuWeather zapowiadaja 14-15.11 z temp. -1 w dzien i -5 - 6 w nocy w Lublinie wiec nie wiem na co narzekacie, predzej czy pozniej zima przyjdzie napewno.

Też mam taką nadzieje ;) Dzisiaj po pogodnym przedpołudniem niebo się zachmurzyło i ogarnał mnie lekki smutek ... wiedziałem , że zaraz zamiast śniegu będzie lał deszcz aa tak to zawsze było wyczekiwanie , że moze zaraz zacznie sypac ;) Prognozy się zmieniły się lekko na + . Czyżby zima od połowy listopada ? Niewykluczone , na Tp. tez zapowiadaja ze bedzie max. 4 st. w dzien i deszcz ze sniegiem na południu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Niestety, ja nie przynosze dobrych informacji. Niektórym modelom wydaje się że przyjdzie ochłodzenie związane z niżem znad Wielkiej Brytanii za tydzień. Ale jak sobie obserwuję to czeka nas taka sama sytuacja jak była pod koniec października. Chłód dotrze nad Morze Śródzimne, przez potężny wyż rosyjski który już 6 tydzień rządzi się w tych rejonach. Znów zacznie wędrówkę na zachód co spowoduje wypchnięcie chłodu daleko na zachód a nad nami znów zapanują temperatury 15-18 stopni. Nie chcę krakać, ale coś w tym roku zima się opóźnia i nie przyjdzie wcześniej jak dopiero w styczniu. Najgorsze jest to że na RMF FM mówili że możemy w tym roku na nizinach w ogóle nie zobaczyc śniegu i boję się że im się to sprawdzi. Dopóki nie ustąpi rosyjski wyż dopóty nie ma mowy o żadnej zimie.

Użytkownik Snieg edytował ten post 06 listopad 2008 - 20:04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snieg.. z tego co ja czytam Twoje posty to ty jestes wiecznym pesymista. Do tego odwiedzasz jakies smieszne blogi i na podstawie tych blogow oceniasz pogode. Ja mysle ze do 15 listopada ochlodzi sie na tyle ze spadnie pierwszy snieg w tym roku. W grudniu natomiast oczekuje juz prawdziwej zimy, takie zyczenie zeby w koncu swieta byly takie prawdziwe - w sniegu i mrozie :) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak informuje nas nasz kochany portal www.twojapogoda.pl w swoich prognozach sezonowych zaktualizowanych dzisiaj, nie dają nam jakiejkolwiek nadziei na zimę :/. RMF-ka się niestety sprawdza. Ale przecież ostatnie miesiące się kompletnie nie sprawdzały. Wg nich, w kwietniu ma być już 25 stopni, a latem upały i straszna susza. No tragedia proszę państwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj portal twoja.pogoda.pl poinformował, że nie będziemy mieli w ogóle zimy, nawet w grudniu który to miał być mroźy i śnieżny a zmienił się na "Grudzień ciepły, mokry i wietrzny". Mamy także prognozę już na lipiec nawet. Nie sprawdził im się październik, listopad, w ogóle w tym roku oprócz stycznia, lutego, marca nie wiele im się sprawdziło, kwiecień nie był wcale jakoś nadzwyczaj ciepły, lipiec według mnie był zimny, temperatury w cieniu 30st.C były zaledwie kilka dni, pytanie do kąd utrzyma się ich odwrotne szczęście do przepowiadania długoterminowej pogody. Co może się dziać w grudniu, teraz trochę niepokojące to ciepło, ale jak było zimno, to wydawało się że będzie dobrze a było nie dobrze. Po 11 listopada 2008 ochłodzi się według wszystkich prognoz. Na meteo dla Krosna: http://www.meteogrou...atherstatic_pi1[t]=14 w dniu 21.11.2008 temperatura +2/+6 st.C i opady śniegu. Przy +6st.C opady śniegu? Czemu nie... :D Pierwszy raz na meteo w mapkach pogodowych pokazał się śnieg, oby tylko prgnoza zmieniła się na lepsze a nie na gorsze jak to się dzieje dotychczas. Na wszystkich modelach i mapkach GFS też nie wygląda to wszystko najlepiej, 16/17.11.2008 temperatury ujemne, 21/22.11.2008 ponownie +6st.C Na TP są przekonani że, mroźnych zim w Polsce już nie będzie. Portal zapowiedział kiedyś dwie pory roku, ciepłą i chłodną. Jakoś moja nadzieja maleje :(

Użytkownik piotrek88 edytował ten post 06 listopad 2008 - 23:45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam wam dobrą rade , nie wierzcię tp.pl ;) To jest bzdura , dlaczego niby maja miec racje jesli chodzi o grudzien jak np. listopad sie im nie sprawdzi , październik tez nie ;) . Wg. wszystkich portali z dniem 14.11 mozemy spodziewać się pierwszych opadów śniegu ! P.S Jednak to wcale nie jest tak źle jak myslelismy . Analizując , w poprzednim roku juz 1 listopada mielismy snieg ale później dlugo długo nic . W tym natomiast , najprawdopodobniej opady przyjda dwa tygodnie później ale po nich wcale nie ma być jakoś duzo cieplej . Będzie dobrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja pogoda haha smieszni są ich wróżenia z fusów naprawde mnie dobijają plus ich obsesja na punkcie braku zimy w polsce , w ogóle najlepiej chcieli by prognozować tu pogode jak na saharze:D banda frajerów chciałbym żeby ktos od "nich" to przeczytał co myslimy na temat tego portalu. PS. Kto wie gdzie w necie znajduja się takie mapki na poszczególne miesiące z przewidywaną temperaturą?? (jakaś stronka made in USA. to chyba była)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapki pogodowe, GFS: Mete.group - osobiście uważam, że mają dość dobrą sprawdzalność. Od 16.11.2008 ujemne temperatury i może spaść śnieg właśnie 16tego listopada, wprawdzie na prognozach (lokalna na meteo, accuweather, pogodynka...) tego nie przewidują, ale istnieje dość spore prawdopodobieństwo, że właśnie w okeresie 15-22.11.2008 spadnie śnieg, a później to już zależy skąd powietrze będzie napływać, jak ukształtują się wyże i niże. Link z mapkami do meteo GFS: http://www.meteogrou...s/gfs_ncep.html Tu taka zagraniczna z modelami GFS: http://www.wetterzen...n/fsavneur.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogladajac warunki sniegowe w Prognozie Alpejskiej na TVN Meteo widac ze np. Livgno - 0 sniegu tymaczesem wedlug strony http://www.skiinfo.c...s-7693-en.jhtml sniegu w Livigno jest 70cm na gorze do 5cm na dole jeszcze z tego co pamietam to wedlug tvn w Val d'Isere jest 0 sniegu a na tej stronce podanej wyzej pisza, ze 80cm na gorze, 0cm na dole. Cos tu nie gra. Jesli pamiec mnie nie myli to wychodzi, ze wlasciwie snieg jest tylko w Austrii, opierajac sie jednak na stronie http://www.skiinfo.com wychodzi to calkiem inaczej. Troche to wyglada, jakby Prognoze Alpejska sponsorowaly alpejskie kurorty, albo TVN Meteo moze akutalizuja dane co jakies 2 tyg. hehe.

Użytkownik Askakaska edytował ten post 08 listopad 2008 - 18:10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie zima! W coraz bardziej nią wierzę. Za tydzień głęboki niż rozbuduje się nad Bałtykiem, będzie wiać nawet do 100 km/h a po nim wejdzie arktyczne powietrze. Na poniższych blogach już ogłosili zimę:D www.synoptyka.blog.onet.pl Ale najlepiej jest tu www.prawdziwakrolowa.bloog.pl :D Boże jak się cieszę :D:D:D:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zauważycie jestem nowy, dlatego witam wszystkich. ;) Zacznę od tego, że myślałem, że tylko ja mam takie "jazdy" na zimę. Uwielbiam tą porę roku, jest w niej coś takiego, nie potrafię tego określić. Szczerze mówiąc myślałem, że przejdzie mi to z wiekiem, ale to raczej nie jest z tym związane. Bo nie ma nic piękniejszego niż prawdziwa zima i masa śniegu, wtedy wszystko jest takie czyste, piękne po prostu no. :D A teraz się rozkręcę na temat prognoz. Więc tak... Dzisiaj ostatecznie usunąłem portal TwojaPogoda z ulubionych i postanowiłem, że nie będę więcej czytał tych bzdur. A co najbardziej mnie wkurzyło? Dzisiejsza aktualizacja prognozy sezonowej. Ktoś nawet już o tym pisał. Ale tak naprawdę to jest jednak wielka bzdura i wszystko dokładnie sprawdza się na odwrót. Sierpień miał przynieść suszę, a przyniósł dużo deszczu. Wrzesień był chłodny, a nie upalny, a październik bardzo ciepły zamiast zimny. To mówi samo za siebie. Jednak owy portal ma inne zdanie na ten temat, ale żeby nie były to puste słowa zacytuję wiadomość i odpowiedź, którą dostałem od TwojaPogoda.: "Witam! Nie wiem co tak naprawdę da mi to, że napiszę, ale napiszę. Zastanawia mnie sens tych sezonowych prognoz, które w ogóle się nie sprawdzają. Sierpień miał być gorący i bardzo suchy. Czy gorący to wątpię (jestem z Gdyni), ale suchy na pewno nie był. Kolejno wrzesień miał być kontynuacją sierpnia z upałami i suszą, upałów na pewno nie było i jak się pewnie okaże będzie o wiele cieplejszy od października, który z kolei miał przynosić częsty spływ zimnych mas powietrza. O listopadzie nie wspomnę, bo to dopiero wyjdzie w praniu, ale obejrzałem przed chwilą prognozę długoterminową i na Wszystkich Świętych ma być nadal blisko 20*C, podczas gdy z dzieciństwa pamiętam, że zazwyczaj pod koniec października, a na pewno na początku listopada padał śnieg. Niestety ocieplenie klimatu jest coraz widoczniejsze. Ale nawiązując do tych sezonowych prognoz, jaka jest właściwie szansa, że one się sprawdzą, skoro te najbliższe w czasie mają wręcz przeciwny charakter? Czy w dzisiejszym czasie, z taką nowoczesną technologią jest tak trudno przewidzieć pogodę? I jeszcze jako taki przykład podam zimę z przełomu 2005/06, a raczej 06, gdzie się okazała tak mroźna i śnieżna, chociaż miała być bardzo ciepła. Jedynie brytyjscy meteorolodzy ostrzegali o srogie zimie, lecz mało, że nikt ich nie słuchał to wręcz krytykowano i zakazano mówić o tym głośno, by nie robić 'paniki'. Jak mogą być tak kontrastowe prognozy?" Odpowiedź: "Witamy Nasza prognoza na 1 listopada już od 2 tygodni wskazuje na niskie temperatury (nawet poniżej 5 stopni), nocne mrozy i możliwe opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem. Jeśli ta prognoza się sprawdzi, to oznacza to iż z prognozami długoterminowymi nie jest jednak aż tak źle. Nasz portal dwa lata pod rząd z sukcesem przewidział wyjątkowo łagodną zimę. Pozdrowienia Redakcja portalu "Twoja Pogoda"" Pomijam, że z tonu wypowiedzi wywnioskowałem pewną ironię i złośliwość... Jednak przede wszystkim ich prognozy na 1 listopada się nie sprawdziły i na kolejne i kolejne dni też nie. Ale najzabawniejsze jest dla mnie, że jeszcze wczoraj grudzień miał być przeciwieństwem dzisiejszego grudnia. Ale w sumie z praktyki wynika, że dobrze dla nas, bo wszystko im się sprawdza na odwrót, to teraz zacznie się zima dopiero. ;) I znowu uchylę się do wypowiedzi poprzedników na temat skreślenia zim przez portal TwojaPogoda. Wg nich u nas już nigdy zimy nie będzie. Tak samo było 3 lata temu, a wiemy jaka była naprawdę zima. Dlatego od dzisiaj mam jedną stronę mniej w ulubionych. ;) Rozpisałem się nt. tej strony, ale oszukują ciągle ludzi i nawet nie potrafią się do tego przyznać. Jedna prognoza jest skrajnie inna od drugiej wydanej dwa dni później... Na TVN'ie w zeszłym tygodniu zapowiedzieli, że od połowy listopada zima powoli zacznie się wkradać i na razie wszystko się sprawdza. Bynajmniej nie próbują kombinować i przepowiadać zim. Wiadomo, że pogoda w naszym kraju jest bardzo zmienna. I takie pisanie, że zimy w ogóle nie będzie jest dla mnie bzdurą. Ja mam nadzieję, że i zima i mróz i przede wszystkim dużo śniegu będzie. Jak zawsze będę na bieżąco śledził prognozy. A zima średnio co 3 lata zdarza się z prawdziwego zdarzenia, a teraz przypada właśnie ten rok, więc osobiście myślę, że nie mamy się czym martwić. :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe..z blogu królowej wynika ,że będziemy mieli śniegu więcej niż w zimie 05/06...czyli co ..? 50 cm śniegu na nizinach ?:D Większe bajki niż te z TP .. :P Ta królowa to ta cała Marzena czy się mylę ? Bo jeśli tak to nie ma co się sugerować...rok temu zapowiadała burze śnieżne i pół metra śniegu .. a lał deszcz... TwojaPogoda to miłośnicy lata a Marzena miłośniczka burz :D Co do pogody to trzeba czekać...oby kolejne zapowiadane ochłodzenie nie przeminęło jak te z końca pażdziernika...;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...