Skocz do zawartości

Fischer Rc4 Race Sc


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
Kupiłem ten model w zeszłym sezonie (2006/07 - nieco inna grafika). Kapitalne deski! Z pewnością dla tych, którzy lubią gęsto często i szybko skręcać choć w dłyższych łukach też sprawują się fantastycznie. Krawędzie twarde i świetnie trzymają. Wymagają zdecydowanie mniej siłowego podejścia niż ich odpowiednik w wersji World Cup, no i zdecydowanie dla osób nieco lżejszych :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Dziś na Pilsku wziąłem te narty z wypożyczalni. Model 07/08, 165 cm. Trochę miałem obawy, bo mój poziom umiejętności to 6. Ale naprawdę nie było się czego bać. Jeździło się super, śmigałem równe 5 godzin i nie miałem wrażenia, że deska jest dla mnie zbyt twarda. Bardzo spodobało mi się, że narta nie tylko świetnie skręca, ale jest też stabilna przy większych szybkościach. Gdy poprzednio miałem Blizzardy IQ7200 to przy prędkości robiło się nerwowo. A tutaj pełna kontrola.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Testowałem w warunkach nie dedykowanych tej narcie (miękko i muldy) ale mimo to zrobiła pozytywne wrażenie. Dociśnięta do stoku staje się bardzo dynamiczna.Szybkie przejście z krawędzi na krawędź.Wyjątkowo dobrze wypadła moim zdaniem w dłuższych łukach. Stabilna ale jazda "na wprost" nie jest jej żywiołem (w końcu to SC). Idealna do doskonalenia carvingu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Jestem wlascicielka Fischer RC4 RACE SC PRO 08/09, na ktorych jezdzilam tydzien w Alpach. Mój poziom umiejętności to 7, 160cm wzrostu, mam nartę 150 cm. Jestem z nart BARDZO zadowolona, sa szybkie, krawedzie super trzymaja. Najwieksza przyjemnosc mozna poczuc na tych nartach na przygotowanym stoku przy wiekszej predkosci jesli sie zejdzie naprawde nisko na nogi i je docisnie- wtedy dopiero widac co ta narta potrafi :) . Wrazenie jest takie jakby ta narta wrecz "wrzucała" cie w nastepny skret :) . Zadnych dziwnych drgan, myszkowania- narta solidna i dosyc twarda. Sa moim zdaniem dosc uniwersalne - w dluzszym skrecie tez jest stabilnie, radza sobie nie tylko na twardym,ale i przy swiezym sniegu na trasie, da sie na nich wyjechac poza trase jak i pojezdzic po puchu/w przeciwienstwie do world cup-na nich w puchu b.ciezko.../ :) Tylko przy jezdzie na kreske trzeba ich bardzo pilnowac,bo wyraznie szukaja skretu i chwila nieuwagi moze miec przykre skutki :cool: Narta, na ktorej jak najbardziej da sie jezdzic caly dzien :)

Użytkownik fankaSDM edytował ten post 06 luty 2009 - 11:20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczęśliwym posiadaczem modelu 06/07 z wiązaniami FX12. Jeżdżę na nich od dwóch sezonów. Porównywałem je przed zakupem w testach z nieco twardszymi WC (super sprzęt), ale wygrały jeśli chodzi o mieszane warunki (na nie zawsze dobrze przygotowane stoki). Sprawdzają się świetnie zarówno na "sztruksie" jak i nieco bardziej zmasakrowanych nawierzchniach gdzie właśnie odrobina elastyczności ratuje sytuację. Świetnie tną w krótkim i długim skręcie - trzeba tylko wybadać zakres ich elastyczności. Klasa! Polecam.

Użytkownik przenio edytował ten post 07 luty 2009 - 14:43

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Od kilku dni mam Race SC 08/09. Przy długości 165 cm narta ma promień skrętu 14 m i nie wydaje mi się super-slalomówką do wycinania ciaśniutkich kółek (zeszłoroczna bardziej skręcała). Ja tą nartę widzę w nieco szerszym skręcie. Deska jest wyjątkowo stabilna. Zakręty przy ok 60 km/h (tyle pokazał mi GPS) nie robią na niej wrażenia - idziesz na krawędzi jak po szynach. Jeździłem też na tegorocznych RX8 o tej samej długości - Race jest zauważalnie twardsza. Przez to i stabilniejsza. Ale gdybym nie myślał o szybszej jeździe, wtedy wziąłbym RX8 bo na naszych muldach mniej męczy.

Użytkownik antibes edytował ten post 26 luty 2009 - 23:33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...