Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Ramzova

czechy ramzova

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
526 odpowiedzi w tym temacie

#41 Jarda

Jarda

Hochkar Gruppen

• PipPipPipPipPip
  • 2956 postów
  • Na forum od: 01.2007
783
  • Umiejętności: 1
  • Opole

Napisano 03 listopad 2008 - 13:01

o.tisk,jakbyś mógł, to podaj też linka do Google Maps, w którym miejscu dokładnie będzie ten nowy areal

http://www.mapy.cz/#[email protected][email protected]=ZP
Reszta jest w poscie, ktory - zahibernowany - czeka na akceptacje moderatorow ...

Zdravim

Użytkownik jark edytował ten post 03 listopad 2008 - 13:04
poprawione oznaczenie cytatu

#42 realv

realv

Użytkownik

• Pip
  • 80 postów
  • Na forum od: 10.2008
23
  • Racibórz

Napisano 04 listopad 2008 - 16:17

Dzięki, a wiesz coś o tym?
http://tomcat.cenia....ia_cr&id=OV8053

Kouty nad Desnou, Jeseníky, kanapa 6os 6KSB Bubble, długość 1953 m
http://aktualne.cent...phtml?id=516264

#43 Jarda

Jarda

Hochkar Gruppen

• PipPipPipPipPip
  • 2956 postów
783
  • Opole

Napisano 04 listopad 2008 - 16:34

Dzięki, a wiesz coś o tym?
http://tomcat.cenia....ia_cr&id=OV8053

Kouty nad Desnou, Jeseníky, kanapa 6os 6KSB Bubble, długość 1953 m
http://aktualne.cent...phtml?id=516264

Tak, już o tym słyszałem, ale jakoś do tej pory nie mogą ruszyć z tą megainwestycją, jak na całe polsko-czeskie pogranicze sudeckie ( nie jedna, a 4 do sześciu kanap - na obszarze ponad 36 ha !), a obszar i przepustowość większa niż cały Spindlerovy Mlyn ! .
Jest pomysł budowy jednej stacji w Kouty n.Desnou na Mravenecnik 1342 m npm, zaś druga w m. Vidly pod Pradedem w pobliże Pradziada 1491 m npm (bez szczytu, bo to Park Narodowy), tak że jeździłoby się z jednego krańca pasma na drugą stronę grzbietu ...
Pożyjemy-zobaczymy ;-)
A jak do tego planu się zabiorą te wszystkie "zielone pracownie" od siedmiu boleści, to ... wiesz, jak to widzę ;-)

Zdravim :-)

Użytkownik o.tisk edytował ten post 04 listopad 2008 - 16:39

#44 nika_k

nika_k

Użytkownik

• PipPip
  • 289 postów
  • Na forum od: 11.2007
48
  • Umiejętności: 5
  • Opole

Napisano 04 listopad 2008 - 17:43

W Vidlach to ja jeździłam dawno, dawno temu:) była tam taka typowa wyrwirączka :) przy jedynym (w tamtych czasach) w tej miejscowości pensjonacie.
Słuchajcie, przybywa opisów nowych ośrodków w Jesenikach a ja nie widzę starego Pradziadka. A może nie potrafię znaleźć?
Pozdrawiam Monika

#45 Jarda

Jarda

Hochkar Gruppen

• PipPipPipPipPip
  • 2956 postów
783
  • Opole

Napisano 27 listopad 2008 - 12:02

Pomimo, iż mam wielu znajomych Czechów (w tym również tu na samej Przełęczy), to nie mogę im nie wytknąć swoistego "bałwochwalstwa reklamowego". Wszyscy zainteresowani tym skiarealem wiedzą, że nowe 4-os krzesło sięgać będzie jedynie do połowy góry, czyli do Cernavy. Dalej ma leciec, aż na ©erák dwójka. Ale jak czytam m.in

" ... Výborné ly¾aøské podmínky zaji¹»uje zasnì¾ovací systém. Novinka pro zimní sezonu 2008/2009: nová ètyøsedaèková lanová dráha Ramzová - ©erák... "

to jest trochę nie teges ...
Po prostu ściema.
Dobrze, że choć o tym nowym systemie dośnieżania to prawda :-)
http://www.holidayin...g=4&loc=6&cat=7

------------------------------------
Ps
Byłem na Ramzowej w sobotę 29.11.08 zobaczyć postęp prac przy budowie nowej kolejce i powiem tak : nie widzę tego aby ta nowa inwestycja ruszyła szybko, a na pewno nie ruszy w tym roku ! Oprócz zawieszenia liny, nie ma jeszcze krzeseł, a dolna stacja wyciągu jest dopiero w budowie. Przy takich warunkach jak wczoraj (mróz i śnieżyca) - budowa w takich warunkach jest niemożliwa (chyba, że przyjdzie jakieś duże ocieplenie)
I nie mówię tego po jakiejś złości, bo sam się tam wybieram śmigać na przyszły weekend http://ramzova.cz, więc sam chciałbym, aby wszystko chodziło. Ale pozostanie nam chyba tylko stara 2-ka ;-(

Użytkownik o.tisk edytował ten post 30 listopad 2008 - 14:11

#46 czesiu

czesiu

Użytkownik

• Pip
  • 33 postów
  • Na forum od: 12.2005
6
  • Umiejętności: 7
  • Byczyna\Opole

Napisano 04 grudzień 2008 - 11:35

Wybieram się jutro na Ramzową z braku laku, a raczej braku śniegu. Widzę, że wyciąg działa, śniegu też jak na lekarstwo. Czy ktoś z was był na dniach może stwierdzić czy są warunki aby w miarę pojeździć.

#47 Jarda

Jarda

Hochkar Gruppen

• PipPipPipPipPip
  • 2956 postów
783
  • Opole

Napisano 08 grudzień 2008 - 00:20

W ten weekend na Ramzovej warunki były całkiem, całkiem - jak na ten nasz kiepski - jak wszędzie - początek zimy ...
Chyba wszyscy, i ci z Cz, i ci z PL, dali sobie spokój z tym weeknedem w kontekscie nart, dlatego też ... można było śmigać praktycznie samemu po tym areale!
Chodziło tylko krzesło na Czerniawę, ale i tak nie było żadnego tłoku pomimo, że nie chodził ani talerzyk na czarnej, ani orczyk na Mraczną.
Sama trasa z Czerniawy na dół była w stanie dobrym i bardzo dobrym, poza zwężeniem na tzw. "rozjeździe", gdzie miejscami tworzyły się przetarcia. Ale tylko do godz. 13, ponieważ od tej pory zaczął padać gęsty snieg, momentami powodujacy zupełny brak orientacji na trasie !!!
Po prostu mega !
Reszta na fotach :-)

AHA I REWELACJA - SKIPAS JEST TAŃSZY NIŻ W OFICJALNYM CENNIKU !!!
Nie wiem do kiedy, ale ... tańszy :-)

PS
Pytałem u źródła i powiedziano mi, że oficjalne otwarcie nowej 4-os kanapy na Czerniawę odbędzie się 01.01.2009 ... Fajnie by było tam być wtedy i ją trochę "potestować" ... ;-)

A jakby się kto pytał to tak wygląda w poniedziałek http://www.holidayin...g=4&loc=6&cat=7 :-)
Więc zima przyszła na Sedlo na całego !!!

Załączone miniatury

• Obraz 025 [Rozdzielczość Pulpitu].jpg
  • Obraz 030 [Rozdzielczość Pulpitu].jpg
  • Obraz 032 [Rozdzielczość Pulpitu].jpg
  • Obraz 034 [Rozdzielczość Pulpitu].jpg
  • Obraz 035 [Rozdzielczość Pulpitu].jpg
  • Obraz 037 [Rozdzielczość Pulpitu].jpg
  • Obraz 042 [Rozdzielczość Pulpitu].jpg
  • Obraz 046 [Rozdzielczość Pulpitu].jpg
  • Obraz 048 [Rozdzielczość Pulpitu].jpg
  • Obraz 049 [Rozdzielczość Pulpitu].jpg
  • Obraz 050 [Rozdzielczość Pulpitu].jpg
  • Obraz 051 [Rozdzielczość Pulpitu].jpg
  • Obraz 053 [Rozdzielczość Pulpitu].jpg
  • Obraz 023 [Rozdzielczość Pulpitu].jpg
  • Obraz 036 [Rozdzielczość Pulpitu].jpg

Użytkownik o.tisk edytował ten post 08 grudzień 2008 - 12:32

• realv podziękował za tę wiadomość

#48 tomyhalik

tomyhalik

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 12.2008
0

Napisano 09 grudzień 2008 - 11:48

No widze ze warunki calkiem calkiem takze w niedziele zalicze debiut w ramzovej. Co prawda z zabrza blisko nie ma ale jak mam jechac do wisły na soszów i zaplacic zlodziejom prawie 100 zł za całodzienny karnet to wole dac czechom zarobic. Przynajmniej mnie nie okradaja. W tamtym roku spotkałem w wisle narciarza z kedzierzyna ktory bardzo zachwalał ramzova wiec bedzie okazja to sprawdzic.

#49 realv

realv

Użytkownik

• Pip
  • 80 postów
  • Na forum od: 10.2008
23
  • Racibórz

Napisano 10 grudzień 2008 - 22:29

W ten weekend nie dam rady, ale może za tydzień zaatakuję Ramzovą - jak warunki będą odpowiednie. Czekam na relację z tego weekendu :)

#50 czesiu

czesiu

Użytkownik

• Pip
  • 33 postów
6
  • Byczyna\Opole

Napisano 13 grudzień 2008 - 11:15

Czy ktoś dzisiaj jest na Ramzovej
Jak już wrócicie to dajcie znać jak z warunkami

#51 Pjetko

Pjetko

Nowy użytkownik

• 23 postów
3
  • Umiejętności: 9
  • Wrocław

Napisano 21 grudzień 2008 - 19:25

Pojechałem sobie dziś do Ramzowej, generalnie pomysł urodził się w okolicach południa oglądając gigant w TV, pomyślałem, skoro oni jeżdżą, to dlaczego ja mam nie jeździć ;)

Jeździła mała kolej od drogi do lasu, oraz druga kolej (ta obok nowej). Na Serak kolejka była wyłączona, jednak armatki intensywnie tam pracowały. Temperatura cały czas poniżej 0 st.C. Śniegu było mało, ale na trasach kamieni nie uświadczyłem. Z racji tego, że dojechałem ok. godz. 14 stoki były już rozjeżdżone i ku mojemu zdziwnieniu nie wystawała trawa, tylko odsłonił się ładny zmrożony podkład :)

Nowa kolejka jeszcze stoi, jednak krzesełka już wiszą na linie i obie stacje wyglądają na "prawie" wykończone. Mam nadzieję, że od nowego roku ruszy.

P.S. Budowę nowego areału w Stribrnicach namierzyłem przypadkiem w lecie jeżdząć po okolicznych górkach. Dziś wracając do domu przejechałem się tam i kolejka nowa już stoi, krzesła wiszą tylko śniegu nie było w ogóle. :(

#52 czesiu

czesiu

Użytkownik

• Pip
  • 33 postów
6
  • Byczyna\Opole

Napisano 21 grudzień 2008 - 20:09

Też dzisiaj uderzyłem na Ramzova, troszkę tłoczno na stoku, kolejki ok 10 minut. Sporo lodu, ale jak na jedyny działający areał w Jessenkiach da się przeżyć. Ceny też podskoczyły 500 KC za cały dzień.

Użytkownik czesiu edytował ten post 21 grudzień 2008 - 20:13

#53 Pjetko

Pjetko

Nowy użytkownik

• 23 postów
3
  • Wrocław

Napisano 21 grudzień 2008 - 22:21

Sporo lodu, ale jak na jedyny działający areał w Jessenkiach da się przeżyć.

Trzeba było jeździć pod wyciągiem, tam były najlepsze warunki, bo tam był śnieg zgarniety z całego stoku przez innych :D Co prawda było miękko, ale akurat w moim przypadku to jest to, co tygryski lubią najbardziej ;)

Ceny też podskoczyły 500 KC za cały dzień.

No :( Naszczęście zaczepił mnie jakiś koleś (polak) przy kasie i upchnął mi ok. godz. 14 karnet całodzienny syna (normalny) za 100KC :cool:

#54 marax0

marax0

Użytkownik

• PipPip
  • 208 postów
16
  • Umiejętności: 6
  • Poznan

Napisano 22 grudzień 2008 - 13:12

ile sie jedzie do Ramzovej z okolic Bystrzycy Klodzkiej i czy jest to na dzis najlepszy wybor?

W sumie najblizej bedzimy mieli do Czarnej-góry ale tam jeszcze nic nie dziala i nie wiadomo czy zacznie

#55 nika_k

nika_k

Użytkownik

• PipPip
  • 289 postów
48
  • Umiejętności: 5
  • Opole

Napisano 22 grudzień 2008 - 19:52

ile sie jedzie do Ramzovej z okolic Bystrzycy Klodzkiej i czy jest to na dzis najlepszy wybor?

Wydaje mi się, że najbliższy działający wyciąg to masz o wiele bliżej bo w Rickach w Orlickich Horach: http://www.holidayin...cat=45&frm=info
Pozdrawiam Monika

#56 Pjetko

Pjetko

Nowy użytkownik

• 23 postów
3
  • Wrocław

Napisano 23 grudzień 2008 - 13:10

Z Bystrzycy można jechać na dwa sposoby:
1. DK 33 do Boboszowa (granica), dalej do Kralik, potem na Hanusovice a następnie kier. Jesenik (po drodze będzie Ramzowa)

2. Z Bystrzycy przez przełęcz Puchaczówka do Stronia Śląskiego (po drodze będzie Sienna z Ośrodkiem Czarna Góra), dalej do Bolesławowa, następnie do Nowej Morawy i do przejścia na przeł. Płoszczyna. Zjedziesz do Starego Mesta i stamtąd do Brannej (przez Sleglov), w Brannej w lewo kier. Jesenik.

Czasowo wyjdzie ok. 1h.

Dołączona grafika

P.S Do Ricek będzie podobna odległość, może troszeczkę bliżej.

W sumie najblizej bedzimy mieli do Czarnej-góry ale tam jeszcze nic nie dziala i nie wiadomo czy zacznie

Wrrr... :mad: Nie można jechać DO Czarnej Góry!
Czarna Góra to góra, na której stokach znajdują się wyciągi. Cały ośrodek to Ośrodek Zimowy Czarna Góra, który znajduje się w miejscowości Sienna, dlatego poprawnie możemy pojechać:
a) NA Czarną Górę (w sensie na górę, na stoki, tak jak chodzimy NA Giewont, NA Rysy itd.)
B) DO Siennej (czyli do miejscowość, tak jak do Wrocławia, do Warszawy itd.)
c) DO Ośrodka (Zimowego) Czarna Góra (tak ja można iść DO parku, DO domu itd.) :D

*d) może kiedyś, jak ktoś zrobi jakiś tunel w Czarnej Górze, to będzie można iść DO Czarnej Góry :cool:

Pozdr. ;)

#57 skinek69

skinek69

Nowy użytkownik

• 8 postów
0

Napisano 23 grudzień 2008 - 20:48

może ktoś z was wie gdzie organizują coś na stokach w sylestra??
tzn. nocna jazda, ognisko itp.

#58 wojtek157

wojtek157

Nowy użytkownik

• 26 postów
  • Na forum od: 09.2007
0
  • Szczecin

Napisano 01 styczeń 2009 - 19:59

Witam,
Czy ktoś juz był w Ramzovej w nowym 2009 roku? Jak warunki i czy ruszyła ta nowa kanapa?
Chcesz dobrać Sobie narty - wpierw przetestuj OSOBIŚCIE !!! Żadne rady tego nie zastąpią ...

#59 śliweńka

śliweńka

Użytkownik

• Pip
  • 43 postów
  • Na forum od: 02.2007
2
  • Racibórz

Napisano 02 styczeń 2009 - 22:08

Witam,
Czy ktoś juz był w Ramzovej w nowym 2009 roku? Jak warunki i czy ruszyła ta nowa kanapa?

cena wzrosła za karnet jak pisano wcześniej , ludzi kupa jak zwykle kanapę 4-os można tylko było obejrzeć byłam dziś na samej górze lód na dole w miarę, Polaków więcej niż Czechów praktycznie sami Polacy

Załączone miniatury

• DSCI2672.jpg
  • DSCI2673.jpg
  • DSCI2674.jpg
  • DSCI2690.jpg

Użytkownik śliweńka edytował ten post 02 styczeń 2009 - 22:13

zimą narty / latem rower plaża i zimne piwko:cool:

#60 ambasador

ambasador

Nowy użytkownik

• 3 postów
  • Na forum od: 11.2008
0

Napisano 03 styczeń 2009 - 00:45

Witam.Byłem w Ramzovej 29.12.2008 no i oczywiście tłok no i mnóstwo lodu.Jeśli chodzi o nowe krzesła to widziałem jak robili jakieś próby i chwilowo je puszczali.