Jump to content

Salzburg - Wagrain


SkiForum
 Share

Recommended Posts

Salzburg - Wagrain Krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka. Strona ośrodka: http://adresstrony.pl Położenie Dojazd Parkingi (Ilość miejsc, cena, odległość od stoku) Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Noclegi Trasy (liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki) Ceny (cennik karnetów itp) Kamera online (link do strony z kamerą online na stok) Aktualne warunki (link do strony z aktualnymi warunkami) Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) Galeria zdjęć (link do galerii zdjęć z tego ośrodka)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Razem z Flachau tworzy huśtawkę narciarską także terenu pod dostatkiem. długie trasy, nieco trudniejsze niż we Flachau i jeśli chodzi o region Ski Amade to chyba moje ulubione. czasem po nocnych opadach śniegu nie dają rady ich wyratrakować, więc z uwagi na ich długość i raczej ciągły spadek (a nie jak to często bywa: krótka ścianka, a potem kilometr po płaskim) można się naprawdę urobić :D natomiast gdy są wyratrakowane, to się zdrowo zasuwa. także w obu sytuacjach bardzo pozytywne wrażenia. jest też teren do freeride'u. niestety z racji, że jest on położony dosyć wysoko często tam wieje, więc nie miałam okazji nawet spróbować, ale bywalcy polecali. także uważam, że Wagrain jest dobrą alternatywą dla Flachau.
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
Wagrain to fajne miejsce - trasy raczej czerwone choć pod gondolką Rote 8 jest 1,8 km niebieskiej trasy, która dla naszych dzieciaków była bardzo dobrym przetarciem. Na górze jest też dość przyjemna czarna trasa na której mało osób jeździ. Ogólnie to mocno polecam.
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
  • 1 year later...
  • 6 months later...
Cytując klasyka: mają rozmach s... :) Przypomina to 3S pomiędzy Kitzbuhel a Jochbergiem. W Kitzbuhel wysokość nad dnem doliny jednak jest większa - 400 m (G-Link 232 m) i długość liny też sporo większa, bo 3,6 km. Zupełnie inne podejście do transportu: G-Link - 2 gondole po 130 osób, a 3S - 19 gondoli po 24 osób. Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Potwierdzam słowa dwóch moich przedmówców, świetna sprawa. Szkoda że nie było tyle śniegu jak na zdjęciach kilka postów wcześniejszych i niektóre trasy były zupełnie zamknięte, a na niektóry bywały miejsca z kamyczkami i przetarciami. G-Link w ciągu kilkunastu miesięcy został zbudowany. Wszyscy Ci, którzy nazywają "stacją narciarską" jeden wyciąg z jakąś kanapą 4-ro czy 6-cio osobową nieogrzewaną i bez osłony przeciwwiatrowej oraz marnej jakości jakimś orczykiem powinni nie ściemniać i jechać w rejon Skiamade aby czegoś się nauczyć i przywieźć dobre wzorce do Polski.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...