Skocz do zawartości

Dolomity, Kronplatz - zakup skipassa on-line


Chris_M

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was kupował w Dolomitach skipass on-line?

Zwłaszcza chodzi mi o to, jak wygląda odbiór tak zakupionego skipassa na Kronplatz, zwłaszcza w stacji Olang/Gassl.

Na stronie https://shop.dolomitisuperski.com/eshop-chi-dati-gruppo.aspx piszą o jakimś "Pick-up-box", ale bez szczegółów.

Czy ten "Pick-up-box" to jest jakiś automat ustawiony przy dolnej stacji, czy też po odbiór muszę stanąć w normalnej kolejce do kasy sprzedającej zwykłe skipassy?

Jak wygląda płatność? Czy płacę w momencie zakupu on-line, czy dopiero w momencie odbioru skipassu?

Czy zakup on-line wiąże się z jakimiś pułapkami, jeszcze innymi niż nagłe załamanie się pogody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Chris_M napisał:

Czy ten "Pick-up-box" to jest jakiś automat ustawiony przy dolnej stacji, czy też po odbiór muszę stanąć w normalnej kolejce do kasy sprzedającej zwykłe skipassy?

Częściowo sam sobie odpowiem, bo na stronie: https://www.dolomitisuperski.com/en/Ski-pass/selling-points znalazłem taki tekst:

"Buy your skipass online and collect it from a pick-up box (automatic stations) without going to the sales office"

a w Gassl można kupiony on-line skipass odebrać zarówno w tym Pick-up-boxie, jak i w normalnej kasie.

Ciekawe, jak wygląda identyfikacja przy odbiorze skipassu z tego automatu?

 

Przy okazji spytam o "My Dolomiti Card" - https://www.dolomitisuperski.com/en/Ski-pass/MyDolomiti-Card - sprawia wrażenie dość wygodnego rozwiązania.

Czy ktoś z Was korzystał z tej karty?

Czy tę kartę wyrabia się odrębnie od skipassu, czy też kupując skipass i jednocześnie wyrabiając kartę "My Dolomiti Card" dostaje się skipass wczytany w tę kartę ?

 

Edytowane przez Chris_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, brachol napisał:

Mi przysłali voucher na odbiór tych karnetów w miejscu zakwaterowania. Być może do automatu też dostajesz voucher i skanujesz kod QR. 

Dzięki!

W międzyczasie rozesłałem to samo pytanie po rodzinie i podobną odpowiedź dostałem od mojej córki, która z mężem i dziećmi kilka dni temu wróciła z Hintertuxu.

Napisała mi, że e-mailem dostali QR-code służący do odbioru w automacie zakupionych on-line skipassów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Temat przerobiłem praktycznie, więc opiszę "dla potomnych" jak to przebiegało.

Kupując skipass on-line z co najmniej z 2-dniowym wyprzedzeniem dostajemy 5% bonifikaty. Czyli chcąc mieć skipass ważny od niedzieli, aby dostać bonifikatę musimy wykupić go najpóźniej w piątek, jeszcze przed północą.

Aby dokonać zakupu należy wyrazić zgodę na warunki transakcji, które wykluczają jakiekolwiek roszczenia z naszej strony w razie zamknięcia wyciągów bez względu na przyczyną, w tym warunki pogodowe, wzrost cen energii elektrycznej itp, a także w przypadku gdybyśmy ze względu na chorobę nie byli w stanie ze skipassu korzystać.

Po zapłaceniu za skipassy dostałem e-maila z potwierdzeniem zakupu i QR-kodem do odbioru skipassów, który sobie wydrukowałem.

W niedzielę do kas biletowych przy dolnej stacji wyciągu Olang-Gassl była jak zwykle duża kolejka, ale obok kas stał cały rząd automatów do wydawania zakupionych on-line skipassów, z których nikt nie korzystał. Pod czytnik automatu podsunąłem QR-kod widoczny na wydrukowanym potwierdzeniu zakupu, a po chwili automat wydrukował i wypluł mi zakupione skipassy. Cała operacja odbioru nie trwała nawet minuty.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...