Skocz do zawartości

Gdzie w Alpy w ostatni tydzień września


zdanpak

Rekomendowane odpowiedzi

Kaunertal i Pitztal wcale nie są całoroczne,latem są zawsze zamykane,Stubai też często nie działa latem,w tym roku nawet Soelden zamknęli,nie wiem jak to teraz wygląda,bo trochę śniegu dopadało-na Molltalu np jest już 80 cm nowego puchu i wczoraj otworzyli stoki dla narciarzy(zdjęcia ze stoków z wczoraj : http://www.smucisca....t=536&start=150 ,najbardziej pewny z tyrolskich lodowców to Hintertux,ale jakie są warunki i ile tras jest czynnych - musisz sprawdzić na bieżąco tuż przed wyjazdem,pozdrówka - były Hochkarowicz-Jurek M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaunertal i Pitztal wcale nie są całoroczne,latem są zawsze zamykane,Stubai też często nie działa latem,w tym roku nawet Soelden zamknęli,nie wiem jak to teraz wygląda,bo trochę śniegu dopadało-na Molltalu np jest już 80 cm nowego puchu i wczoraj otworzyli stoki dla narciarzy(zdjęcia ze stoków z wczoraj : http://www.smucisca....t=536&start=150 ,najbardziej pewny z tyrolskich lodowców to Hintertux,ale jakie są warunki i ile tras jest czynnych - musisz sprawdzić na bieżąco tuż przed wyjazdem,pozdrówka - były Hochkarowicz-Jurek M

Najpierw kilka słów do O.Tisk-a: Ja wyróżniam język austriacki, ponieważ jest kilka różnic pomiędzy niemieckim, a tym co posługują się w Austrii, ale skoro się upierasz, to mogę to sprostować - więc w po niemiecku z odrobiną austriackiego akcentu :) P.S. A w jakim języku jest te Twoje: "ekhmmmmmm"? Jurku... A skąd masz takie informacje o letnim zamykaniu? Owszem, każdy ośrodek musi być zamknięty przynajmniej na okres 1-2 miesięcy z powodu konserwacji itp. Warunki do uprawiania narciarstwa są tam nawet w lipcu i choć dokładnych terminów otwarcia i zamknięcia nie pamiętam, to jestem pewny, że wszystkie te ośrodki (choć w nieznacznej liczbie wyciągów) będą pod koniec września otwarte. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojto-pytasz skąd wiem o zamykaniu latem - bo niestety znam to z autopsji-będąc 5 lat temu w okolicach Soelden w lipcu pokusiłem się o wyprawę,żeby zwiedzić codziennie inny lodowiec w Tyrolu i niestety na Pitztalu pomimo tablicy przy wjezdzie w dolinę "Skigebiet offen" po parudziesięciu km "pocałowałem klamkę"-wszystko zamknięte na 4 spusty a na mapkach doczytałem - "skigebiet bis 15.09 geschlossen",podobnie jest w kaunertalu.Soelden wtedy działało (i tak bywa zwykle) cały rok,z tym,że w letnich miesiącach zawsze chodzi tylko 1 z 2 lodowców na przemian,ale np w tym roku z powodu małej ilości śniegu letniego szusowania w Soelden podobno nie było,natomiast Tux był czynny i wtedy i wtym roku chyba również nie było żadnej przerwy,choć co do jakości przygotowania tras mam wielkie zastrzeżenia(patologia w porównaniu z Soelden 5 lat temu w lipcu)-po godzinie szusowania stoki nie nadawały się do jazdy... Oczywiście pod koniec września jak pozwolą na to warunki,a zapowiadają się niezłe mogą otworzyć wszystkie lodowce,choć na przykład w zeszłym sezonie była "kicha" nawet na początku listopada,wszystko zależy od pogody... Pozdrawiam-JurekM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...