Skocz do zawartości

pierwsze świadomie kupowane narty all round :)


angi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych narciarzy i bardzo proszę o wszelkie wskazówki 🙂

Na początek wypełniona ankieta:

1. K
2. Wiek - 28
3. Waga - 65
4. Wzrost - 173
5. Jak długo jeździsz na nartach ? - 9 lat
6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? 7 - "Bez problemów łączysz serie skrętów prowadząc narty równolegle i większość czarnych tras nie sprawia Ci żadnego problemu. Bardziej strome i pokryte lodem stoki sprawiają, że tracisz trochę ze swojego stylu, ale potrafisz dotrzeć na dół w jednym kawałku."

Myślę, że to dosyć dobrze opisuje moje umiejętności. Przy przyzwoitych warunkach i niskim lub średnim pochyleniu elegancko śmigam na krawędziach, ale przy mocniejszym nachyleniu muszę sobie trochę przypługować bokiem.
7. Jakie masz buty ? ( FLEX ) - 80
8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? Moje pierwsze i jedyne do tej pory narty to HEAD chip 71, długość 156 cm, R=13, tutaj coś więcej o tych naertkach: https://www.skionline.pl/sprzet/narty,09-10,head,chip-71,3947.html

Kupiłam je używane na giełdzie. Niestety ciężko mi podać jakieś wrażenia z jazdy bo nie mam żadnego porównania.


9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? - Co do promienia - jak wyżej, nie wiem, bo nie jeździłam na innych 😄 Ale z tego co się zdążyłam zorientować chyba celowałabym w podobny promień, jeżeli krótszy oznacza, że muszę się więcej namęczyć żeby jeździć, a tego nie chcę 😉 A dłuższy oznacza, że będzie nimi trudniej zrobić skręt na krawędzi i będą szybsze, to też nienajlepiej, bo nie chcę rozwijać kosmicznych prędkości, jeżdżę dosyć szybko, ale już szybciej nie chcę. I chcę też jeszcze szkolić się w jeździe na krawędziach, bo nie jest perfekcyjnie, zwłaszcza w gorszych warunkach.


10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? ( niebieskie, czerwone, czarne, sztruks, muldy, jazda pozatrasowa ) - jeżdżę tylko po przygotowanych trasach i nie mam aspiracji do jazdy poza nimi. Do tej pory jeździłam tylko w Polsce, ale w tym sezonie planuję Alpy, stąd też impuls do zmiany nart 🙂 W Polsce najbardziej lubię Kasprowy ❤️ 


11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? ( turystycznie, sportowo )

Chcę jeździć zwyczajnie, turystycznie, dosyć szybko ale nie do przesady i dalej się rozwijać w technice.


12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ?

Kilkanaście dni w sezonie (ale liczę na więcej :) )


13. Możliwości finansowe

Chciałabym wydać max 2500 zł, mogą być narty z poprzednich sezonów, ale interesują mnie tylko nowe.

 

W sumie ankieta nieźle wyczerpuje temat, także gorąco proszę o pomoc! ❤️

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...