Skocz do zawartości

Arosa - Lenzerheide


mlesik

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem trzy tygodnie temu, 4 dni w Arosie żeby chociaż trochę odreagować brak nart.

Plusy:
- właściwie wystarczy zobaczyć zdjęcia poniżej: mało ludzi, pełno śniegu, super trasy, słońce przez dwa dni:d
- obostrzenia covidowe nie sa bardzo upierdliwe. Trzeba się przyzwyczaić do maski - czyli zakładać ją spod brody jak już się zjedzie do kolejki przed wyciągiem. Kolejek oczywiście nie ma bo pusto. Raz jechałem gondolą która była zapakowana do pełna.
- trasy w arosie i lenzerheide genialne. Szczególnie world cupowa na której będzie koniec sezonu w Pucharze Świata w Lenzerheide.
- śniegu od groma a przez to że padało przez dwa dni było fantastycznie pod freeride. Tras pod tenże od groma a większość bardzo bezpieczna.
- w arosie skibus to maks jeden, dwa przystanki pod wyciąg.

Minusy brak:
- nie napiszę że drogo bo to każdy wie zanim wybierze się do szwajcarii. Można np zaoszczędzić 30 procent na skipassie jak się go kupi online i odbierze w kasie.
- droga autem z Chur do Arosy po opadzie śniegu, mimo że odśnieżona - to trzeba przeżyć :)
- właścicielka zakwaterowania mówi że bardzo odczuwają skutki - nie ma Niemców, Austriaków, USA, Włochów - sami lokalesi, słuszałem maks. 10 Polaków i trochę Rosjan. Za rok jak się nic nie zmieni nie otworzy a 2/3 zakwaterować jest zamknięta bo nie opłaca się otwierać.
- na granicach miałem jedną kontrolę w drodzę do. Na hasło że na narty do Szwajcarii, Austriaczka kazała jechać. Ale wiadomo - sytuacja dynamiczna.

Było tak fantastycznie że chyba w marcu wybiorę się ponownie - może nie zamkną granic.
IMG_0204.JPG IMG_5656_v2.jpg IMG_5657_v2.jpg IMG_5660v2.jpg IMG_5667v2.jpg IMG_5677v2.jpg IMG_5691v2.jpg IMG_5703v2.jpg IMG_5709v2.jpg IMG_5720.JPGv2.jpg Załączony plik  IMG_0150.MOV   4,38 MB   29 Ilość pobrań 

Załączone miniatury

  • IMG_5677v2.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...