Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
80 odpowiedzi w tym temacie

#41 a_senior

a_senior

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2055 postów
  • Na forum od: 10.2006
1547
  • Umiejętności: 8
  • Krakow

Napisano 28 styczeń 2020 - 22:17

https://www.skiforum...e-2#entry636439

Jak komuś się nie chce klikać cytuję poniżej:

...

Trochę inaczej wygląda to forum skimania. Wątek na pierwszej stronie.

#42 martin TDM

martin TDM

Użytkownik

• PipPipPip
  • 474 postów
  • Na forum od: 01.2011
207
  • Umiejętności: 6
  • Nowy Sącz/Gorlice

Napisano 28 styczeń 2020 - 22:40

http://www.skimania.com.pl/ostrzezenie-przed-harpia-aoucustics-t2742-15.html

#43 MarioJ

MarioJ

Rajder

• PipPipPipPipPip
  • 2248 postów
  • Na forum od: 11.2007
1466
  • Umiejętności: 8
  • Wrocław

Napisano 29 styczeń 2020 - 08:06

Panowie, dajcie spokój. Niech każdy sobie przeczyta obie wersje i komuś zawierzy. Nie dowiemy się nigdy całej prawdy bo każda strona ukrywa jakieś istotne fakty.
Generalnie dym straszny dla obu stron. Ale dla mnie to Raceman robi za dużo publicznego smrodu.

>>> SKI.PRIV.PL – skitour / freeride / poradniki / sprzęt <<<

#44 fredowski

fredowski

Umiejetnosci 11

• PipPipPipPipPipPip
  • 4830 postów
  • Na forum od: 03.2006
2631
  • Umiejętności: 1

Napisano 29 styczeń 2020 - 08:34

W oderwaniu od sprawy Harpii to jest to bardzo przykre podsumowanie aktualnej sytuacji w kraju. Oszukiwanie w PL to już norma, która nikogo nie wzrusza...

Mnie rusza i to bardzo. Jeszcze pare wpisow i oszust zostanie zrownany z oszukanym. Kto tego chce, sam posrednio przyznaje sie do oszustw.

Jak ciezko jest lekko zyc :)  Nie ma gazu nie ma skretu

#45 Alojz

Alojz

Użytkownik

• PipPip
  • 105 postów
  • Na forum od: 08.2008
55
  • Umiejętności: 4
  • Górny Śląsk ok Żor

Napisano 03 luty 2020 - 00:33

Na wstępie chciałem podziękować za głosy rozsądku i wszystkim którzy jednoznacznie oceniają postawę Harpii. 

Kolega Wort jest niesamowicie zniesmaczony więc nie będę już "wylewał żali" na tym szanownym forum. Z całego serca przepraszam wszystkich za zamieszanie jakie wywołałem ale w tamtym czasie na serio nie wiedziałem co z tym wszystkim czynić. Do Jurka odniosłem się na Skimanii w temacie "Ostrzeżenie. Prawdopodobnie najgorszy serwis w Polsce" . 

Co do serwisu Lusti także odniosłem się na Skimanii w w/w temacie.

Jeszcze raz dziękuję za słowa wsparcia ( mimo wszystko jest to dla mnie ważne ) jak i  Jurek , Tobie życzę odrodzenia się w Prawdzie, nie wszystko stracone można uciec przed łańcuchem kłamstw i oszustw, a reszcie czytającym wszystkiego dobrego!

http://www.skimania.com.pl/post7863.html#p7863

#46 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9913 postów
  • Na forum od: 09.2006
4114
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 03 luty 2020 - 00:41

A dla mnie sprawa bynajmniej nie jest jasna. Raceman vel Alojz przedstawił na tym forum jak został oszukany przez Harpię (BTW nie mogę odszukać tego wątku, czyżby zniknął?). Dlaczego na tym forum? Bo Harpia był tu aktywny i popularny, więc taki wpis ma sens, choćby po to by ostrzec innych. Gdybym to ja się znalazł na miejscu Racemana, bez wahania zrobiłbym tak samo. Na szczęście nie mógłbym być, bo choć jestem melomanem, muzyki słucham najczęściej w słuchawkach. :) Po takim oskarżeniu oczekiwaliśmy reakcji Harpii, tu na forum. I nie doczekaliśmy się. Dopiero teraz, po ponad pół roku pojawia się coś na kształt, dodajmy mętnego, wytłumaczenia. Na skimanii można przeczytać o jakiś dziwnym przekazaniu głośników na parkingu i to nie przez samego Harpię...

Nie oceniam nikogo, być może diabeł tkwi w nieznanych mi szczegółach, ale sprawa bynajmniej nie jest jasna. A "zemsta" Harpii w postaci wpisu otwierającego ten wątek nie poprawia oceny jego autora.

Zwykle jestem krytyczny w stos do Twoich wpisow (hahaha), ale tu jest sedno madrosci !!!

Poza tym Jurek (jako ofiara - czego nie wiemy) uzywa tego samego mechanizmu, ktory wsadzil Go w pozycje "niewinnej ofiary" (nie wnikam, kto ofiara a kto katem jest)

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#47 gajowy01

gajowy01

carve diem

• PipPipPipPipPip
  • 3449 postów
  • Na forum od: 01.2008
2018
  • Kraków - Neue Hütte

Napisano 03 luty 2020 - 01:19

Czasem coś trzeba zrobić, bo wypada, więc muszę to napisać:

Alojz vel Raceman czyli Marcin robi rewelacyjny serwis nart sportowych! Polecam.

Robił mi kilka part nart, AFAIR raczej sportowych (m.in. SL RD i GS), i było super.

Co do całej tej reszty, to nie wiem, nie chcę wiedzieć, nie było mnie tam, nie znam się.
O ludziach, i ich relacjach tym bardziej nie chcę, nie ma mowy. Dziękuję za ew. uwagę. Fin.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

#48 Racemann

Racemann

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPipPip
  • 5252 postów
  • Na forum od: 02.2009
4394
  • KRK

Napisano 18 marzec 2020 - 22:42

Właśnie megapartacz Aloiz usuną mnie ze swojego forum po zadaniu niewinnego pytania.

" To jak było z tym serwisem?

Spartolił czy nie? "

Ciekawe, że akurat Ty Gajowy  ryzykujesz tak niebezpieczną dla Ciebie dyskusję ?

#49 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 7191 postów
  • Na forum od: 02.2008
5664
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 18 marzec 2020 - 22:49

Właśnie megapartacz Aloiz usuną mnie ze swojego forum po zadaniu niewinnego pytania.

" To jak było z tym serwisem?

Spartolił czy nie? "

Ciekawe, że akurat Ty Gajowy  ryzykujesz tak niebezpieczną dla Ciebie dyskusję ?

Szanowni Państwo .

Nie napiszę na forum już wiele.

Jedynie doroczne ostrzeżenia 

#50 Racemann

Racemann

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPipPip
  • 5252 postów
4394
  • KRK

Napisano 18 marzec 2020 - 22:52

Akurat wątek partacza nart  będę podtrzymywał solidnie i sumiennie.

Może zacznę jeszcze na temat przekrętów karnetowych w Austrii?

Kto wie?

Chcecie telefon do właściciela forum?

Może mnie wywali.

Kombinujcie.

#51 nikon255

nikon255

Użytkownik

• PipPipPip
  • 695 postów
  • Na forum od: 01.2016
182
  • Poznań

Napisano 18 marzec 2020 - 23:04

https://zdrowie.wpro...w-psychice.html

#52 Racemann

Racemann

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPipPip
  • 5252 postów
4394
  • KRK

Napisano 18 marzec 2020 - 23:09

...

#53 Alojz

Alojz

Użytkownik

• PipPip
  • 105 postów
  • Na forum od: 08.2008
55
  • Umiejętności: 4
  • Górny Śląsk ok Żor

Napisano 18 marzec 2020 - 23:14

Tu może być choroba ale alkoholowa....

http://www.skimania.com.pl/post7863.html#p7863

#54 Racemann

Racemann

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPipPip
  • 5252 postów
4394
  • KRK

Napisano 18 marzec 2020 - 23:15

Nie prowokuj.

Nie przeginaj.

Chyba to ty po pijaku robiłeś narty do testu.

Nie znam drugiego takiego partacza który tak ważne narty by tak skopał.

Na dodatek wszystkie cztery pary.

Chyba rzeczywiście solidna bania.

#55 Racemann

Racemann

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPipPip
  • 5252 postów
4394
  • KRK

Napisano 18 marzec 2020 - 23:20

Wracając do meritum.

Czy czytaliście ostatni test nart NTN? (NR 1/2019/2020)

Moją uwagę zwróciła bezprecedensowa i konsekwentna przy każdym modelu wzmianka o złym przygotowaniu nart jednego producenta.
Musiało być bardzo źle bo nigdy do tej pory nie robiono takich uwag.

Problem dotyczył tuningu nart LUSTI które były reprezentowane czterema modelami.

FR GS Master o których napisano:

"Niestety zaliczyły mały falstart.Wszystkie narty czeskiej firmy przyjechały na test z ( nie bójmy się tego słowa) tragicznym tunningiem.
Pomimo wysiłków naszych serwisantów w warunkach polowych nie do końca udało się wyeliminować problem"
Bardzo źle przygotowane-pewnie drut na całej długości, a może wklęsłe ślizgi."

RC GS 70 :

"Jak już wspominaliśmy wcześniej ( zobacz też FAQ) , narty firmy Lusti, choć obdarzone całkiem sporym potencjałem, przez cały okres testów borykały się z problemami serwisowymi.
Większość nart tego producenta przyjechała na testy z wadami, które nie dały się całkowicie usunąć za pomocą serwisu ręcznego,....."

FR SL:

"Przygotowanie ślizgów i krawędzi jest dla nart grupy Slalom FIS kluczowe. Wszystkie deski firmy Lusti walczyły z problemami bardzo słabego, bazowego przygotowania do testów ( zobacz FAQ)
Pomimo wysiłku naszych serwisantów ręcznie nie zawsze udało się doprowadzić je do porządku.
Komentarze. Narty źle przygotowane. Brak harmonii spowodowany jest zapewne bardzo złym przygotowaniem z drutem na krawędziach lub nawet wklęsłością ślizgów"

RC SL 68

Tu ponownie jak przy poprzednich:
"Narty przez cały czas trwania testu borykały się z problemami wynikającymi z bardzo niedokładnego serwisu początkowego."

Czyli mamy wszystkie cztery pary nart które na test powinny być zrobione perfekcyjnie a tymczasem są jak w powyższym opisie.
Rozumiem, że w każdej pracy mogą zdarzyć się drobne wpadki ale nie w takiej sytuacji i w takim zakresie.

Ta regularność może zastanawiać czy to niechlujność czy wręcz brak umiejętności.

Czy powierzyli  byście swoje narty  takiemu serwisowi?
Ja po przeczytaniu tego materiału na pewno nie.

Mało zabawne jest to, że widocznie nieświadomy swoich "umiejętności" serwisant złożył na nartach swój autograf .
Zdjęcia przedstawiają dokładnie egzemplarze nart które opisano w teście NTN.

Teraz już wiadomo kto je tak przygotował.
Nie wiem jak Wy ale ja od serwisu Skimania w Pawłowicach będę trzymał moje narty z daleka.

Wy oceńcie sami.

p.s. jak widać nie ma tu moich subiektywnych ocen a jedynie cytaty z Magazynu NTN.

Załączone miniatury

• Skimania1.jpg
  • Skimania2.jpg
  • Skimania3.jpg
  • Skimania4.jpg

#56 Racemann

Racemann

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPipPip
  • 5252 postów
4394
  • KRK

Napisano 19 marzec 2020 - 00:09

Jeszcze pozostaje brak odpowiedzi na pytanie o narty ze zdjęcia.

Czy poprzeczne rowki są OK?

Skąd się wzięły?

Czy na nartach z przyzwoitego serwisu coś takiego się zdarza?

Załączone miniatury

• E1.jpg

#57 martin TDM

martin TDM

Użytkownik

• PipPipPip
  • 474 postów
  • Na forum od: 01.2011
207
  • Umiejętności: 6
  • Nowy Sącz/Gorlice

Napisano 19 marzec 2020 - 07:14

Harpia, AntyFolksdojcz czy jak Ci tam ______ Zachowujesz sie jak dziecko. Zmieniasz nicki, tresci swoich wpisow i cholera wie, co jeszcze. Ile Ty masz lat chlopie, ze chce Ci się uprawiac taka piaskownice lub jak wolisz cyrk? To co odstawiasz w temacie z Alojzem pokazuje Twoja klase… nie jako narciarza, ale jako człowieka. Nie sadze, żeby mój post cokolwiek zmienil (jestem przecież dla Ciebie gowniarzem), ale można warto przemyslec pewne rzeczy? 

#58 Segal

Segal

Użytkownik

• Pip
  • 44 postów
  • Na forum od: 02.2019
85
  • Umiejętności: 5
  • Ziemia Łódzka

Napisano 19 marzec 2020 - 08:00

Serwisu nie znam, nie oceniam, zresztą userów którzy obrzucają się tu mniej lub bardziej wymyślnymi zarzutami też nie znam i nie oceniam - ale tak z czystej ciekawości to byłbym zainteresowany informacją o co chodzi z tymi poprzecznymi zagłębieniami w ślizgu. Wypowie się ktoś doświadczony? Tak rzeczowo i bez zbędnych emocji?

• Spiochu podziękował za tę wiadomość

#59 Tata_Asi

Tata_Asi

Nowy użytkownik

• Pip
  • 90 postów
  • Na forum od: 12.2011
83
  • Umiejętności: 5
  • Warszawa

Napisano 19 marzec 2020 - 11:01

Rozszerzę powyższe pytanie z próśbą o rozwinięcie lakonicznego zapisu ze strony skimania.pl:
- jaki wpływ miała głęboka struktura fabryczna na brak chęci narty do skręcania.
I po co właściwie ta struktura? Czy jej głębokość się reguluje? Od czego ta regulacja zależy?

#60 nikon255

nikon255

Użytkownik

• PipPipPip
  • 695 postów
  • Na forum od: 01.2016
182
  • Poznań

Napisano 19 marzec 2020 - 11:22

kiedys poszedlem do serwisu i powiedzialem "dawajcie mi sportowa strukture". No i zalowalem tych slow. Struktura byla tak agresywna, ze o skrecie slizgowym moglem zapomniec. Nie wiem czy mialem pecha i spierdzielili czy taka ona jest.