Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
80 odpowiedzi w tym temacie

#21 nikon255

nikon255

Użytkownik

• PipPipPip
  • 695 postów
  • Na forum od: 01.2016
182
  • Umiejętności: 1
  • Poznań

Napisano 28 styczeń 2020 - 12:34

1,5 stopnia deklarowane przez Volkla

Mierzyles? Moim zdaniem jest znacznie mniej.

#22 Gabrik

Gabrik

Użytkownik

• PipPipPip
  • 440 postów
  • Na forum od: 02.2018
183
  • Umiejętności: 3
  • Okolice stolicy

Napisano 28 styczeń 2020 - 12:51

Czy czytaliście ostatni test nart NTN? (NR 1/2019/2020)
Moją uwagę zwróciła bezprecedensowa i konsekwentna przy każdym modelu wzmianka o złym przygotowaniu nart jednego producenta.
Musiało być bardzo źle bo nigdy do tej pory nie robiono takich uwag.

Problem dotyczył tuningu nart LUSTI które były reprezentowane czterema modelami.

FR GS Master o których napisano:

"Niestety zaliczyły mały falstart.Wszystkie narty czeskiej firmy przyjechały na test z ( nie bójmy się tego słowa) tragicznym tunningiem.
Pomimo wysiłków naszych serwisantów w warunkach polowych nie do końca udało się wyeliminować problem"
Bardzo źle przygotowane-pewnie drut na całej długości, a może wklęsłe ślizgi."

RC GS 70 :

"Jak już wspominaliśmy wcześniej ( zobacz też FAQ) , narty firmy Lusti, choć obdarzone całkiem sporym potencjałem, przez cały okres testów borykały się z problemami serwisowymi.
Większość nart tego producenta przyjechała na testy z wadami, które nie dały się całkowicie usunąć za pomocą serwisu ręcznego,....."

FR SL:

"Przygotowanie ślizgów i krawędzi jest dla nart grupy Slalom FIS kluczowe. Wszystkie deski firmy Lusti walczyły z problemami bardzo słabego, bazowego przygotowania do testów ( zobacz FAQ)
Pomimo wysiłku naszych serwisantów ręcznie nie zawsze udało się doprowadzić je do porządku.
Komentarze. Narty źle przygotowane. Brak harmonii spowodowany jest zapewne bardzo złym przygotowaniem z drutem na krawędziach lub nawet wklęsłością ślizgów"

RC SL 68

Tu ponownie jak przy poprzednich:
"Narty przez cały czas trwania testu borykały się z problemami wynikającymi z bardzo niedokładnego serwisu początkowego."

Czyli mamy wszystkie cztery pary nart które na test powinny być zrobione perfekcyjnie a tymczasem są jak w powyższym opisie.
Rozumiem, że w każdej pracy mogą zdarzyć się drobne wpadki ale nie w takiej sytuacji i w takim zakresie.
Ta regularność może zastanawiać czy to niechlujność czy wręcz brak umiejętności.

Czy powierzyli byście swoje narty takiemu serwisowi?
Ja po przeczytaniu tego materiału na pewno nie.

Mało zabawne jest to, że widocznie nieświadomy swoich "umiejętności" serwisant złożył na nartach swój autograf .
Zdjęcia przedstawiają dokładnie egzemplarze nart które opisano w teście NTN.

Teraz już wiadomo kto je tak przygotował.
Nie wiem jak Wy ale ja od serwisu Skimania w Pawłowicach będę trzymał moje narty z daleka.
Wy oceńcie sami.

p.s. jak widać nie ma tu moich subiektywnych ocen a jedynie cytaty z Magazynu NTN.

Harpia, wcześniej na testach NTN bywały wpadki serwisowe np. z Fischerami.
Narciarsko jestem na etapie świadomej niekompetencji.

#23 Maciej S

Maciej S

Użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1077 postów
  • Na forum od: 01.2008
651
  • Umiejętności: 7
  • Poznań

Napisano 28 styczeń 2020 - 14:14

Mierzyles? Moim zdaniem jest znacznie mniej.

Tak w modelach FIS i PRO. Reszta 1,5 

To jest wyłącznie moje osobiste, prywatne, niecenzurowane mniemanie, które prawie na
 pewno jest błędne. Nie poleca się naśladowania, jakiekolwiek gwarancje są wykluczone.

#24 nikon255

nikon255

Użytkownik

• PipPipPip
  • 695 postów
  • Na forum od: 01.2016
182
  • Poznań

Napisano 28 styczeń 2020 - 14:21

Tak w modelach FIS i PRO. Reszta 1,5

Ja co prawda nie mierzylem, ale porownywalem z prawidlem 0,5 i wynik nie byl oczywisty.

#25 damek

damek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 546 postów
  • Na forum od: 11.2008
73
  • Nysa

Napisano 28 styczeń 2020 - 14:56

Pewnie tez chodzi o testerów jak za AGRESYWNIE przygotowana narta to już noty słabe.. widocznie narty musza mieć dla nich stępione dzióbki i pieteczki

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Bruner zapewniam Cię, że poziom testerów jest odpowiedni.

Narty dzielone są na grupy i wg nich oceniane. Testerzy każdego dnia testują inną grupę nart i opisują je wg kategorii w jakiej są (to głównie punktacja przypisanych już przez organizatorów cech)

Nie wszystkie z tych nart przeznaczone są do agresywnej jazdy, często bywa wręcz przeciwnie a tester ma je ocenić wg założenia ich przynależności zamiast cisnąć na krawędzi i narzekać, że słabo trzymają lub nie oddają,

wtedy mają nadawać się do ześlizgów i szurania. :)

przy okazji, jakbyś chciał kiedyś pojechać to się odezwij - tez jestem z Nysy ;)

• sstar podziękował za tę wiadomość

#26 Bruner79

Bruner79

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1944 postów
  • Na forum od: 11.2009
836
  • Umiejętności: 3
  • Nysa

Napisano 28 styczeń 2020 - 15:04

Bruner zapewniam Cię, że poziom testerów jest odpowiedni.
Narty dzielone są na grupy i wg nich oceniane. Testerzy każdego dnia testują inną grupę nart i opisują je wg kategorii w jakiej są (to głównie punktacja przypisanych już przez organizatorów cech)
Nie wszystkie z tych nart przeznaczone są do agresywnej jazdy, często bywa wręcz przeciwnie a tester ma je ocenić wg założenia ich przynależności zamiast cisnąć na krawędzi i narzekać, że słabo trzymają lub nie oddają,
wtedy mają nadawać się do ześlizgów i szurania. :)

przy okazji, jakbyś chciał kiedyś pojechać to się odezwij - tez jestem z Nysy ;)

Wiem! Pewnie, ze dam znać! Dzięki za info.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No pain no gain ...

#27 wort

wort

Wujek Dobra Rada

• PipPipPipPipPip
  • 2489 postów
  • Na forum od: 11.2005
1052

Napisano 28 styczeń 2020 - 15:39

Po pierwsze primo, dobrze, że Harpia odpowiedział, być może potencjalni naśladowcy zrozumieją, że temu podobne sprawy nie załatwia się

na forum narciarskim.

Po drugie duo, jeśli sami nie podcinacie krawędzi, na zawsze zostanie to dla Was magią, pozostaje tylko wiara w serwisanta i dane producenta.

Jeśli chodzi o Volkla to podejrzewam, że podaje 1.5 bo taka jest tolerancja jakości obróbki krawędzi a w rzeczywistości zawiera się

pomiędzy 0.5 a 1.5, dla zwykłego narciarza to bez różnicy.

Prawdziwe różnice pojawiają się myśle, że ponad 2 stopnie, mam prawidło do 1.5 ale kiedyś eksperymentowałem i podkleiłem jakieś 2mm pod

prowadnicę i rzeczywiście wtedy różnica w trzymaniu była dramatyczna.

#28 yoss

yoss

Bombardier

• PipPipPip
  • 735 postów
  • Na forum od: 03.2008
816
  • Kraków

Napisano 28 styczeń 2020 - 15:59

Po pierwsze primo, dobrze, że Harpia odpowiedział, być może potencjalni naśladowcy zrozumieją, że temu podobne sprawy nie załatwia się

na forum narciarskim.

Zakładasz, że będą potencjalni naśladowcy?  :D

#29 wort

wort

Wujek Dobra Rada

• PipPipPipPipPip
  • 2489 postów
1052

Napisano 28 styczeń 2020 - 16:16

Zakładasz, że będą potencjalni naśladowcy?  :D

Gdyby okazało się, że metoda się sprawdza :lol:  to bardzo prawdopodobne, widoczne wyżej retorsje mogą ich powstrzymać...... 

#30 yoss

yoss

Bombardier

• PipPipPip
  • 735 postów
  • Na forum od: 03.2008
816
  • Kraków

Napisano 28 styczeń 2020 - 16:32

Gdyby okazało się, że metoda się sprawdza :lol:  to bardzo prawdopodobne, widoczne wyżej retorsje mogą ich powstrzymać...... 

Na razie zniesmaczeni muszą się powstrzymywać i tłumić torsje... 

#31 wort

wort

Wujek Dobra Rada

• PipPipPipPipPip
  • 2489 postów
1052

Napisano 28 styczeń 2020 - 18:31

Na razie zniesmaczeni muszą się powstrzymywać i tłumić torsje... 

Na cholere to czytasz, masz jakiś przymus czy co.

Dla mnie sprawa jest jasna jeden popisał głupoty, nie wnikam w prawdziwość - głupoty bo treści na forum się nie nadające, drugi  mu oddał

pięknym za nadobne i tyle w temacie.

I jak już pisałem mam nadzieje, że to odstraszy potencjalnych naśladowców a teraz kończę, żeby nie podbijać tematu i co by niewinne

owieczki nie deprawować.

#32 a_senior

a_senior

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2055 postów
  • Na forum od: 10.2006
1547
  • Umiejętności: 8
  • Krakow

Napisano 28 styczeń 2020 - 19:52

Na cholere to czytasz, masz jakiś przymus czy co.

Dla mnie sprawa jest jasna jeden popisał głupoty, nie wnikam w prawdziwość - głupoty bo treści na forum się nie nadające, drugi  mu oddał

pięknym za nadobne i tyle w temacie.

I jak już pisałem mam nadzieje, że to odstraszy potencjalnych naśladowców a teraz kończę, żeby nie podbijać tematu i co by niewinne

owieczki nie deprawować.

A dla mnie sprawa bynajmniej nie jest jasna. Raceman vel Alojz przedstawił na tym forum jak został oszukany przez Harpię (BTW nie mogę odszukać tego wątku, czyżby zniknął?). Dlaczego na tym forum? Bo Harpia był tu aktywny i popularny, więc taki wpis ma sens, choćby po to by ostrzec innych. Gdybym to ja się znalazł na miejscu Racemana, bez wahania zrobiłbym tak samo. Na szczęście nie mógłbym być, bo choć jestem melomanem, muzyki słucham najczęściej w słuchawkach. :) Po takim oskarżeniu oczekiwaliśmy reakcji Harpii, tu na forum. I nie doczekaliśmy się. Dopiero teraz, po ponad pół roku pojawia się coś na kształt, dodajmy mętnego, wytłumaczenia. Na skimanii można przeczytać o jakiś dziwnym przekazaniu głośników na parkingu i to nie przez samego Harpię...

Nie oceniam nikogo, być może diabeł tkwi w nieznanych mi szczegółach, ale sprawa bynajmniej nie jest jasna. A "zemsta" Harpii w postaci wpisu otwierającego ten wątek nie poprawia oceny jego autora.

#33 wort

wort

Wujek Dobra Rada

• PipPipPipPipPip
  • 2489 postów
1052

Napisano 28 styczeń 2020 - 20:01

A dla mnie sprawa bynajmniej nie jest jasna. Raceman vel Alojz przedstawił na tym forum jak został oszukany przez Harpię (BTW nie mogę odszukać tego wątku, czyżby zniknął?). Dlaczego na tym forum? Bo Harpia był tu aktywny i popularny, więc taki wpis ma sens, choćby po to by ostrzec innych. Gdybym to ja się znalazł na miejscu Racemana, bez wahania zrobiłbym tak samo. Na szczęście nie mógłbym być, bo choć jestem melomanem, muzyki słucham najczęściej na słuchawkach. :) Po takim oskarżeniu oczekiwaliśmy reakcji Harpii, tu na forum. I nie doczekaliśmy się. Dopiero teraz, po ponad pół roku pojawia się coś na kształt, dodajmy mętnego, wytłumaczenia. Na skimanii można przeczytać o jakiś dziwnym przekazaniu głośników na parkingu i to nie przez samego Harpię...

Nie oceniam nikogo, być może diabeł tkwi w nieznanych mi szczegółach, ale sprawa bynajmniej nie jest jasna. A "zemsta" Harpii w postaci wpisu otwierającego ten wątek nie poprawia oceny jego autora.

Powiem tak, gdybym był na miejscu Racemana i czułbym się oszukany, miałbym pretensje wyłącznie do siebie, że byłem taki durny i dałem się zrobić w konia,

ale nawet tak nie było, bo Raceman  z tego co wyczytałem miał kwity na piśmie, więc nie wiem w czym problem, każdy sąd orzekłby

na jego korzyść, gdyby każde niedotrzymanie umowy chcieć obwieszczać w mediach to chyba zabrakłoby czasu na cokolwiek innego.

#34 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 3217 postów
  • Na forum od: 05.2006
2269
  • Śląsk

Napisano 28 styczeń 2020 - 20:10

gdyby każde niedotrzymanie umowy chcieć obwieszczać w mediach to chyba zabrakłoby czasu na cokolwiek innego.

W oderwaniu od sprawy Harpii  to jest to bardzo przykre podsumowanie aktualnej sytuacji w kraju. Oszukiwanie w PL to już norma, która nikogo nie wzrusza...

Zawody Skiforum: 2012 GS - 2 miejsce, 2013 SL - 1 miejsce :D

Moja jazda:

http://www.dailymoti...m/video/x3nh7il

#35 wort

wort

Wujek Dobra Rada

• PipPipPipPipPip
  • 2489 postów
1052

Napisano 28 styczeń 2020 - 20:18

W oderwaniu od sprawy Harpii  to jest to bardzo przykre podsumowanie aktualnej sytuacji w kraju. Oszukiwanie w PL to już norma, która nikogo nie wzrusza...

Nie każde niedotrzymanie umowy jest oszustwem nie popadajmy w paranoje.

#36 Iven

Iven

użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1340 postów
  • Na forum od: 12.2007
373
  • Chełmża

Napisano 28 styczeń 2020 - 20:20

Piotrek uwierz mi ,że nie tylko w Pl . Protestuję przeciwko takiemu stawianiu sprawy...

#37 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 3217 postów
2269
  • Śląsk

Napisano 28 styczeń 2020 - 20:22

Nie każde niedotrzymanie umowy jest oszustwem nie popadajmy w paranoje.

Każde planowane, a tego też są tysiące przypadków.

Nawet samo podanie terminu, który z góry wiemy, że jest nierealny to już oszukanie kontrahenta.

Piotrek uwierz mi ,że nie tylko w Pl . Protestuję przeciwko takiemu stawianiu sprawy...

Na pewno nie tylko w PL, ale to chyba nie powód do radości.

Moja jazda:

#38 wort

wort

Wujek Dobra Rada

• PipPipPipPipPip
  • 2489 postów
1052

Napisano 28 styczeń 2020 - 20:38

Każde planowane, a tego też są tysiące przypadków.

Nawet samo podanie terminu, który z góry wiemy, że jest nierealny to już oszukanie kontrahenta.

Na pewno nie tylko w PL, ale to chyba nie powód do radości.

Formalne umowy zazwyczaj zawierają klauzule co się ma wydarzyć gdy nie zostaną dotrzymane a więc u zarania owych spekuluje się

taką ewentualność, w innych przypadkach są sądy i kodeksy.

Masz racje, planowane niedotrzymanie umowy jest oszustwem, są jakiekolwiek dowody, że Harpia to zaplanował?

Podpisanie kwitów świadczy na jego korzyść.

• MarioJ podziękował za tę wiadomość

#39 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 3217 postów
2269
  • Śląsk

Napisano 28 styczeń 2020 - 20:40

Formalne umowy zazwyczaj zawierają klauzule co się ma wydarzyć gdy nie zostaną dotrzymane a więc u zarania owych spekuluje się

taką ewentualność, w innych przypadkach są sądy i kodeksy.

Masz racje, planowane niedotrzymanie umowy jest oszustwem, są jakiekolwiek dowody, że Harpia to zaplanował?

Podpisanie kwitów świadczy na jego korzyść.

Cytuje sam siebie:

"W oderwaniu od sprawy Harpii"

Moja jazda:

#40 Racemann

Racemann

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPipPip
  • 5252 postów
  • Na forum od: 02.2009
4394
  • KRK

Napisano 28 styczeń 2020 - 21:02

https://www.skiforum...e-2#entry636439

Jak komuś się nie chce klikać cytuję poniżej:

Ponieważ minęło sporo czasu a Aloiz vel Raceman vel Marcin S. nie zamieścił sprostowania do
którego sam się zobowiązał muszę zrobić to ja.
Sytuacja od początku wyglądała tak:
Aloiz zamówił kolumny w okazyjnej cenie z upustem ponad 2000,-zł i wpłacił całą kwotę z góry.
Spisaliśmy stosowne potwierdzenie wpłaty z terminem wykonania.
Na kilka dni przed upłynięciem dałem znać , że mam kłopot z powodu nie najlepiej wykonanej
zewnętrznej usługi lakierniczej.
Prawdopodobnie 7 na 10 osób nie zauważyła by problemu jednak jestem przyzwyczajony do najwyższej
jakości naszych kolumn i wolałem to poprawić.
Usłyszałem, że nie ma problemu i jak za dwa- trzy tygodnie będą gotowe to abym tylko dał znać to umówimy
się na odbiór.
Jednak po ok dwóch, trzech dniach zadzwonił ktoś do mnie abym zajrzał na forum bo jest straszny dym.
Nie wiem co Aloizem powodowało ale potwornie mnie wkurzył.
Ani myślę spierać się z hejterami wiec po 10 dniach zawiadomiłem zamawiającego , że kolumny stoją
gotowe do odbioru.
Od tamtej chwili czekałem albo na rozprawę sądową lub na odbiór kolumn.
Tymczasem dostałem wezwanie na policję.
Zeznałem zgodnie z prawdą to co wyżej napisałem i, że kolumny czekają na odbiór.
Prawdopodobnie po informacji Policji Aloiz vel Raceman zadzwonił i przyjechał kolumny odebrać.
Nie będę tu wnikał w całe tło .
Przeczytajcie jedynie ton "sprostowania" jakie zamieścił na swojej stronie skimania.
To świadczy o jego poziomie i "klasie"
Jak to w życiu przewrotnie bywa, karma jednak wraca o czym napiszę w stosownym wątku.

• MarioJ podziękował za tę wiadomość