Jump to content

Poniwiec - Ustroń


Administrator
 Share

Recommended Posts

Pomiwnie Poniwiec sobota i niedziela. Wybrany do jazdy -bo blisko i warunki ok a i trasa zdecydowanie czerwona. Temperatury dodatnie, wiec rano luźny grysik wyrównany ratraki em. Tydzień mrozu dał jednak solidny podkład i nawet slalomki nie grzezna. Po godzinie pod wyciągiem wyksztalcilo się twarde koryto.... super jazda. Wygląda ze stok jeszcze wytrzyma do weekendu a potem znów nieco mrozu. Ludzi -malutko, zero kolejek. Jsk ktoś chce pojeździć bez czekania i bez kamieni na trasie to yo wciąż jeszcze dobre miejsce. cc518cbe0aa7675a344fd6bd2d05240f.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Z Ustronia do Wisły od wczoraj twardy korek, więc rano ponownie Poniwiec..... Warunki: temp ok 2-3 st na +. Śniegu sporo ubyło w czasie ostatnich deszczy, zostało 20- 30 cm lodowej kaszki na twardym ( na szczęście) podkladzie. Nasniezone ok 2/3 szerokości stoku. Trasa szybko degraduje się ale nie ma tragedii. W kilku miejscach minerały- na bieżąco usuwane przez obsluge. Ośrodek uzupełnił system nasniezana o serię lanc. Cóż kiedy z mrozem kłopot ( to nie Szczyrk czy Istebna). Kolejek brak, zdarzaja sie puste kanapy, na stoku ze 20 osób jednocześnie. Rano resztki słońca, potem z pn nadchodzą chmury a do doliny wchodzi mgła, lecz ściele się poniżej ośrodka. W sumie jako alternatywa stania w korku jest ok. Ratuje fajna, uczciwie czerwona trasa i jeszcze sensowna cena. ffce87589e238c660573f6f6d2d96f5c.jpgf5384ad87d29cdecfb61e45ca8662c09.jpg930f6d2dd5e575c5db26d1673fa83106.jpg
Link to comment
Share on other sites

O której był taki korek? Dzisiaj o 7.15 przejazd bez problemu

Wczoraj ok 15 kolumna od Hermanic, drugi bieg od cieszyńskiej. Przyznam się że dzis wyjechałem ok 10tej ;-) Foto z ok 13 30 gdy skończyłem i na obwodnicy Ustronia musiałem skręcić w kier Polany, bo skrętu w lewo pewnie bym się nie doczekał...
Link to comment
Share on other sites

Z Ustronia do Wisły od wczoraj twardy korek, więc rano ponownie Poniwiec..... Warunki: temp ok 2-3 st na +. Śniegu sporo ubyło w czasie ostatnich deszczy, zostało 20- 30 cm lodowej kaszki na twardym ( na szczęście) podkladzie. Nasniezone ok 2/3 szerokości stoku. Trasa szybko degraduje się ale nie ma tragedii. W kilku miejscach minerały- na bieżąco usuwane przez obsluge. Ośrodek uzupełnił system nasniezana o serię lanc. Cóż kiedy z mrozem kłopot ( to nie Szczyrk czy Istebna). Kolejek brak, zdarzaja sie puste kanapy, na stoku ze 20 osób jednocześnie. Rano resztki słońca, potem z pn nadchodzą chmury a do doliny wchodzi mgła, lecz ściele się poniżej ośrodka. W sumie jako alternatywa stania w korku jest ok. Ratuje fajna, uczciwie czerwona trasa i jeszcze sensowna cena.

Ja byłem w Trzech Króli i niestety dla mnie z roku na rok coraz gorzej, masa kamieni, poza tym dzień wcześniej padał deszcz, a jak ja byłem to chwycił mróz więc było mocno oblodzone (ale tu powiedzmy taka aura). Natomiast jedyny jaki był plus to brak kolejek ale tutaj to trochę jak w pustej knajpie. Skoro górka z kanapą i to na wlocie jest pusta to musi być jakaś przyczyna.

A to co mi się nie podobało, to to że z i tak wąskiej trasy została oddana tylko połowa (nie do końca to widać ale pierwsze zdjęcie które wkleił Mig, druga kwestia to ten lej ktory zrobili na końcu trasy... masakra... ja byłem po 12 to ok 15 obsługa łopatami równała tą część bo tak była rozjeżdżona....dla mnie ten lej to gwałt na tej górze. Ja nie rozumiem kto tam zarządza  ale żeby zrobić jakąś śmieszną wyrwirączke co ma może 30m spieprzyli kilkadziesiąt metrów trasy.

W dodatku tak jak pisałem jak byłem był lekki mróz  ok. -3 C i nikt nie śnieżył...więc co z tego że nowe lance itd. Część trasy nie oddanej więc mogli tam spokojnie sypać caly dzień.
 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Byłem jakiś czas temu, śniegu było sporo. Na tym stoku chyba nigdy nie jest tłoczno. Stok należy do karnetu Wispass. Jak są dobre warunki, to można się wyjeździć, chociaż trasa jest dość monotonna (równo nachylona przez cały stok) - dobra jakby ktoś chciał coś ćwiczyć.

Parking jest pod samym wyciągiem. Na dole toalety, wypożyczalnia i szkółka narciarska (1h bodajże 130zł co jest niezłą stawką). Dobra cena karnetu 4h w ciągu dnia 110 zł.

4.jpg

3.jpg

2.jpg

1.jpg

 

Cennik w sezonie 2025/2026

obraz.png.875f622aeb7cbd7703a93c7e9e7a4a89.png

Edited by terespl
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...