Skocz do zawartości

Poniwiec - Ustroń


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Pomiwnie Poniwiec sobota i niedziela. Wybrany do jazdy -bo blisko i warunki ok a i trasa zdecydowanie czerwona. Temperatury dodatnie, wiec rano luźny grysik wyrównany ratraki em. Tydzień mrozu dał jednak solidny podkład i nawet slalomki nie grzezna. Po godzinie pod wyciągiem wyksztalcilo się twarde koryto.... super jazda. Wygląda ze stok jeszcze wytrzyma do weekendu a potem znów nieco mrozu. Ludzi -malutko, zero kolejek. Jsk ktoś chce pojeździć bez czekania i bez kamieni na trasie to yo wciąż jeszcze dobre miejsce. cc518cbe0aa7675a344fd6bd2d05240f.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z Ustronia do Wisły od wczoraj twardy korek, więc rano ponownie Poniwiec..... Warunki: temp ok 2-3 st na +. Śniegu sporo ubyło w czasie ostatnich deszczy, zostało 20- 30 cm lodowej kaszki na twardym ( na szczęście) podkladzie. Nasniezone ok 2/3 szerokości stoku. Trasa szybko degraduje się ale nie ma tragedii. W kilku miejscach minerały- na bieżąco usuwane przez obsluge. Ośrodek uzupełnił system nasniezana o serię lanc. Cóż kiedy z mrozem kłopot ( to nie Szczyrk czy Istebna). Kolejek brak, zdarzaja sie puste kanapy, na stoku ze 20 osób jednocześnie. Rano resztki słońca, potem z pn nadchodzą chmury a do doliny wchodzi mgła, lecz ściele się poniżej ośrodka. W sumie jako alternatywa stania w korku jest ok. Ratuje fajna, uczciwie czerwona trasa i jeszcze sensowna cena. ffce87589e238c660573f6f6d2d96f5c.jpgf5384ad87d29cdecfb61e45ca8662c09.jpg930f6d2dd5e575c5db26d1673fa83106.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O której był taki korek? Dzisiaj o 7.15 przejazd bez problemu

Wczoraj ok 15 kolumna od Hermanic, drugi bieg od cieszyńskiej. Przyznam się że dzis wyjechałem ok 10tej ;-) Foto z ok 13 30 gdy skończyłem i na obwodnicy Ustronia musiałem skręcić w kier Polany, bo skrętu w lewo pewnie bym się nie doczekał...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Ustronia do Wisły od wczoraj twardy korek, więc rano ponownie Poniwiec..... Warunki: temp ok 2-3 st na +. Śniegu sporo ubyło w czasie ostatnich deszczy, zostało 20- 30 cm lodowej kaszki na twardym ( na szczęście) podkladzie. Nasniezone ok 2/3 szerokości stoku. Trasa szybko degraduje się ale nie ma tragedii. W kilku miejscach minerały- na bieżąco usuwane przez obsluge. Ośrodek uzupełnił system nasniezana o serię lanc. Cóż kiedy z mrozem kłopot ( to nie Szczyrk czy Istebna). Kolejek brak, zdarzaja sie puste kanapy, na stoku ze 20 osób jednocześnie. Rano resztki słońca, potem z pn nadchodzą chmury a do doliny wchodzi mgła, lecz ściele się poniżej ośrodka. W sumie jako alternatywa stania w korku jest ok. Ratuje fajna, uczciwie czerwona trasa i jeszcze sensowna cena.

Ja byłem w Trzech Króli i niestety dla mnie z roku na rok coraz gorzej, masa kamieni, poza tym dzień wcześniej padał deszcz, a jak ja byłem to chwycił mróz więc było mocno oblodzone (ale tu powiedzmy taka aura). Natomiast jedyny jaki był plus to brak kolejek ale tutaj to trochę jak w pustej knajpie. Skoro górka z kanapą i to na wlocie jest pusta to musi być jakaś przyczyna.

A to co mi się nie podobało, to to że z i tak wąskiej trasy została oddana tylko połowa (nie do końca to widać ale pierwsze zdjęcie które wkleił Mig, druga kwestia to ten lej ktory zrobili na końcu trasy... masakra... ja byłem po 12 to ok 15 obsługa łopatami równała tą część bo tak była rozjeżdżona....dla mnie ten lej to gwałt na tej górze. Ja nie rozumiem kto tam zarządza  ale żeby zrobić jakąś śmieszną wyrwirączke co ma może 30m spieprzyli kilkadziesiąt metrów trasy.

W dodatku tak jak pisałem jak byłem był lekki mróz  ok. -3 C i nikt nie śnieżył...więc co z tego że nowe lance itd. Część trasy nie oddanej więc mogli tam spokojnie sypać caly dzień.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...